Diskusia

icon
Paulusa
Príspevkov: 0
Ahojte,
spolu s manželom sme pracovali od 2015 do 2017 sezónne v Rakúsku. Jednu sezónu sme odpracovali vo Švajčiarsku, kde som otehotnela. Tam sme skončili v máji 2018. Potom išiel sám manžel späť do Rakúska a pracoval tam od konca mája do konca októbra 2018. Ja som porodila dcéru v auguste 2018 a tým, že nárok na materskú mi nevznikal nikde, zdravotná poisťovňa ma brala spolu s dieťaťom za nezaopatrené a manžel nás mal pripoistiť na seba v Rakúsku, aj keď my dve sme boli na Slovensku. To isté bolo s rodinnými prídavkami. Všetko musel žiadať manžel v Rakúsku.
Išiel teda osobne v auguste 2018 na Krankenkasse a odchádzal s tým, že nás pripoistil. Podal žiadosť aj na Finanzamte o rodinné prídavky. Už je doma na Slovensku a zatiaľ žiadne rozhodnutie neprišlo. Tak sme sa tam rozhodli zavolať. Na Finanzamte potrebovali versicherungsnummer dieťaťa, ktorý sme ale nemali, lebo E-card neprišla. Volali sme teda na Krankenkasse, kde o pripoistení nemá informácie a pritom tam manžel dával aj preložený rodný list aj sobášny list a vypisoval papiere.
Už máme iba mesiac na vybavenie rodičovského príspevku z Rakúska. Každý hovoril, že dlho sa čaká, tak my sme volali s tým, že iba to posúriť a oni nemajú ani údaje o nás :( .
Viete mi niekto poradiť, ako mám ďalej pokračovať? Už neviem ako ďalej. :confused: :confused: :confused:
09.01.2019 15:26
annaw
Príspevkov: 2
Dobrý deň.

vypísať ešte raz žiadosť o pripoistenie na vydanie ECard a zároveň poslať žiadosť aj E-Mailom + potrebné podklady. Nechať si potvrdiť prevzatie.

Máte schválené FBH - rodinné prídavky? A žiadosť si viete podať aj teraz - dopíšete že na ECard ešte stále čakáte.
13.01.2019 11:48

icon