Diskusia

icon
dali6695
Príspevkov: 0
Dobrý deň,
Chcel by som Vás poprosiť chceli by sme sa presťahovať za prácou do Viedne a okolia.Poprosím o základné rady čo na začiatok úrady a tak.
Vedel by nam niekto poradiť prácu ja neovládam jazyk len maličko, ale manželka má štatnu skúšku z nemčiny a má vysokú školu.
Poprosím o radu
Ďalujem
15.11.2017 21:55
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
trochu si pozri co sa tu uz vsetko popisalo.
Ale ked vies nemcinu len malicko, tak malicko najdes robotu...
16.11.2017 15:34
annaw
Príspevkov: 2
... karriere.at, derstandard.at, kronenzeitunng.at (musis si prelistovat na Arbeit/Jobs, jobs.at... Staci si do Uja Googla zadat Arbiet in Wien..
Ale bez jazyka sa teraz v okoli Viedne tazko pohnes (konkurencia) alebo si najdes pracu aj bez jazyka ale podradnu a nebudes zamestnavatelovi rozumiet.
Dobra rada, zatial investuj do kurzu nemeckeho jazyka aby si aspon nieco vedel a rozumer...
A kedze Tvoja manzelka ma skusku v nemcine tak nech si tiez pozrie na tych strankach, mozno nieco najde...
20.11.2017 10:30
niko0000001
Od: Ganserndorf
Príspevkov: 75
Investovať do kurzu NJ je správne, ale investovať treba čas a aktivitu a nie peniaze, teda v Tvojom prípade.

Treba ísť na AMS a požiadať o kurz, oni ho dajú.

Každý kurz trvá cca 3,5 mesiaca a to je dosť na pokrok ak sa človek aj snaží.
Niko
22.11.2017 06:45
janaka
Príspevkov: 5969
iconniko0000001:
Investovať do kurzu NJ je správne, ale investovať treba čas a aktivitu a nie peniaze, teda v Tvojom prípade.

Treba ísť na AMS a požiadať o kurz, oni ho dajú.

Každý kurz trvá cca 3,5 mesiaca a to je dosť na pokrok ak sa človek aj snaží.

ams kurs mu daju len ak je v at zameldovany, a to mit hauptwohnsitz, lenze oni sa do viedne este len chystaju, ci..?:-/
22.11.2017 14:31
materholm
Príspevkov: 953
Nerad si to pripustam ale myslienka prestahovat sa do Viedne za pracou sa zacina rok co rok u mnohych ludi stracat.Bratislavsky region sa velmi rozmaha.Dokonca aj v obchodoch v Ba pribudaju ludia z Ukrajiny.Ked ich pocujem rozpravat pomyslim si ved ta moja nemcina ani neni taka zla.Sbskari zarobia aj 4 eura v cistom na hodinu.Uz je len otazka casu kedy si povieme dost stacilo.Aj ked mozno niekto zo Sniny ci Roznavy ma na to iny nazor.Ked sa bavim co robia v gastronomii a povedia mi ze ked si to tak zrataju byvanie,cestovanie a realny prijem .Velmi som zvedavy kolko vybojuju nase odbory mzdu pre dalsi rok. Este stale by som videl take Svajciarsko stale za zaujimave keby tam bolo tak lahke ist.Ale inak uvazuje clovek co ma dvadsat a inak taky co tiahne k 40tke.
25.11.2017 04:46
niko0000001
Od: Ganserndorf
Príspevkov: 75
Možno nejde len o peniaze, teraz, ale aj o penziu, alebo o civilizačný rozmer, iné prostredie,...každý má svoju motiváciu.
Niko
29.11.2017 10:18

icon