Diskusia

janaka
Príspevkov: 5969
isla som dvakrat za posledny tyzden (vnuk u mna ) do Ba na Petrzalku (Nedela vecer, stvrtok cez obed), obidva razy kontrola na stanici- sk policia - ockovanie, resp. AG testy (certifikat o ockovani s QR kodom mam)...
naspät do W ziadne kontroly
01.08.2021 16:10
materholm
Príspevkov: 953
Ahoj Janka.Ja chodim asi ako jediny pendler najcastejsie. Stalo sa ze ma uz parkrat nekontrolovali lebo ma poznaju.Ale väcsinou kontroluju testy aspon.Regstraciu som ukazal za celu dobu tri razy. Zial na tieto nariadenia vlady doplatime prave my pendleri.Nasej vlade nezalezi na zdravi obcanov ale na svojom osobnom prospechu.Zial muzi zakona musia kontrolovat.Väcsinou su slusni.Musim povedat.Aj zeny vojacky ci muzi vojaci aj muzi policajti.Kontroly inak vyzeraju divne lebo v Devinskej ked niekto vystupi alebo vypadne vlak ako predminuly tyzden ked bola vyluka koli nestastiu v Devinskej tak odpadnu. Alebo kto nevystupi z vlaku v Petrzalke a pocka si nejaku dobu do odchodu vlaku co ide nazad moze mat stastie. Rozhodne kazdemu kto robi ci byva vo Viedni odporucam si urobit PCR test v Gurgelboxoch..Je to mensie zlo ako sa dat ockovat experimentalnou vakcinou.
[Naposledy editoval materholm, 04.08.2021 22:39]
04.08.2021 22:30
janaka
iconmaterholm:
Ahoj Janka.Ja chodim asi ako jediny pendler najcastejsie. Stalo sa ze ma uz parkrat nekontrolovali lebo ma poznaju.Ale väcsinou kontroluju testy aspon.Regstraciu som ukazal za celu dobu tri razy. Zial na tieto nariadenia vlady doplatime prave my pendleri.Nasej vlade nezalezi na zdravi obcanov ale na svojom osobnom prospechu.Zial muzi zakona musia kontrolovat.Väcsinou su slusni.Musim povedat.Aj zeny vojacky ci muzi vojaci aj muzi policajti.Kontroly inak vyzeraju divne lebo v Devinskej ked niekto vystupi alebo vypadne vlak ako predminuly tyzden ked bola vyluka koli nestastiu v Devinskej tak odpadnu. Alebo kto nevystupi z vlaku v Petrzalke a pocka si nejaku dobu do odchodu vlaku co ide nazad moze mat stastie. Rozhodne kazdemu kto robi ci byva vo Viedni odporucam si urobit PCR test v Gurgelboxoch..Je to mensie zlo ako sa dat ockovat experimentalnou vakcinou.

ahoj Materholm...cez Marcheg som nesla minimalne 6 tyzdnov, takze neviem nic o kontrolach na tej trase, a v Petrzalke z vlaku vystupim, naco by som tam trcala, ked sa nemam coho bat a uz vobec nie policajtov. A co sa tyka tej experimentalnej vakciny, zatial na mne ziadne skody nenapachala;) naopak, dufam, ze nejako pomoze proti tazkemu priebehu covid19, keby daco, ale dufam, ze nicB)
A este som aj rada, ze nemusim kazdu chvilu na test, ci taky alebo onaky, len ked budem chciet, pojdem, alebo ked budem musiet (v pripade letu, ale nemam zaujem niekam letiet minimalne este 1 rok), tot vsjo, ako by povedal Heavy;) prajem ti len prijemne policajtky;)
04.08.2021 23:45
materholm
Dakujem velmi pekne mila Janeka. Aj ked policajtky nejako nestretavam.Mozno jednu pred 3 mesiacmi.Teraz skor vojacky..........Prispevok bol smerovany skor pre druhu Janku.Reagoval som na aktualnu situaciu na hraniciach.Nie je vakcina a vakcina.Treba porovnavat porovnatelne s porovnatelnym.Ja prajem vsetkym co sa dali ockovat aby sa nenaplnili tie najhorsie obavy .Vies tazko sa pocuvaju smutne pribehy o tom co nastalo u ludi po vakcinaciu .Neubehlo az tak vela vody odkedy sa ockuje.Lekari sa boja nieco verejne povedat len aby ich niekto za to nesankcioval.Pritom pacienti s komplikaciami im rapidne narastaju.Aj ked sice hlavne starsi.Najviac ma trapi ked pocujem od ludi smutne pribehy o tom ako im pribuznym po ockovani niekto zomrel.Samozrejme do medii sa nic nedostane.
05.08.2021 05:32
pitu47
Príspevkov: 11874
veru tak, jednému po očkovaní ukradli auto....... hotová tragedią
05.08.2021 12:57
2Jana2
Príspevkov: 493
iconmaterholm:
...Prispevok bol smerovany skor pre druhu Janku. Reagoval som na aktualnu situaciu na hraniciach......Vies tazko sa pocuvaju smutne pribehy o tom co nastalo u ludi po vakcinaciu. Najviac ma trapi ked pocujem od ludi smutne pribehy o tom ako im pribuznym po ockovani niekto zomrel.Samozrejme do medii sa nic nedostane.

