Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 012Choď na stranu 2Choď na stranu 2
niko0000001
Od: Ganserndorf
Príspevkov: 64
Zdravím,

má niekto skúsenosti s programom 50+ , kde časť nákladov na poistenie osôb s vekom nad 50 rokov hradí AMS ?

Vraj nie všetci zamestnávatelia o ňom vedia.
Treba to dáko niekde vypichnúť ?
Sú dáke kanály ako sa dostať k takej pozícii ?

Detto program Arbeittraning, kde 3 mesiace platí zamestnávateľovi náklady AMS ?

Ďakujem
Niko
04.03.2017 05:18
karla23
Príspevkov: 1295
Niko riesil si moje adresy?:blink:
04.03.2017 07:59
karla23
http://derstandard.at/2000026078517/Bonus-Malus-System-m-Derzeit-9-000-Firmen-mit-zu
04.03.2017 08:01
karla23
http://www.stepstone.at/Karriere-Bewerbungstipps/mitten-im-leben-und-doch-schon-altes-eisen.cfm
04.03.2017 08:03
karla23
Lagerarbeiter/in mit Staplererfahrung
TPS Personalservice - Niederösterreich
Wir suchen für diverse Firmen im Raum Leobersdorf

eine/n Lagerarbeiter/in mit Staplererfahrung und Praxis Hochregal

Lagerarbeiter/in mit Staplererfahrung Aufgabenbereich Kommissionieren (Hochregal)

LKW Verladung

selbständiges und genaues Arbeiten

Qualifikation min.4 Jahre Berufserfahrung

Flexibilität

Kommissionieren

Staplerschein mit Praxis

Selbständigkeit und Verlässlichkeit

Führerschein B und eigenes KFZ erforderlich

Allgemeines Wenn Sie sich angesprochen fühlen, freuen wir uns auf Ihre aussagekräftige, schriftliche Bewerbung an:

zH. Herrn Houszka

- vorzugsweise per E-Mail an: houszka@tps-personal.at oder persönlich nach telef. Voranmeldung unter 02622 / 66 2 66 DW 4

TPS Technik Personal Service
Zehnergasse 20
2700 Wiener Neustadt

Zu Ihrem Bewerbungstermin bringen Sie bitte unbedingt die folgenden Dokumente mit:
Lebenslauf mit Foto, Meldezettel, e-Card, Personalausweis oder Reisepass und Lehrabschlusszeugnis, sowie vorhandene Kursbestätigungen mit.

Für die ausgeschriebene Position gilt der KV Mindestgrundgehalt von ca. EUR 10,54 brutto . Abhängig von Ihrer Ausbildung, Qualifikation und Erfahrung ist eine Bereitschaft zur Überzahlung gegeben
04.03.2017 08:09
niko0000001
Ahoj,

díky za odkaz.

Zatiaľ som neriešil adresy, ale ďakujem.

10. marca mám skúšku, tak ju musím spraviť, tak sa učím, ale pozriem sa na to všetko dnes/zajtra.
[Naposledy editoval niko0000001, 04.03.2017 08:22]
Niko
04.03.2017 08:15
karla23
Niko tipi ktore som ti dal tie firmi casto nehladaju 1 sofera ale viacerich...podla mna sance mas...:thumbup: :thumbup: zvladnes to...das to...len zatelefonuj do kazdej firmi a pytaj sa..stratit nemas co len ziskat...:thumbup:
04.03.2017 08:20
janaka
Príspevkov: 5919
iconniko0000001:
Zdravím,

má niekto skúsenosti s programom 50+ , kde časť nákladov na poistenie osôb s vekom nad 50 rokov hradí AMS ?

Vraj nie všetci zamestnávatelia o ňom vedia.
Treba to dáko niekde vypichnúť ?
Sú dáke kanály ako sa dostať k takej pozícii ?

Detto program Arbeittraning, kde 3 mesiace platí zamestnávateľovi náklady AMS ?

Ďakujem

toto mozes riesit na ams u svojho beratera, aby ta sprosredkoval na napr. Jobtransfair, kde mas moznost sa dostat k internym ponukam na pracu, pri com ti pomozu naozaj kvalifikovani berateri (oni zavolaju aj do firiem za teba apod.). Treba tam dochadzat denne a dokonca je moznost dienstvertragu (to je ten arbeitstraining), budes väcsinou sediet pri pc a hladat pracu. Trener ti vylepsi aj tvoj lebenslauf;)
Stat na tento program 50+ vyclenil niekolko milionov eur. V Jobtransfair sa staraju skoro vylucne o 50+ludi, lebo statu na tom zalezi, aby sa zaclenili do prac. procesu.
[Naposledy editoval janaka, 04.03.2017 12:44]
04.03.2017 12:32
niko0000001
Jobtransfair, je program, kam sa treba prihlásiť ? Čudné je, že beráteri mi o tom nič nepovedali, veď vedia koľko mám rokov.

