Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 0123Choď na stranu 2Choď na stranu 3
alexzeman
Príspevkov: 2
Neviem či ste si nevšimli ako zle s nami zaobchádza ten ináč docela dobrý Rakúsky systém? Podľa štatistík je náš okolo 50000 ludi pracujúcich v dosť psychicky a niekedy aj fyzicky náročnej práci za absolútnu almužnu a ako bonus ešte si musíme sami platiť SVA, z ktorého samozrejme nasporime veľké hovno na dochodok. A stačilo by keby sme dali štrajk a môžme si diktovať podmienky. Predstavte si čo sa stane keď nenastúpi do práce len polovica, budú hotový, Asi tak....
16.03.2017 01:18
alexzeman
Príspevkov: 2
Kľudne vám budem robiť predaka, nasratý som dostatočne za 7 rokov.....B)
16.03.2017 01:30
karla23
Príspevkov: 1304
http://davdva.sk/toto-realny-zivot-sloveniek/

pravdivy clanok o opatrovatelkach v rakusku....ci v nemecku to bude lepsie neviem ale pochybujem...;)
16.03.2017 07:48
Rudiger
Príspevkov: 4180
Sorry ale tomuto vacnemu vyplakavaniu opatrovateliek sa clovek, ktory trocha vidí do reality musi zasmiať . Vyplakavanie o tom ako si sami musia platiť odvody SVA atd. Ukážte mi jediného Rakúšana, ktory ma Gewerbe, ktory si sám neplatí SVA ???
Šťastie spočíva v tom, že urobíš šťastnými ľudí, s ktorými žiješ.
16.03.2017 08:30
vroni
Príspevkov: 576
Rudi, tomu nerozumies. Ked potrebujes opatrovatelku, na tvojom konte sa okamzite objavia miliony, ktore tej chudere nedoprajes a ona musi zivorit z minimalnej mzdy a este platit kazdy rok sa automaticky zvysujuce sva odvody. A pritom by na Slovensku zarobila patnasobok a dostala nasledne dochodok aspon desat tisic a ona namiesto toho z cistej lasky maka na sniclackych dochodcov. Hanba ti, ze take lahke nevies.

A celkom vazne: ak by opatrovatelka mala zarobit dve tisicky cisteho tak si ju 99% rodin nemoze dovolit. A tie, ktore si to dovolit mozu by zase radsej zaplatili miestnu a nie Slovensku, ktora ma aj po piatich rokoch problem vykoktat nemecku vetu a sama potrebuje pomoc pri kazdej cinnosti mimo upratovania a kopania v zahrade...
21.03.2017 18:21
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
... neviem, ale ja som spoznal uz niekolko opatrovateliek, co vedeli velmi dobre po nemecky.
:huh:
21.03.2017 23:03
vroni
Aj ja poznam jednu. Asi zo styridsiatich, ostatne su niekde na urovni medzi skolska a hotentotska nemcina. Mne je jasne, ze robia tazku a nedocenenu pracu. Ale taku robia mnohi, proste su to mizerne platene povolania, lebo viac penazi na ne jednoducho nie je. Ale stale tu v pomere ku Slovensku zarobia viac, maju narok na davky v niekolkonasobnej vyske oproti Sk a do systemu prispievaju minimom. Takze mi ich sustavne stazovanie sa nepripada opravnene. Ze sa niektore jednotluve nechavaju zdierat agenturou ci rodinou - to je sice smutne, ale pred vlastnou neschopnostou ta predsa nemoze (nemal by) ochranovat stat.
22.03.2017 08:11
vroni
Precitala som si aj ten clanok od Mirecka. Nesklamal, je to presne taky blabol, ako by clovek od neho cakal. Ale ze som dnes nejako masochisticky naladena, precitala som si k nemu aj postingy. A bola som prijemne prekvapena. Rozobrali tu "inteligentnu a vzdelanu" husku bielu ako lego, normalne som sa bavila....
22.03.2017 11:26
karla23
Zoberme si to tak...slovenske polske rumunske opatrovatelky su pacientovi k dispozici 24 hod denne 14 dni v kuse...ako sa pise v clanku ktory je realny a nenapisal som ho ja su casto tieto zeny vyuzivane a ponizovane rakusakmi ci nemcami...cest vynimkam...strajk by bol na mieste ale neverim ze sa slovaci zjednotia..je to nejednotny narod...vecina opatrovateliek nema nemcinu...dajme tomu rodina dostane od statu priklad mesacne 3000 euro pre opatrovatelku...respektive dve opatrovatelky...lebo sa striedaju...tam by kludne mohol stat uzakonit aby pracovali na rakusku prac.zmluvu a dat tarifu za dva tyzdne na rakuskej prac.zmluve cca 1000 euro neto...aby sa opatrovatelky nemuseli zaoberat zivnostami ...ale naopak mali prac.zmluvu ...kde by bola rodina oslobodena od vyplatenia 14 vyplat ako je to v rakusku bezne kdeze sa jedna oto ze tieto opatrovatelky su financovane statom...aj taka to alternativa by bola mozna...:)
22.03.2017 16:40
karla23
vecin ztychto zien ma vek su po 50 nema na vyber ..ani na sk ani v rakusku...a aby uzivili rodiny musia znasat prikoria...preto robia tuto pracu...rakusaci aj nemci by si mali viac vazit opatrovatelky...
22.03.2017 16:42
Rudiger
iconkarla23:
vecin ztychto zien ma vek su po 50 nema na vyber ..ani na sk ani v rakusku...a aby uzivili rodiny musia znasat prikoria...preto robia tuto pracu...rakusaci aj nemci by si mali viac vazit opatrovatelky...

Ty korunovany somar - ani nevies o com pises. Moja zena je Rakusanka a diplomovana Krankenschwester, ktora robila takisto roky dozadu tuto pracu, kym ju zdravotne problemy neprinutili urobit zmenu. Ani jedna opatrovatelka nikdy nahlas nepovie to, co vlastne v tejto branzi caka kazdeho bez rozdielu : ci rakuske alebo ine opatrovatelky PRACUJU (vo velkej väcsine) S TAZKO CHORYMI LUDMI, ktori maju desiatky problemov o ktorych sa ,,normalnemu" cloveku ani nesniva. Tito ludia su zufali zo svojich stavov a beznadej robi z ludi aj neprijemnych spolocnikov. To ako keby personal v blazinci chcel vyhlasit strajk lebo maju denno denne problemy a konflikty s pacientami, ktorym j@be a nezvladaju ich atd...... Tato praca zial nikdy nebola ani nebude ocenena (nie je mozne niekomu vyplacat 24 hodin prace denne )
22.03.2017 21:33
karla23
Rudko daj si svoju dennu davku antidepresiv a ukludni sa..:)
22.03.2017 22:20
Rudiger
iconkarla23:
Rudko daj si svoju dennu davku antidepresiv a ukludni sa..:)

:lol: :lol: :lol: vA opät jeden z tvojich ,,tazkych argumentov" :sneaky: nestihol si si nikde narychlo vygooglit relevantne udaje a clanky vsak :confused:
23.03.2017 08:55
karla23
http://diepresse.com/home/wirtschaft/economist/4664509/Altenpflege_Werden-Slowakinnen-ausgebeutet
23.03.2017 13:11
karla23
Rudko ty raz skoncis v kazajke :D :D
23.03.2017 13:14

Choď na stranu 1Choď na stranu 0123Choď na stranu 2Choď na stranu 3