Materholm, dakujem za info aj tebe ! Ja som zaockovana, lebo som sa zaockovat chcela dat, na vakcinu som cakala a nebojim sa jej. Ocakavam rovnako ako Janaka, ze v pripade chytenia virusu ma ochrani pred tazkym priebehom. A rovnako odmietem neustale sparanie v nose. :thumbdown:
Napisem ti iny pribeh, skutocne sa stal nedavno v nasej rodine. Stale sme v soku. Bratranec, 56-rocny, ukazkovy typ zdraveho zivotneho stylu. Ako sa starat o seba a vsetko, co k tomu patri, bola pri stretnutiach jeho tema. Kompletne pravidelne zdravotne prehliadky boli samozrejmostou. Poslednu absolvoval 1 mesiac pred smrtou s vysledkami - úplne zdravy. Tak sa aj citil, plny energie, radost sa nanho pozriet. Fakt pekny chlap, vyzerajuci vzdy o 10 rokov mladsie. Vakcinu proti covidu tvrdohlavo odmietal so slovami - ja sa o seba staram, som imunny. Za tyzden niekde covid chytil, za 2 tyzdne mal virusom znicene pluca, zomrel. Som presvedcena, ze keby poznal svoj osud, zaockovat sa da. Bral by to ako mensie riziko.

Zaujimal by ma tvoj postoj Materholm. Keby doslo k tomu, ze ti, co odmietaju ockovanie ako prevenciu proti tazkemu priebehu si budu musiet pripadny pobyt v nemocnici na covid oddeleni platit, alebo doplacat nieco, suhlasil by si, podpisal by si to ?
05.08.2021 15:30
janaka
iconmaterholm:
Dakujem velmi pekne mila Janeka. Aj ked policajtky nejako nestretavam.Mozno jednu pred 3 mesiacmi.Teraz skor vojacky..........Prispevok bol smerovany skor pre druhu Janku.Reagoval som na aktualnu situaciu na hraniciach.Nie je vakcina a vakcina.Treba porovnavat porovnatelne s porovnatelnym.Ja prajem vsetkym co sa dali ockovat aby sa nenaplnili tie najhorsie obavy .Vies tazko sa pocuvaju smutne pribehy o tom co nastalo u ludi po vakcinaciu .Neubehlo az tak vela vody odkedy sa ockuje.Lekari sa boja nieco verejne povedat len aby ich niekto za to nesankcioval.Pritom pacienti s komplikaciami im rapidne narastaju.Aj ked sice hlavne starsi.Najviac ma trapi ked pocujem od ludi smutne pribehy o tom ako im pribuznym po ockovani niekto zomrel.Samozrejme do medii sa nic nedostane.

