Diskusia

Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
Myslim, ze otazka: Je koronavírus viac hystériou alebo reálnou hrozbou? uz si nikdo nekladie.

Ja som este nikdy nevidel fotku Bratislavy cez den - a ziadny clovek. To musim povedat, ze Slovaci to zobrali naozaj vazne a mozno sa im podari "die Kurve kratzen". Ako to bude u nas?! Zivildiener budu robit job od zahranicnych opatrovateliek, ktore sa sem nedostanu. Ale staci to? Nie. Moj sused ako rezervista asi bude v nasadeni... no super.

Co budeme robit doma? Bolo by co, ale ako to bude s nasimi pracovnymi miestami?!??

:scared:
15.03.2020 19:48
janaka
Príspevkov: 5969
mna zase udivuje, ze Slovaci vsetci chcu nosit ruska, ktore sa nedaju kupit a tak si ich doma siju:-/ ..pritom by mali vediet, ze to nema velky zmysel, proste ze ruska maju nosit chori alebo a hlavne ti, ktori sa chranit musia- lekari, zdravotnici, opatrovatelia:confused:
v BB nariadili dokonca cestujucim hromadnou mestskou dopravou, aby si nasadili aspon nejaku satku alebo sal na nos a usta:blink: tu vo Viedni to nikoho ani nenapadne, tak neviem, co je lepsie, nosit, nenosit ruska, ked som zdrava
15.03.2020 23:45
karla23
Príspevkov: 1304
v Nemecku tiez nic moc opatrenia...ale obchody uz prazdne..chyba toaletny papier..cestoviny atd...no vyzera tot ak ze doba konzumu pomaly konci...niektori tvrdia aj ked korona pominie nic nebude ako predtym...
16.03.2020 13:42
pitu47
Príspevkov: 11874
mirko, ja verím, ze ty budes stále taky ako predtym :lol:
16.03.2020 14:38
pitu47
iconjanaka:
mna zase udivuje, ze Slovaci vsetci chcu nosit ruska, ktore sa nedaju kupit a tak si ich doma siju:-/ ..pritom by mali vediet, ze to nema velky zmysel, proste ze ruska maju nosit chori alebo a hlavne ti, ktori sa chranit musia- lekari, zdravotnici, opatrovatelia:confused:
v BB nariadili dokonca cestujucim hromadnou mestskou dopravou, aby si nasadili aspon nejaku satku alebo sal na nos a usta:blink: tu vo Viedni to nikoho ani nenapadne, tak neviem, co je lepsie, nosit, nenosit ruska, ked som zdrava
janake, mas pravdu, tu ruska nie su v mode, ale urcite neposkodia....... a dnes uz nikto nevie, kto je nakazeny, lebo nevies mi urcite ani ty vymenovat vsetky kontakty, ktore si za posledne 2 tyzdne mala vratane nakupov, lekarni, cakania na u-bahn...... leider....... ale verim, ze tie terajsie opatrenia aj tu aj na SK budu uspesne :thumbup:
16.03.2020 14:41
annaw
Príspevkov: 2
iconjanaka:

Prečo nemá zmyslel?? Nech rúška nosia všetci či lekári, zdravotníci a obyčajný ľudia. V Číne to máš na dennom poriadku aj bez korony??
Rúško nie je hanba a hlavne nie teraz...

Nosiť a byť za cvoka ako nenosiť a potom ťa niekto pri rozprávaní nakazí..
16.03.2020 15:55
janaka
iconpitu47:
iconjanaka:
janake, mas pravdu, tu ruska nie su v mode, ale urcite neposkodia....... a dnes uz nikto nevie, kto je nakazeny, lebo nevies mi urcite ani ty vymenovat vsetky kontakty, ktore si za posledne 2 tyzdne mala vratane nakupov, lekarni, cakania na u-bahn...... leider....... ale verim, ze tie terajsie opatrenia aj tu aj na SK budu uspesne :thumbup:

moje kontakty za posledne 2 tyzdne boli hlavne s postelou, lebo chripka:rolleyes:
no dobre, keby ruska boli dosta, ale nie su, tu nejde o modu, ale aj virologicka na ORF hovorila, ze ruska by mali nosit chori a samozrejme, v nemocniciach, zdravotnici atd.
16.03.2020 17:33
janaka
iconannaw:
iconjanaka:

Prečo nemá zmyslel?? Nech rúška nosia všetci či lekári, zdravotníci a obyčajný ľudia. V Číne to máš na dennom poriadku aj bez korony??
Rúško nie je hanba a hlavne nie teraz...

Nosiť a byť za cvoka ako nenosiť a potom ťa niekto pri rozprávaní nakazí..