Ešte nemám termín, po skúške mám ešte jedno 2 týždňové školenie na EDV, tam sa spýtam, bude čas, lebo v kurze budeme len traja.

Dikes
Niko
07.03.2017 06:50
janaka
iconniko0000001:
Jobtransfair, je program, kam sa treba prihlásiť ? Čudné je, že beráteri mi o tom nič nepovedali, veď vedia koľko mám rokov.

Ešte nemám termín, po skúške mám ešte jedno 2 týždňové školenie na EDV, tam sa spýtam, bude čas, lebo v kurze budeme len traja.

Dikes

spravne, na Jobtransfair sa prihlas, bud cez svojho beratera, alebo mozes aj priamo (Linke Wienzeile, ale tusim su aj v 15. bezirku, presne adresy neviem)
niet zac;)
07.03.2017 13:12
niko0000001
Pozrel som ich stránku.
Pracujú len pre ľudí registrovaných na AMS vo Viedni, ja som v Ganserndorfe.
Budem im volať a zistím čo a ako
Niko
08.03.2017 12:16
niko0000001
Na program 50 + treba niektorých zamestnávateľov iniciatívne upozorniť, lebo o ňom nemusia ani vedieť.
Tiež je tam požiadavka na istý čas registrácie na AMS (zisťujem detaily).

Čo je ale dobré, že ak človek prejavuje snahu o rekvalifikáciu/zvyšovanie kvalifikácie, vychádzajú v ústrety.
práve som dal B1 na "sehr gut bestanden", uvidíme či povolia aj B2.

Kolegovi schválili kurz na D3 grafiku za 1.500 €, napríklad.
Je stolár a zíde sa mu to ako soľ.
Ja by som rád na zváračský kurz, lebo zvárať viem, ale papiere nemám a ako LKW čkarovi sa mi to zísť môže.
Uvidíme, či schvália.

Ak ste na AMS, treba sa na tieto veci aktívne pýtať.
Okrem iného je s tým spojený aj príplatok, ktorý síce nie je závratný, ale poteší.
Niko
19.03.2017 03:46
karla23
Niko0000001 presne tak...a lepsie ako sa pytat je este podat ziadost pisomne cierne na bielou postou doporucene aby sa uradnik na AMS nemohol vyhnut tomu ...lebo bude mat pred sebou ziadost o nieco v nemcine poslanou postou...ked sa clovek pyta a natrafi na uradnika ktory je neochotny moze ho odbit...vzdy oco som pisomne ziadal schvalili mi ked som bol na urade prace ci socialke v nemecku....len ludia niesme pocuvat ludi ako janaka a dalsi ktori ich od toho odradzaju neda sa nejde atd...a bude dobre :)
19.03.2017 09:23
pitu47
Príspevkov: 11843
iconkarla23:
....... cierne na bielou postou..............len ludia niesme pocuvat ludi
toto uz patri do temy perly, mirko :lol:
19.03.2017 11:46
janaka
iconkarla23:
Niko0000001 presne tak...a lepsie ako sa pytat je este podat ziadost pisomne cierne na bielou postou doporucene aby sa uradnik na AMS nemohol vyhnut tomu ...lebo bude mat pred sebou ziadost o nieco v nemcine poslanou postou...ked sa clovek pyta a natrafi na uradnika ktory je neochotny moze ho odbit...vzdy oco som pisomne ziadal schvalili mi ked som bol na urade prace ci socialke v nemecku....len ludia niesme pocuvat ludi ako janaka a dalsi ktori ich od toho odradzaju neda sa nejde atd...a bude dobre :)

ty si ale debil, ze?:blink: kde som pisala, ze sa neda, ap., naopak, ja som mu dala konkretnu radu, nie ako ty, blablabla:thumbdown: zase si poriadne necital:confused:
a tie tvoje slovne vytvory, skoda slov:D
19.03.2017 13:11

Choď na stranu 1Choď na stranu 012Choď na stranu 2Choď na stranu 2