Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 012Choď na stranu 2Choď na stranu 2
ppeter29
Príspevkov: 2
Montabella Latschau- HLADAJU Casnika Umyvaca a Kuchara. Casnik tu musi robit neobmedzene hodiny sa nepisu tak po 3 a pol mesiacoch nevies ake boli nadcasy. Plat 1400 v cistom bez tringeltu vsetko kasiruje Majitel. Ludi z ulice tu chodi strasne vela. Takze casnik tu je ako spinava handra len. Umyvac musi zmaknut viacej prac plat 1250 v cistom. pO SEZONE ALERGIA NA CISTIACE PROSTRIEDKY ako vysita. Nadovazok musi robit este vsetky prace okolo Hotela rubat drevo kosit travnik zbierat odpadky. A majitelka stara rakuska gadzula este bude hubu otrieta ze nerobis dobre. Hyzna nonstop pracuje sice s tringelton ale 3 poschodia bez vytahu. Sama si musi nosit vsetko uteraky prestieradla prostriedky. 2 chyzne by sa poflakovali tak jedna musi cellu sezonu robit sama. plat 1200 v cistom . Kuchar tu nevydrzal ani domaci Rakusky ani Bulhar ani Madarsky plat 1500 v cistom pracuje 9 hodin aj viacej aj 10 hodin . Vari pre hosti s Hotela aj alacard a tych je tu denno dene vela. Hotel je posledny v dedine na kopci bez auta tu nemas sancu. Kedze parkovisko je vzdy plne musis parkovat na lvecne mokrej luke to ty za sezonu 3a pol mesiaca zhrdzavie komplet auto v zime ked snezi je pod 1 a pol snehovou perinou. Volno je len v Pondelok do mesta 16 Km musis si nakupit na tyzden jedenie je dost slabe na hotely sporia na vsetkom . Cela sezona ta vyjde len na jednu pre osobu minus 300 eur- ziaden luxus ani cigareti. V pondelok sa pre personal nevari kedze Zidia maju strach aby si im daco s mraznicky neukradol. Preco to vsetko pisem aby Slovaci nerobili zo sebe otrokov za par drobnych a Rakusky sedlaci v gumakoch budu jazdit na Mercedesoch mat Dovolenky po celom svete a Slovak Zobrak im bude poskoka robit .
23.09.2017 15:30
pitu47
Príspevkov: 11874
iconppeter29:
Preco to vsetko pisem aby Slovaci nerobili zo sebe otrokov za par drobnych a Rakusky sedlaci v gumakoch budu jazdit na Mercedesoch mat Dovolenky po celom svete a Slovak Zobrak im bude poskoka robit .

nikto ta nenutil, aby si tam isiel robit a ked sa ti tam nepacilo, mal si ist okamzite domov robit za velke peniaze ;)
23.09.2017 21:49
janaka
Príspevkov: 5969
iconpitu47:
iconppeter29:
Preco to vsetko pisem aby Slovaci nerobili zo sebe otrokov za par drobnych a Rakusky sedlaci v gumakoch budu jazdit na Mercedesoch mat Dovolenky po celom svete a Slovak Zobrak im bude poskoka robit .

nikto ta nenutil, aby si tam isiel robit a ked sa ti tam nepacilo, mal si ist okamzite domov robit za velke peniaze ;)

"zlati komunisti", povzdychol by si nostalgicky obcan mirko ze zapadniho nemecka:w00t:
24.09.2017 10:58
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
iconjanaka:

"zlati komunisti", povzdychol by si nostalgicky obcan mirko ze zapadniho nemecka:w00t:

:w00t: :thumbup:
07.11.2017 19:53
karla23
Príspevkov: 1304
Gastronomia je zial v zlom stave jedno kde...Pohlreich nedavno povedal ze ceska gastronomia je ako wermacht v poslednych dnoch vojny...neni koho nasadit uz tak robia 18r ludia s roznym inym vzdelanim.....a ked je nieco dobre v gastre tam je tazke sa dostat....zlaty kapitalizmus...robis do odpadnutia :cry:
08.11.2017 14:51
karla23
minule som videl ako casnici-letusky v lufthanse v 70-80r podavali jedla na striebre v lietadle...nosili obleky...dostatok personalu....a dnes?myslim si ze otom ani netreba vraviet...a ta agonia a sialenstvo v kapitalizme nieje len v gastronomi ale aj inde...vsetko upada stym nic nenarobime....dajte mi milion euro a urobim z grandu v Tatrach vykladnu skrinu servisu...ze heavy odpadne od toho co by videl tam....:D :D :D
08.11.2017 14:53
janaka
iconkarla23:
minule som videl ako casnici-letusky v lufthanse v 70-80r podavali jedla na striebre v lietadle...nosili obleky...dostatok personalu....a dnes?myslim si ze otom ani netreba vraviet...a ta agonia a sialenstvo v kapitalizme nieje len v gastronomi ale aj inde...vsetko upada stym nic nenarobime....dajte mi milion euro a urobim z grandu v Tatrach vykladnu skrinu servisu...ze heavy odpadne od toho co by videl tam....:D :D :D