Tu nejde o to, ze by som sa hanbila, ale ruska proste nie su a hlavne odbornici co sledujem tu v TV nemaju nazor, ze by vsetci mali nosit ruska a ani Kurz o Tom nehovoril , ze je to nutne, tak ako to hovoril Pellegrini na Sk. Mne nejde o nic menej ani o nic viac, len o princip a nechcem polemizovat o tom , ci su ruska na skodu alebo nie, samozrejme, ze nie su.
Cina ? Tam to mali prikazane, a policia to aj kontrolovala velmi prisne, ide predsa o stat, kde je diktatura moci, takze neporovnavajme.
16.03.2020 17:40
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
Na Slovensku robia s tych masiek naozajstny modny doplnok. Je to masova psychoza. Ako tu bolo povedana - Aziati nosia tie ruska ked su sami chori.
Dnes som vydel super prednasku - kde ukazali vysledky prieskumov - drvivy väcsina si dava rusko s virusovymi rukami a tym pomoze virusu sa dostat rovno ta kde chce byt.

najlepsie bolo, ze som dnes videl prispevok, kde sa diskutuje o tom ci mam to nosit aj v aute, kde sa potom rozobera kedy treba chodit na service od klimy... tu sa potom spaja moj zaciatok - ked to bezi tak to nezastavis. Urcite sa najdu aj experti co to zdovodnia ze to absolutne dolezite. Pripomina mi to stredovek, ked bola sväta inkvizicia. Ta mala aj odborne pozadie, pisali sa o tom knihy a nikdo to nespochybnoval. Dnes sa chytame za hlavu...
19.03.2020 23:54
nevedko15
Od: Wiener Neustadt
Príspevkov: 27
Ja som ešte stále doma na SK.Tu už musíš všade s rúškom,do obchodu proste všade...Aby som sa doma nezbláznil tak ich aj ja šijem- elektrotechnik xixixi.Žena robí poštárku tak ich zadarmo rozdáva kto nemá.Myslím že si treba pomáhať...´Moja polovička je stále vonku tak ich strieda a vyvára ráno si do rúška vkladá papierovú vreckovku,ktorú potom vyhodí.Možno by stálo za to nastriekať ju koloidným striebrom no kde ho vziať?Tak teraz špekulujem ako ho vyrobiť...Pravdepodobne ma máte všetci za blázna no bojujem ako viem.
Všetkým Vám želám pevné zdravie a už aby bolo po tom.
20.03.2020 12:14
pitu47
:thumbup: tento článok to potvrdzuje, len rakúšania su v tom ZATIAĽ dosť benevolentni.......
https://science.orf.at/stories/3200255/
20.03.2020 12:59
materholm
Príspevkov: 953
Nema tu niekto link kde je nejaky clanok v ktorom sa pise o obmedzeniach pednlerov z Bratislavy co robia vo Viedni? 14 dni rychlo ubehne ale co potom.Znova do karanteny.Alebo dlhsie pn?.Pocul som ze do 30 km sa pendlovat da ale do je houby platne ked vacsina ludi robi vo Viedni co pendluje..Ked bude o desat dni v Rakusku 20000 na Koronu ani ten najlepsi pendler nebude chciet riskovat.No co povedat zamestnavatelovi pre ktoreho sme nepostradatelne povolanie?
20.03.2020 14:27
janaka
iconmaterholm:
Nema tu niekto link kde je nejaky clanok v ktorom sa pise o obmedzeniach pednlerov z Bratislavy co robia vo Viedni? 14 dni rychlo ubehne ale co potom.Znova do karanteny.Alebo dlhsie pn?.Pocul som ze do 30 km sa pendlovat da ale do je houby platne ked vacsina ludi robi vo Viedni co pendluje..Ked bude o desat dni v Rakusku 20000 na Koronu ani ten najlepsi pendler nebude chciet riskovat.No co povedat zamestnavatelovi pre ktoreho sme nepostradatelne povolanie?

co ja viem od znamej, ktora pendluje do Viedne, ona musela ist k svojmu zamestnavatelovi pre potvrdenie, ze pracuje a toto predlozi na hraniciach policii, az potom jej dovolia cestovat hore-dole, lenze ma to hacik, ze musi ist na Sk do karanteny, takze zobrala dovolenku. Co bude dalej, nevie:-/ Budes to musiet riesit so zamestnavatelom, lebo rakuska Vlada vyclenila 38 miliard na zachranu (teda nielen) pracovnych miest. Podrobnosti si pozri na internete, neviem to naspamät:-/ resp. ked si precitam v Kronen Zeitung, ti to tu napisem
20.03.2020 14:37
materholm
Príspevkov: 953
No to je divne.Mne take potvrdenie teda nieco podobne prislo aj na mail aj postou ze patrim k nepostradatelnym povolaniam.Lenze je to divne.Ked by ma aj pustili tak si ma zapisu pri ceste spät.....A potom 14 dni doma zas.Pracu si chcem udrzat ale ist do epicentra nakazy je tiez aj pre ludi co niesu pnkari je riziko.
20.03.2020 15:15
karla23
Príspevkov: 1304
Za mých mladých let se na hotelové školy chodilo za odměnu. Kdo měl průměr horší než 1,2 – 1,4 mohl na hotelovku zapomenout.

Na ty joooo výběrové školy, jakými byly Mariánské lázně a Poděbrady se stály fronty. Aniž bych se chtěl kohokoliv dotknout, dokonce i úplatky se dávaly.

Nebavme se, kdo učil ve školách, ale v hotelích a restauracích, kam chodili studenti na praxi, tam pracovali páni číšníci. Učila se složitá forma obsluhy. Pracovalo se před hosty, flambovalo, tranžírovalo, překládaly se předkrmy atd... Prostě krásná číšnická práce.

Jistě, byla tam i vidina dobrých výdělků.

Kradlo se, jako se v té době asi kradlo všude. Číšníci v Interhotelích se měli dobře.

Zdroj: https://radekpalka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=719646
20.03.2020 16:21