to je divne, kde tie pribehy od ludi pocuvas? nie je to nahodou tak, ze na nete koluju rozne taketo pribehy? mozu byt aj pravdive, ale su z celeho sveta a nielen zo slovenska...mne nic take na mobil nechodi, lebo sa o to nezaujimam...to by som sa musela uz zblaznit...ano, su take pripady, ked clovek ochrnul alebo umrel, ale je to velmi male percento
05.08.2021 16:13
janaka
este by som k tejto problematike napisala, ze ti, co su proti ockovaniu, su zaroven aj ti, co robia bordel pred parlamentom v Blave a obmedzuju dopravu slusnym ludom, hraju sa na "bojovnikov proti obmedzovaniu slobody":scared: ! ale kde je ta sloboda tych slusnych?:blink: a ano, nech si pekne ti dezolati zaplatia aj za testy aj za osetrenie pri covide, som za to:thumbup:
vynimku by mali len ti, ktori sa zaockovat nemozu (zdravotne a ine dovody, a samozrejme male deti)
[Naposledy editoval janaka, 05.08.2021 17:02]
05.08.2021 16:19
materholm
2Jana2 . Co uz ine mozes cakat ked vakcine veris. Keby som vratil cas spät niekde do prvej vlny mozno by som sa aj ja ockoval.No vzhladom na to ako som rapidne schudol ako nikdy predtym ako aj ine priznaky som si vedomy toho ze ani mna korona nemohla obist.A to som si daval velmi velky pozor aby som nieco nechytil.A predstav si ze sa od novembra testujem a som stale negativny. Boli by sme prekvapeni keby sa este pocas prvej vlny robili testy vsetkym aka by bola realita.O testoch na protilatky ani nevravim.Testy na proti latky je strasiak nasej vlady.Urobi cokolvek len aby sa zaockovalo co najviac ludi.Ich netrapi co pride po nich.Aku to zanecha geneticku stopu.Ze budu mat problemy s cievami,crevami a podobne. Tvojho bratranca mi je velmi luto.To ze chodil pravidelne na zdravotne prehliadky neznamena ze ho riadne vysetrili.Ja nemam dobre skusenosti s lekarmi.Preto sa snazim chodit co najmenej. Na specialne vysetrenia Ta aj tak neposlu a namiesto toho Ti povedia ze sa nemas zaoberat takymi vecami a je vybavene.Lekarka Ta vybavi za 5 minut pretoze v cakarni caka dalsich 30 pacientov .Taka je realita nasich ordinacii. Dalej ludia su moc fajnovi.Mnohi si neumyvaju roky ked niekam pridu.Nejedia cesnak ,cibulu lebo im smrdi.Nedajboze by si dali cesnakovy langos................Vies ked niekto odmieta ockovanie tak ma na to vazny dovod. Staci sa pozriet na vzorku ludi okolo seba.Spytat sa na nazory ludi a priznaky po ockovani.Ale ked Ti niekto povie ze jeho blizky po ockovani zomrel alebo zacali silne bolesti noh alebo Ti povie lekar ako mu rapidne zacali pribudat pacienti ktori sa nedali ockovat.Tak si povies ze sa nezaockujes.Mudry clovek sa uci na chybach druhych.Rozhodne ked niekto odmieta ockovat sa vzdy ide o zdravotny dovod.Nie preto ze Ta trochu plece zaboli.Urcite by mal pravo na bezplatnu hospitalizaciu. Doniesli sme do azda my nezaockovani? Kto dal suhlas otvorit futbalove stadiony ? Diskoteky ,kupaliska ci ine miesta kde sa rapidne siri korona. Ked niekto dava otazku ci platit alebo neplatit za to ked sa niekto nedal zaockovat nech da najpr otazku preco nasa vlada nechce aby sa robili testy na protilatky. Myslis ze napriklad taky doktor Bukovsky prisiel len tak s nejakym tvrdenim ktore sa nezakladaju na pravde? Viese aka je velka sila lekarskej komory a bezmecnost lekarovo jednotlivcov voci masinerii farmaceutickych firiem. Aj ked masineria farmaceutickych firiem tu bula aj za minulej vlady pripustam ale tu sa jedna o vakcinu ktora je moc kratko v obehu aby bola oznacena ako neexpirementalna.........Rozhodne cas ukaze ako sa vsetko bude dalej vyvijat.Na kazdeho dojde.
[Naposledy editoval materholm, 08.08.2021 04:59]
07.08.2021 19:14
materholm
Janaka. Ti ze tieto protesty sprevadza nasilie to uz je problem s ktorym sa dalo pocitat.Kazdu demonstraciu sprevadzaju aj nasilnejsie skupiny nasej spolocnosti.O co su vinnejsi ludia co sedia vo vlade?Robia to viac sofistikovane.Ludia do ulic museli vyjst.To ze z toho tazi opozicia sa dalo cakat.Kazdy normalny ci zaockovany alebo nezaockovany jedinec odsudzuje akekolvej nasilnosti.No zial prislo k tomu.Ked vlada potlaca ludske prava a slobody tak sa nemoze cudovat co nastane.................Sama pripustats vynimky. Male deti a zdravotne dovody. Pretoze si si vedoma ze to az tak koser s tym ockovanim nie je. Je mi zle z tohto vsetkeho co sa deje.Som zvedavy na USa ci pojdu cestou Britanie.Budeme velmi prekvapeni ako dopadne Britania v zime.
07.08.2021 19:24
materholm
Janaka. Ti ze tieto protesty sprevadza nasilie to uz je problem s ktorym sa dalo pocitat.Kazdu demonstraciu sprevadzaju aj nasilnejsie skupiny nasej spolocnosti.O co su vinnejsi ludia co sedia vo vlade?Robia to viac sofistikovane.Ludia do ulic museli vyjst.To ze z toho tazi opozicia sa dalo cakat.Kazdy normalny ci zaockovany alebo nezaockovany jedinec odsudzuje akekolvej nasilnosti.No zial prislo k tomu.Ked vlada potlaca ludske prava a slobody tak sa nemoze cudovat co nastane.................Sama pripustats vynimky. Male deti a zdravotne dovody. Pretoze si si vedoma ze to az tak koser s tym ockovanim nie je. Je mi zle z tohto vsetkeho co sa deje.Som zvedavy na USa ci pojdu cestou Britanie.Budeme velmi prekvapeni ako dopadne Britania v zime.
07.08.2021 19:25
2Jana2
iconmaterholm:
2Jana2 . Tvojho bratranca mi je velmi luto.To ze chodil pravidelne na zdravotne prehliadky neznamena ze ho riadne vysetrili....

