Diskusia

icon
martinbu
Príspevkov: 4
Dobry vecer,chcel by som radu ohladom zdravotneho poistenia.
Ja ako manzel zacinam pracovat v rakusku 10.4.TP mame na svk.Manzelka je doma na rodicovskom,2 deti
Otazka:Ked budem ja poisteny v AT tak budu aj manzelka a deti a tym padom im aj sebe musim vybavit cez e106 eu preukaz na svk,ked chceme chodit k lekarovi na slovensku?
Budem mat ja narok na doplatenie rodinnych pridavkov?Ci to maju iba zeny?
A posledna otazka:musim sa v AT hlasit na pobyt ked budem raz za tyzden chodit domov a praca je po celom rakusku cize neostavam na jednom mieste dlhsie ako cca 2mesiace,niekedy tyzden atd.
Dakujem za rady!
30.03.2017 21:52
ionelina
Príspevkov: 7
Dobry vecer, pokial chcete aby manzelka a deti boli poistene cez vasu poistku musite ten formular vyplnit na SVK poistovni a priniest ho do Rakuskej.
Dalej poberanie rodinnych pridavkoch samozrejme ze ziadajte ich, mate na ne narok, pokial diete nema este 3 roky rak aj Kinderbetreungsgeld mozete poberat. Prihlasovat sa nemusite nikde o to lepsie mozete si buduci rok zaziadat o cely pendlerpausch pri vyrovnani dani. Pripadne 0660 6007840
07.04.2017 17:59
martinbu
Dakujem pekne za odpoved,a hlavne za vas cas a ochotu napisat
07.04.2017 20:42
martinbu
Takze ak to niekomu pomoze prihlasovat sa nemusim zatial nikde,penzion,hotel atd je povinny pri ubytovani zapisat hosti do "Gästeverzeichnis",po 3 mesiacoch budem musiet vybavit anmeldebescheinigung.
Poistenie je tak ze ja budem mat rakusku,manzelka a deti ostanu v vszp na sk,dalo by sa ich pripoistit na rakusku ale nam to nevyhovuje☺ a ja si vybavim cez e106 PREUKAZ POISTENCA VEREJNEHO ZDRAVOTNEHO POISTENIA POISTENEHO V ZAHRANICI
12.04.2017 22:27

icon