ahoj mirecek, tak oni ta uz pustili?:w00t: to neurobili dobre:confused:
alebo si bol rok na Kube? ale ani tam uz nezuri zlaty komunizmus, ako kedysi:lol:
08.11.2017 15:44
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
iconkarla23:
minule som videl ako casnici-letusky v lufthanse v 70-80r podavali jedla na striebre v lietadle...nosili obleky...dostatok personalu....a dnes?myslim si ze otom ani netreba vraviet..D

samozrejme, ze to bolo mile.
Len letenky nestali 80 Euro.

Ja som sedel v lietadle z Frankfurtu vedla mna sedeli ludia co leteli z Dubai a platili menej ako ja. To je vec konkurencie na niektorych destinaciach.

Ked mam pravdu povedat, tak en pribor atd nepotrebujem. Hlavne v Europe nie
(lietam kazdy tyzden...)
09.11.2017 01:10
karla23
Pitu a jeto typicka odpoved...aj ked si otrok n zapade ale bud rad ze tam mozes otrocit :D :D :D

neskutocni su ti emigranti....uz davno ich mali poslat z rakuska domov :)
09.11.2017 14:23
karla23
POVINNÉ PRE TÝCH, ČO SA NARODILI PRED ROKOM 1980 – VEĽMI PRAVDIVÉ !!!

Tí, čo sa narodili pred rokom 1980 sú skutoční hrdinovia, akýsi hollywodski majstri prežitia. Ale skutočne ! Len sa zamysli nad tým, tí čo sa narodili pred rokom 1980, teda MY – je to hotový zázrak, že sme prežili. My sme ešte nemali detské sedačky v autách, fľaštičky na lieky a chemikálie sa dali ľahko otvoriť, neboli vybavené žiadnymi figliarskymi detskými zátkami, ani šuflíky a dvere nemali bezpečnostné zámky. A keď sme sa išli bicyklovať, nie že sme nemali prilby a chrániče, ale ani poriadny bicykel sme nemali. To nebola vôbec sranda. My sme ešte pili vodu z vodovodu a nemali sme ani predstavu o tom, čo znamená presne pojem minerálka. Nenudili sme sa, keď sme mali príležitosť, išli sme sa von hrať. Áno, von ! Celý deň sme boli vonku a naši rodičia len dúfali, že ešte žijeme a sme vcelku, veď ani klasický telefón nemal každý, nie to ešte mobil. Hlavne nie my, deti ! V lete sme behali vo vysokej tráve a v blízkom lese, predsa sme nemali vyrážky a alergické záchvaty. Nevedeli sme, čo je alergia na peľ a o ambrózii sme si mysleli, že je to nejaký zvláštny druh žihľavy. Keď sme spadli, poranili sme sa, zlomila sa nám niektorá končatina, alebo sme si len jednoducho rozbili hlavu, nikto nikoho kvôli tomu nezažaloval. Na vine sme boli proste my. Dokonca keď silnejší z nudy zmlátil menšieho a slabšieho, aj to bolo v poriadku. Toto takto fungovalo a naši rodičia sa nestarali do toho. Naše stravovacie návyky podľa dnešných poradcov na zdravú výživu obsahovali v jedlách viacnásobnú smrteľnú dávku škodlivín, ešte aj obézne americké dieťa, ktoré denne posiluje v Mc-Donaldse by padlo na zadok od úžasu, čo všetko sme my pojedli. Len si spomeňme na školskú jedáleň. A predsa sme tu. Kakao neobsahovalo vitamíny A, B, C, D a E, volalo sa proste Granko a nám to úplne stačilo ku šťastiu. Pili sme sirupy a malinovky, ktoré ani zo správ nepočuli o umelých sladidlách a konzervačných látkach, boli vyrobené z ozajstného cukru. Limonády sme si miešali sami a na neumytom ovocí sme si maškrtnícky pochutnávali priamo zo stromov. Mali sme kamarátov ! Takých, s ktorými sme sa stretli na ulici, na ihrisku a v klube pri pingpongovom stole. Keď neboli tam, jednoducho sme zapískali alebo sme zazvonili k nim a oni nás pustili dovnútra. Nemuseli sa pýtať rodičov a ani my sme sa nemuseli pýtať našich ! Nenosili nás rodičia všade autom ... A predsa sme tu. Na krku nám visel kľúč od domu, keď sme sa išli hrať, často sme bojovali s palicami, hrali sme sa na indiánov a schovávali sme sa na nebezpečných staveniskách, hádzali sme jeden druhého loptou, kameňmi...a predsa sme tu. Nevybili sme jeden druhému oči a ostatné rany sa aj tak zahojili. Futbal mohol hrať len ten, kto vedel hrať. Vtedy ešte platil nepísaný zákon, ktorý dnes už málokto pochopí : „Rob to, čomu rozumieš“. A tí, čo hre nerozumeli, mohli len smutne pozerať z diaľky a hľadať si iných spoluhráčov. Lásku sme sa neučili z brazílskych telenoviel, len sme ju jednoducho prežívali. Po prvom bozku sme šťastní a zaľúbení bežali po ulici tak, ako by sme už nikdy nechceli zastať. Keď sme dostali zaucho od učiteľa neprebodli sme ho hneď nožom, nedávali sme ho na súd a nesťažovali sme sa doma rodičom. Ba, naopak, radšej sme to ani neprezradili. Poznali sme zákony a keď sme ich porušili, rodičia sa nás nezastali. Pretože nás naučili tak žiť, aby sme vedeli čo znamená POVINNOSŤ, SVEDOMIE, ZODPOVEDNOSŤ a DOBRÝ POCIT. Poznali sme ozajstný zmysel týchto slov. Takí sme boli MY. Hrdinovia jednej pominutej doby, nad ktorou sa dnešná mládež len nechápavo usmieva.
09.11.2017 15:42
terezia13
Príspevkov: 1256
To že si fyzicky prežil ešte neznamena že nesi mentálny debil, TY HRDINA
09.11.2017 16:38
janaka
iconterezia13:

ale mirko sa narodil az po 1980 r. - on je z TOHO tak nostalgicky smutny:rolleyes: :D
ten clanok kdesi okopiroval (ako vsetko:w00t: ), to nie je jeho "dielo"
09.11.2017 22:05
marika2772
Príspevkov: 14776
iconterezia13:

Ako Terka prepáč :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: mirko je exot, ale aký dôvod si mala na toho "mentalneho debila a hrdinu?
Skopiroval niečo, čo možno nezažil, ale ja, a Ty určite áno. A nech je ako chce, osobne lepšie detstvo, ako majú deti dnes s "telefónmi na uchu".
"Ze vol zabudol, že telatom bol"...;)
Asi stačí vymenit východné Slovensko za Viedeň...z pokory spred niečo 3rokov, zrazu urážky z Viedne...nemám slov...:thumbdown:
10.11.2017 20:35
marika2772
Príspevkov: 14776
iconjanaka:

ale mirko sa narodil az po 1980 r. - on je z TOHO tak nostalgicky smutny:rolleyes: :D
ten clanok kdesi okopiroval (ako vsetko:w00t: ), to nie je jeho "dielo"

Ten článok som čítala už davno, no je o mojom destve..a je mi úplne jedno, že ho sem prilepil mirko....no označenie za mentálneho debila a hrdinu...je sproste, a bezdôvodne...:thumbdown: či uz to zažil, či nie....
10.11.2017 20:43
terezia13
Príspevkov: 1256
iconmarika2772:
iconterezia13:

Ako Terka prepáč :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: mirko je exot, ale aký dôvod si mala na toho "mentalneho debila a hrdinu?
Skopiroval niečo, čo možno nezažil, ale ja, a Ty určite áno. A nech je ako chce, osobne lepšie detstvo, ako majú deti dnes s "telefónmi na uchu".
"Ze vol zabudol, že telatom bol"...;)
Asi stačí vymenit východné Slovensko za Viedeň...z pokory spred niečo 3rokov, zrazu urážky z Viedne...nemám slov...:thumbdown:

Tento članok je blbost ako x podobnych na inernete, Každe detstvo je super, a tisice rokov dospelí trepu že ich deti maju horšie detstvo,že to budeš tvrdiť aj ty som nečakala,ale v poslednej dobe ma viac ludi presvedčilo že inteligentný neznamena vždy aj mudry.Cele roky sa tu mirkovi nadava do debilov, odrazu nemas slov?My sme HRDINOVIA lebo sme mali detstvo ake sme mali?
10.11.2017 21:54

Choď na stranu 1Choď na stranu 012Choď na stranu 2Choď na stranu 2