Materholm, ty sa pozeras na lekarov svojou optikou, svojimi skusenostami, co je pochopitelne. Moj bratranec bol trochu iny "level" on bol skutocne uplne zdravy, vysetrenia si daval robit v sukromnej klinike, mal vybornych lekarov, dokazal si to zaplatit. Velmi si na tom zakladal. O to viac sme v soku. Napisala som ten pribeh preto, lebo je skutocny.

Netvrdim, ze ked ty povies, ze ludia umieraju po ockovani, ze je to uplna hlupost, mohlo sa to stat, ale vnimam to, ako spravu JPP. Radsej mam konkretne pribehy. Tie, co koluju na internete s umyslom strasit ludi, ja necitam. O vakcine som citala minimum, aj to uz davno, ked sa ockovanie zacalo. Nezaoberam sa tym. Verim, ze to ma vyznam a bolo by rozumne, keby sa dalo zaockovat co najviac ludi. Tych, co sa zaockovat nechcu a maju iny nazor, ja neodsudzujem a nehadzem ich do jedneho vreca. Verim, ze je vela "jednoduchych" ludi, ktori veria tym strasidelnym spravam a ze su aj ludia, co maju zdravotne problemy a boja sa .

Mne vadia skor ti nezodpovedni krikluni, ktori popieraju covid, nerespektuju nariadenia, bez rusok provokuju tam, kde su povinne a odovodnene atd. Ti, ktori su schopni napadnut sofera trolejbusu v Bratislave, lebo ich odmietne do trolejbusu bez rusok vpustit atd. Su agresivni a tymto by som dala vsetko zaplatit, v pripade ich ochorenia covidom. Aj tu vo Viedni robili pravidelne demonstracie. Takychto som myslela, nie teba, Materholm. Polozila som ti tu otazku, zaujimal ma iba tvoj nazor. Myslim si, ze ty k tym nezodpovednym a agresivnym nepatris.

