Diskusia

karla23
Príspevkov: 1304
budu musiet...to ked sa rozkrikne...a majitelia v alpach budu a uz maju zle meno a nikto im nebude chciet robit na ich rite...potom sa doznaju.....vsetko sa da...len nesmieme kyvnut nad to ako kyvne vecina rukou...
01.04.2020 17:05
janaka
Príspevkov: 5969
iconkarla23:
Janaka Ty sa nezmenis :D

a v com sa mam zmenit? a mirko, ani ty sa nezmenis, co ted?
01.04.2020 17:05
karla23
Janaka ty si ako skorpion...musis stipnut ma...:D

https://www.spiegel.de/wirtschaft/soziales/cornavirus-arbeitslosenzahl-in-oesterreich-steigt-mehr-als-50-prozent-a-3dd384fb-cdb9-4a2a-b385-ede4865774fa

Rakusko ma uz 504 tisic nezamestnanych....na AMS...vsade bude zle..pride kriza...ale dobre...vsetko zle je na nieco dobre...corona len nech pominie....
01.04.2020 17:07
janaka
iconkarla23:
budu musiet...to ked sa rozkrikne...a majitelia v alpach budu a uz maju zle meno a nikto im nebude chciet robit na ich rite...potom sa doznaju.....vsetko sa da...len nesmieme kyvnut nad to ako kyvne vecina rukou...

no vidis, ze mam pravdu, budu musiet, ak budu chciet zarabat tie hotely, takze cela vec je vyriesena, jedine to ich donuti, nic ine, ziadna Vlada, zadne media, ziadny konzul ani papez Frantisek;)
01.04.2020 17:08
janaka
a nie som ziadny Skorpion, ja som ine znamenie:D a uz si daj aspon to pivo a ja uz koncim..cau
01.04.2020 17:10
pitopit
Príspevkov: 50
iconjanaka:
iconpitopit:
https://www.cas.sk/clanok/964870/matovic-uvazuje-nad-kompletnym-vypnutim-slovenska-vynimocny-stav-a-vojenske-zasobovanie/
Ak by sa na SK niečo takéto zaviedlo do AT by sme sa asi tento rok ani nedostali.Aj keď podľa mňa je to nezmysel.

aha, tzv. Blackout, ako vo Wu-chane, to asi neprejde:-/
inak, ako si dopadol s tym pendlovanim? Vela mojich znamych dostalo vypovede napriek kurzarbeit ponuke:confused:

Bývam v CZ,takže musím min.21 dní ostat v AT a potom domov.Zamestnavatel suhlasil.Chcel som už budúci týždeň v pondelok začať ale manželka ochorela,takže sa to posunie o ďalší týždeň.Nuz uvidíme,najväčšie obavy mám z ubytovni aby som tam teraz niečo nechytil.
01.04.2020 17:11
janaka
vsetko zle je na nieco dobre len corona je na hovno:w00t:
01.04.2020 17:11
karla23
Janaka hospodarska kriza a bude velka je dobra ze prisla...ludom sibalo z konzumu....ludia zanedbavaju clovecinu...ludskost....ponahlaju sa za nicim...mamon a bludy...toto precitisi a zlepsi spolocnost....a corona snad najdeme nanu liek....ten najsilnejsi liek je od malicka buduvat silnu imunitu....cinski vedci tvrdia ludia by mali vela vitaminu C prijmat..v kiwi...paprika cervena.,..kysla kapusta...cervene ribezle...tam je vela vitaminu C....
01.04.2020 17:13
janaka
iconpitopit:
iconjanaka:
iconpitopit:
https://www.cas.sk/clanok/964870/matovic-uvazuje-nad-kompletnym-vypnutim-slovenska-vynimocny-stav-a-vojenske-zasobovanie/
Ak by sa na SK niečo takéto zaviedlo do AT by sme sa asi tento rok ani nedostali.Aj keď podľa mňa je to nezmysel.

