Diskusia

icon
Merlinka
Príspevkov: 21
Zdravím

Musia Slováci žijúci na SK podať daňové priznanie?
Som sa včera dopočula že vraj musia podať. Vie niekto niečo? Poprosím O info. Ďakujem a pekný deň
18.03.2017 08:40
Rudiger
Príspevkov: 4180
iconMerlinka:
Zdravím

Musia Slováci žijúci na SK podať daňové priznanie?
Som sa včera dopočula že vraj musia podať. Vie niekto niečo? Poprosím O info. Ďakujem a pekný deň

Uz to tu bolo pisane niekolkokrat :
1. Samozrejme, ze musis podat danove priznanie V PRIPADE AK SI MAL/A PRIJEM AJ NA SVK
2. Ak si mal/a prijem len v A - na svk je len OZNAMOVACIA POVINNOST
Šťastie spočíva v tom, že urobíš šťastnými ľudí, s ktorými žiješ.
18.03.2017 09:47
Merlinka
Som tu nová A tému podobnú som nenašla sorry

Na sk som nikdy príjem nemala po ukončený školy som hneď išla do zahraničia
18.03.2017 10:01
Merlinka
Podľa nového zákona z 03/2017 som našla toto

Žijete na Slovensku počas obdobia kratšieho než 183 po sebe nasledujúcich dní? Potom tu platíte len daň z príjmov získaných na Slovensku...

Jedna známa tiež vraví že netreba druhá strana hovorí že treba. Tak teraz kde je pravda?
18.03.2017 10:12
Rudiger
Príspevkov: 4180
iconMerlinka:
Podľa nového zákona z 03/2017 som našla toto

Žijete na Slovensku počas obdobia kratšieho než 183 po sebe nasledujúcich dní? Potom tu platíte len daň z príjmov získaných na Slovensku...

Jedna známa tiež vraví že netreba druhá strana hovorí že treba. Tak teraz kde je pravda?

No ak ti vysvetlenie zakona a to co som ti napisal nestaci, tak potom vela stastia so systemom JPP - inak , co vastne ocakavas potom na tomto fore :confused:
Šťastie spočíva v tom, že urobíš šťastnými ľudí, s ktorými žiješ.
18.03.2017 12:50
Merlinka
Más pravdu nič! Každý je len egoista! Dovidenia dopo
18.03.2017 12:58
Merlinka
To sa už ani človek riadne nemôže spýtať? Vyšiel nový zákon a som chcela vedieť či už niekto o tom počul a som chcela vedieť či musím podať daňové keď nič z SK nepoberam ani som nepoberala a anI nie som szco to je vše Vďaka za tvoju snahu ta dúfam že dáky múdry sa ozve a vysvetlí
18.03.2017 13:01
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
Najmudrejsi je tu Mirko z Munichu. Co sa mna tyka, tak ja som nikdy nepodal na SK danove priznanie, ani som nikomu nikdy nic neoznamoval... a to celych 30 rokov...
18.03.2017 19:37
janaka
Príspevkov: 5969
iconheavy:
Najmudrejsi je tu Mirko z Munichu. Co sa mna tyka, tak ja som nikdy nepodal na SK danove priznanie, ani som nikomu nikdy nic neoznamoval... a to celych 30 rokov...

no, ja tiez nie (a to ani ked som bola este policajne prihlasena na sk)...:-/
18.03.2017 22:00
Merlinka
Zdravím Vás

Ďakujem vám za odpovede. No však ani ja ved na sk som nikdy nepracovala tak nemám čo podať a tu v AT podavam každý rok.

Peknú nedeľu
19.03.2017 09:52

icon