Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 012Choď na stranu 2Choď na stranu 2
stanislav272
Príspevkov: 0
Dobry den,

možno sa to tu uz pisalo na túto tému v diskusii, len som to nenašiel, ak hej mrzí ma to. Chcel by som sa spýtať: aké podmienky musim spĺnať, aby som mohol získať Daueraufenthalt, potvrdenie o trvalom pobyte?

Chystám sa kúpit byt v Rakúsku.
Vybavím si Meldezettel. Môžem si potom hneď vybavovať Potvrdenie o pobyte (Anmeldebescheinigung), ak robím v Nemecku?

Ďakujem za všetky odpovede.
[Naposledy editoval stanislav272, 27.01.2019 02:27]
27.01.2019 01:56
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
Meldezettel Ti plati tri mesiace. Ale, aj tam musis uviest nejaku rakusku adresu. A k povoleniu na pobyt potrebujes nejaky vztah k Rakusku, praca, studium, blizki pribuzni, popripade kopec penazi na konte. Alebo vlastnictvo toho bytu.
27.01.2019 10:35
janaka
Príspevkov: 5969
iconstanislav272:
Dobry den,

možno sa to tu uz pisalo na túto tému v diskusii, len som to nenašiel, ak hej mrzí ma to. Chcel by som sa spýtať: aké podmienky musim spĺnať, aby som mohol získať Daueraufenthalt, potvrdenie o trvalom pobyte?

Chystám sa kúpit byt v Rakúsku.
Vybavím si Meldezettel. Môžem si potom hneď vybavovať Potvrdenie o pobyte (Anmeldebescheinigung), ak robím v Nemecku?

Ďakujem za všetky odpovede.

Daueraufenthalt je mozny az po pätrocnom nepretrzitom pobyte v AT
27.01.2019 11:19
stanislav272
Príspevkov: 0
iconheavy:
Meldezettel Ti plati tri mesiace. Ale, aj tam musis uviest nejaku rakusku adresu. A k povoleniu na pobyt potrebujes nejaky vztah k Rakusku, praca, studium, blizki pribuzni, popripade kopec penazi na konte. Alebo vlastnictvo toho bytu.

Chcel by som si kúpiť byt v Rakúsku na hypotéku a potom by som ho chcel splácať 500,- € mesačne, robím v Nemecku zarábam zhruba 1600,- €. Ak, si vybavím Meldzettel potom mozem následne vybavovať anmeldebescheinigung? Vlastnictvo tohto bytu budem mat, môžem si vybavovať anmeldebescheinigung i keď robím v Nemecku?
Dnes 19:47
[Naposledy editoval stanislav272, 27.01.2019 20:18]
27.01.2019 20:02
janaka
iconstanislav272:
iconheavy:

Chcel by som si kúpiť byt v Rakúsku na hypotéku a potom by som ho chcel splácať 500,- € mesačne, robím v Nemecku zarábam zhruba 1600,- €. Ak, si vybavím Meldzettel potom mozem následne vybavovať anmeldebescheinigung? Vlastnictvo tohto bytu budem mat, môžem si vybavovať anmeldebescheinigung i keď robím v Nemecku?
Dnes 19:47

toto je dost tazka otazka, pretoze Anmeldebescheinigung podmienuje trvaly pobyt v AT, cize aj fyzicky sa treba zdrziavat tu, ak doniesies potvrdenie o prijme v D, tak tuto podmienku nesplnas. neviem ako je to ked sa preukazes len ze mas byt a meldezettel:-/
Len Meldez. ti nestaci, musis postupovat ako ti napisal heavy
Este ziadaju aj Versicherungsnummer, to dostanes ked si zdravotne poisteny v AT
28.01.2019 15:47
heavy
To je vela rizika naraz... ja by som si nasiel pracu v Rakusku, odisiel z Nemecka, zatial byval v Rakusku niekde v podnajme, vybavil by som si povolenie k pobytu no a potom by som mohol zacat rozmyslat o byte...
28.01.2019 17:56
janaka
iconheavy:
To je vela rizika naraz... ja by som si nasiel pracu v Rakusku, odisiel z Nemecka, zatial byval v Rakusku niekde v podnajme, vybavil by som si povolenie k pobytu no a potom by som mohol zacat rozmyslat o byte...

nieco za tym asi bude, mozno dobra praca v nemecku, rychla -vyhodna kupa bytu, auf jeden fall zu viel stress:-/
28.01.2019 23:09
heavy
Otazka je, ci najde rakusku banku, ktora mu da hypoteku s tym, ze ju bude splacat z Nemecka...
Anmeldebescheinigung si mozes robit vtedy, ked tu zijes a pracujes...
31.01.2019 18:04
janaka
iconheavy:
Otazka je, ci najde rakusku banku, ktora mu da hypoteku s tym, ze ju bude splacat z Nemecka...

taku banku nenajde, asi ma cash;)
31.01.2019 18:26
heavy
iconjanaka:
iconheavy:

Sak pise, ze chce hypoteku... kam kukas? :)
05.02.2019 18:35
janaka
iconheavy:
iconjanaka:
iconheavy:

Sak pise, ze chce hypoteku... kam kukas? :)

a sooo:blink: jaja, taku banku nenajde, viem to B)
05.02.2019 19:56
heavy
oida, Ty vies setko...:w00t: :thumbup:
10.02.2019 11:55
janaka
iconheavy:
oida, Ty vies setko...:w00t: :thumbup:

setko ne, ale totok nahodou vim, aj ja mam znamichB)
oida;)
10.02.2019 17:09
heavy
setci mate známych, nem? :blink: Len Mirko ma známych... a tipi & triki...
10.02.2019 17:58
pitu47
Príspevkov: 11874
aby ste vedeli, aj ja mam znamich a jedna moja kamaratka pracovala v nemecku, kupila si nehnutelnost v rakusku a dostala aj kredit v rakusku :thumbup:
10.02.2019 20:27

Choď na stranu 1Choď na stranu 012Choď na stranu 2Choď na stranu 2