inak, ako si dopadol s tym pendlovanim? Vela mojich znamych dostalo vypovede napriek kurzarbeit ponuke:confused:

Bývam v CZ,takže musím min.21 dní ostat v AT a potom domov.Zamestnavatel suhlasil.Chcel som už budúci týždeň v pondelok začať ale manželka ochorela,takže sa to posunie o ďalší týždeň.Nuz uvidíme,najväčšie obavy mám z ubytovni aby som tam teraz niečo nechytil.

no tak fajn, ze mas nadalej pracu, vaz si to. Ubytovna je od zamestnavatela? A ked prides do CZ, musis ist do karenteny, nie?
01.04.2020 17:14
karla23
Janaka aku ma po pravnej stranke sila unbefristet pracovnej zmluvy v rakuskej agenture?
01.04.2020 17:16
karla23
https://www.oe24.at/businesslive/oesterreich/Schock-Zahl-562-522-Oesterreicher-ohne-Job/424453207

Takze nezamestnanych je v Rakusku na AMS 562 tisic ludi...ktomu treba priratat nezamestnanych na socialnom urade....;)
01.04.2020 17:23
pitopit
Príspevkov: 50
iconjanaka:
iconpitopit:
iconjanaka:
iconpitopit:

no tak fajn, ze mas nadalej pracu, vaz si to. Ubytovna je od zamestnavatela? A ked prides do CZ, musis ist do karenteny, nie?

Ja som hľadal ubytovanie.Ano,musím do karantény.Uvidim,ako dlho to zamestnávateľ bube ochotný tolerovať.Pochybukem,že do leta sa to zlepší.
O niečom takom sa nám ani nesnívalo.Uvidime až kde to zájde.
01.04.2020 17:25
janaka
iconkarla23:
Janaka hospodarska kriza a bude velka je dobra ze prisla...ludom sibalo z konzumu....ludia zanedbavaju clovecinu...ludskost....ponahlaju sa za nicim...mamon a bludy...toto precitisi a zlepsi spolocnost....a corona snad najdeme nanu liek....ten najsilnejsi liek je od malicka buduvat silnu imunitu....cinski vedci tvrdia ludia by mali vela vitaminu C prijmat..v kiwi...paprika cervena.,..kysla kapusta...cervene ribezle...tam je vela vitaminu C....

nie, neverim, ze sa ludia vzdaju konzumu, ti, co teraz schudobneju, nebudu konzumovat, cestovat, nebude z coho, ale prejde kriza a ludia sa vratia ku konzumu a to je dobre, ekonomika sa musi nastartovat. Co by sa malo zmenit, je ta globalizacia, dovoz hovadin a smejdov z Ciny lietadlami, tovar co sa da vyrobit doma nech sa vyraba doma a nech sa dovazaju len suroviny potrebne na vyrobu tovarov. Firmy nech zamestnavaju vlastnych obcanov resp. EU, ale nie tak ako je to teraz ze vyrobu presunu do Azie a usetria na prac.sile, to je chore a este ani nezaplatia poriadne dane, maju obrovske zisky a upracu to do danoveho raja. Toto by sa malo zmenit, ale obavam sa, ze sa to nestane.
01.04.2020 17:25
janaka
iconpitopit:
iconjanaka:
iconpitopit:
iconjanaka:
iconpitopit:

Ja som hľadal ubytovanie.Ano,musím do karantény.Uvidim,ako dlho to zamestnávateľ bube ochotný tolerovať.Pochybukem,že do leta sa to zlepší.

Musis sa sam rozhodnut, co je priorita pre teba v tomto tazkom obdobi, lebo aj karantena je rizikova pre tvoju rodinu, musite byt izolovani, mozno je lepsie ostat v AT po celu dobu a nic neriskovat.
01.04.2020 17:29
janaka
iconpitopit:
iconjanaka:
iconpitopit:
iconjanaka:
iconpitopit:

01.04.2020 17:30