Diskusia

icon
LUBOBUL
Od: Bratislava
Príspevkov: 0
Zdravím, vo februári 2018 som podával na Finanzamte žiadosť o daňové vyrovnanie, kde som doložil formular L34 EDV,ktoré som vyplnill na stránke BMF , kde cez pendlerrechner mi vyšlo podlľa zadaných údajov,že mám nárok na pendlerpauschal, denne dochádzam z Ba do Wien, kde pracujem cez rakúsku agentúru na trvalý pracovný pomer, ale táto agentúra mi pendlerpauschal nevypláca,preto som to skúsil cez Finanzamt. A včera som dostal z Finanzamtu list , v ktorom mi poslali Einkommensteuerbescheid 2017 a v ňom,že mám nedoplatok -303 Eur ,takže si viete predstaviť ako som sa rozčertil. V tom vyúčtovaní mi odrátali iba pendlereuro 158,- . Viete mi niekto poradiť čo s tým? Je možné podať odvolanie? Som ochotný sa aj finančne odmeniť. Môj email lubomir.mihalik@centrum.sk . Vopred ďakujem
27.04.2018 19:19
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
to je trochu strange - ked ti firma nevyplaca Pendler-P ako ti mohol vzniknut danove minus z tohoto bodu?
ZERO x 12 je stale este ZERO ...

:confused:
30.04.2018 17:00
pali
Príspevkov: 419
To, ze ti bolo odpocitane Pendlereuro, je indicia, ze ti bol uznany aj Pendlerpauschal. Bez Pendlerpauschal nie je narok na Pendlereuro. Mozno mas len nespravnu predstavu o Pendlerpauschal. Pendlereuro sa odpocitava priamo od dane. Pendlerpauschal sa nevyplaca, ale znizuje len zaklad dane a tym nepriamo vysku dane.
Nedoplatok na dani ti z toho dovodu nemohol vzniknut kvoli uznaniu, resp. neuznaniu Pendlerpauschale.
01.05.2018 14:29
LUBOBUL
Od: Bratislava
Príspevkov: 0
Viem ze sa to odratava z dani,ale oni to neurobili ,preto podam odvolanie
02.05.2018 11:34

icon