Diskusia

icon
Martin_112
Príspevkov: 0
Dobry den
pracujem v nemecku a pocas PNky som dostal okamzitu vypoved nesuhlasil som kedze pracujem vyse 16mesiacov vkuse tak sme sa dohodli na 30dnovej vypovedi ale potrebujem poradit prisla mi vyplatna paska a tam nebola ziadna nemocenska zaplatena ako mam postupovat? viem ze prvych 6 tyzdnov ma platit zamestnavatel a potom nemecka poistovna a ako to bude prebiehat? 13.7 mi konci pracovny pomer potom sa mam ist prihlasit do slovenskej poistovne a odkoho ziadat aby mi platil pnku? kedze budem este marodit 3-4mesiace? pripadne mam narok aj na podporu? dakujem
22.06.2018 18:36
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
Mirko, advokat chudobnych, ides, to je Tvoja parketa...
05.07.2018 19:00
janaka
Príspevkov: 5969
iconheavy:

no neviem, mirko sa preorientoval na Rusko a tam je vela oligarchov, takze...:-/ :rolleyes:
06.07.2018 11:24
Martin_112
iconheavy:

a to je kdo ten Mirko? dakujem
08.07.2018 13:25
janaka
Príspevkov: 5969
iconMartin_112:
iconheavy:

a to je kdo ten Mirko? dakujem

mirko alias karla23, harry01 z mnichova, teraz uz tak vela neprispieva ako tak 3-4 roky dozadu:rolleyes:
a to je skoda, lebo sme sa mali na com smiat aj rozculovat, bolo tu zivo a veselo:D
09.07.2018 11:53
annaw
Príspevkov: 2
Ak Ti k 13.7. končí pracovná zmluva, tak tým pádom Ti zamestnávateľ PN-ku (ďalšiu) platiť už nebude.. Nemá prečo.
Prihlásiš sa na ÚPSVaR a hádam ŤA tí poistia. Na SVK podporu nárok nemáš, lebo si pred jeho nástupom na SVK nič neodpracoval. Jedine ak ostaneš v DE, tam sa prihlásiš na úrad práce aby si bol aspoň poistený a dostával nezamestnanecké. Ale opýtaj sa v DE na úrade práce a na SVK na ÚPSVaR že ako to vlastne je.

A to že ŤA vyhodil počas PNky, nie je nič neznáme. v AT to funguje rovnako....
09.07.2018 20:35
Martin_112
iconannaw:
Ak Ti k 13.7. končí pracovná zmluva, tak tým pádom Ti zamestnávateľ PN-ku (ďalšiu) platiť už nebude.. Nemá prečo.
Prihlásiš sa na ÚPSVaR a hádam ŤA tí poistia. Na SVK podporu nárok nemáš, lebo si pred jeho nástupom na SVK nič neodpracoval. Jedine ak ostaneš v DE, tam sa prihlásiš na úrad práce aby si bol aspoň poistený a dostával nezamestnanecké. Ale opýtaj sa v DE na úrade práce a na SVK na ÚPSVaR že ako to vlastne je.

A to že ŤA vyhodil počas PNky, nie je nič neznáme. v AT to funguje rovnako....

len ide oto ze mam zlomeny stavec a mam zakazane soferovanie alebo cestu autom aby sa mi to neposunulo a nezhorsilo takze na cestu do nemecka mozem zabudnut a pojdem sa teda prihlasit tu na slovensku som zvedavy co mi povedia zatial dakujem
10.07.2018 14:59
annaw
aha.. no tak to je na houby.
Poprípade si zavolaj do DE a informuj sa ako to vlastne je a potom jedine ešte ÚPSVaR. A podporu (ak máš na ňu v DE nárok) si vieš preniesť aj na SVK.
12.07.2018 16:45
Martin_112
iconannaw:
aha.. no tak to je na houby.
Poprípade si zavolaj do DE a informuj sa ako to vlastne je a potom jedine ešte ÚPSVaR. A podporu (ak máš na ňu v DE nárok) si vieš preniesť aj na SVK.

len ja zas nemam taku dobru nemcinu a ani nikoho nepoznam v okoli
12.07.2018 20:48
annaw
A nemáš žiadného známeho čo sa vie vykecať alebo tak? Ja som teraz nedávno pre jednu kočku riešila telefonicky rodinné prídavky ale tu u nás v AT. V DE sa nevyznám a ani neviem ako sa volá úrad, kde si to zisťuješ....
Dnes 14:20

icon