Vyzera to ale tak, ze my, co sme sa zaockovat dali, sme podstupili v ramci spolocenstva, ktoreho sme sucastou, urcite riziko / zdravotne /. Vy, ktori vakcinu odmietate sa v podstate len veziete a beriete zo spolocneho len to, co sa vam paci. Povinnost prispiet k tomu, aby sme sa vratili k normalu tym popierate. Takto sa covidu tazko zbavime.:thumbdown:
07.08.2021 23:23
materholm
2Jana2................Je mi velmi luto co postihlo Tvojho bratranca.Prijmi moju uprimnu hlboku sustrast.Clovek si nemoze byt zial nicim isty. a rodina to musi vellmi tazko znasat.Ja som tu vo Viedni stretol jednu Slovenku ktorej brat 46 rocny tiez podla jej slov velmi zdravy zomrel par tyzdnov po ockovani druhou davkou Asra Zenecy.Je to o to bolestivejsie ked to pocujes z prvej ruky.Co povies na to ked Ti povie zdravotna sestra to ze vsetci lekari u nich na oddeleni niesu zaockovani .Nehovoriac o tom akych pacientov teraz riesia. Lekari a zdravotne sestry su prave optika do daneho problemu pretoze vidia najlepsie co ockovanie prinasa.Nie spraznene duse niektorych vladnych stran a plagiatori vo vlade. Nemam dovod neverit ludom ktori sa podelili o svoje smutne pribehy.Podobne ako ten tvoj .Preco by si si vymyslala.Preco by si vymyslali oni. Co sa tyka tych rusok ani pre mna nie je jednoduche cestovat denne 4 hodiny do prace a mat ten nahubok na ustach.Najviac ma vie nahnevat ked sa ide niekto rozkaslat ci rozkychat a da si to v tej chvili dole a je mu jedno ze kusok od neho su ludia.Zazil som to velakrat...Co sa rusok na pracoviskach tyka to je problematickejsie.Ludia musia podat urcite vykony a nie kazdy ma moznost byt celu dobu izolovany.Preto je bezny jav ze si ludia daju rusko ked idu cez recepciu lebo by ich sbskar musel minimalne napomenut.No na chodbach vidis ako ich nosia realne.Aj ked teraz uz vo Viedni nosenie rusok zvolnili.Co sa mhd tyka niektori vodici uz neriesia nic hlavne v trolejbusoch smerujucih v Ba smer Pentagon.Kto sa ozve riskuje konflikt.Hovorim si poviem nepoviem.Premyslim si a poviem si nie nebudem sa do toho miesat.Niesom policajt.Hadka nehadka aj tak sa nik iny neozve.Zazil som inu situacii na stanici ked som riesil iny problem a viem ako sa ludia boja.Okrem toho ani policajti v civile nic nerobia.Maju mhd zadarmo ale nikdy som nezazil policajta vystupit z anonymity a zasiahnut. Inak citala si aj o vitamine D ? Doktor Bukovsky o tom urobil cele video.Neviem ci je v obehu ale nejakemu dobrakovi lezalo v zaludku ze sa snazi poukazat aj na ine formy boja proti Covidu ako je ockovanie. Okrem ineho clanok z pred par dni ohladne ockovania Ta asi nepotesi. https://www.cas.sk/clanok/2573281/dalsia-tvrda-rana-od-delty-prekvapujuce-zistenie-vedcov-o-ockovani/...........................................Ľudia zaočkovaní proti koronavírusu možno dokážu prenášať koronavírusový variant delta rovnako ľahko ako ľudia, ktorí zaočkovaní neboli. V piatok to uviedli vedci z Anglického úradu verejného zdravotníctva (PHE), informuje agentúra Reuters.
"Niektoré prvotné poznatky naznačujú, že hladina vírusu u tých, ktorí sa nakazili deltou a boli zaočkovaní, môže byť podobná hladine, ktorú sme zaznamenali u neočkovaných ľudí," píše sa vo vyhlásení PHE. Podľa úradu však ide o počiatočné zistenia a sú potrebné ďalšie štúdie na to, aby sa tieto závery potvrdili.

Pri očkovacích látkach sa preukázalo, že poskytujú dobrú ochranu proti ťažkému priebehu ochorenia a smrti v prípade nákazy variantom delta. Avšak existuje menej údajov o tom, či môžu zaočkovaní ľudia stále vírus prenášať a odovzdávať druhým.

Reuters poukazuje na to, že zistenia z Británie sa zhodujú s poznatkami amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC), ktoré minulý týždeň vyvolali obavy z toho, že očkovaní ľudia nakazení variantom delta môžu ochorenie ľahko prenášať.................................................
08.08.2021 05:31
2Jana2
iconmaterholm:
2Jana2........ Okrem ineho clanok z pred par dni ohladne ockovania Ta asi nepotesi. https://www.cas.sk/clanok/2573281/dalsia-tvrda-rana-od-delty-prekvapujuce-zistenie-vedcov-o-ockovani/...

Materholm, ja skutocne tieto veci necitam ! Mna to nezaujima ! Ked mi to niekto posle, putuje to bez otvorenia do kosa! Riadim sa "zdravym sedliackym rozumom" Mam ine zaujmy.;)
08.08.2021 09:35
2Jana2
Materholm, este doplnim ... 2x si spomenul dr.Bukovskeho, tak pre upresnenie, ja jeho uznavam, pocuvam ho a to, ze ma iny nazor na ockovanie, mna nevyrusuje. Beriem to len ako iny pohlad, ktory ma neovplyvnil v mojom rozhodnuti zaockovat sa dat. Nerozumiem , preco tolko ludi irituje a preco ma obmedzeny priestor k verejnym diskusiam. Je to skoda, ja sama mam rada diskusie, kde su prezentovane rozne nazory, ale ludmi, ktori dokazu diskutovat pokojne a nie hned utocit, ked nesuhlasia s nazorom inym.

Vitamin D pouzivam podla jeho navodu a vo vysledku po niekolkych mesiacoch sa to ukazalo ako navod spravny.:thumbup:
08.08.2021 13:39