Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 0123Choď na stranu 2Choď na stranu 3
Delfinka
Príspevkov: 2
Pekný deň všetkým prajem.

Chcem si nájsť prácu v AT ako zamestnanec, ešte neviem či sa mi podarí zohnať na Vollzeit alebo Teillzeit. Uvidím. Pred tým som 7 rokov pracovala v AT na rakúsku živnosť. Ale chcem zmeniť Job. Chcem robiť tak, aby som mohla dochádzať z Bratislavy do nejakého blízkeho okolia, Wien a okolie. Chcem sa opýtať vás, ktorí máte skúsenosti s týmto ako to vlastne je: Pochopila som to tak, že oficiálne Rakúšania môžu zamestnať ľudí bez ohľadu na pobyt ale prax je taká, že uprednostnia niekoho s aspoň prechodným pobytom v AT ? A ďalšia otázka: V prípade, že by došlo po roku alebo neskôr k výpovedi zo strany zamestnávateľa, tak nárok na podporu v nezmastnanosti by bol len v prípade, ak by som mala vyslovene trvalý pobyt v AT ? Ako to teda je ? Vopred ďakujem tým čo mi odpíšu relevantne.
[Naposledy editoval Delfinka, 30.12.2016 07:32]
30.12.2016 07:26
Delfinka
Príspevkov: 2
iconDelfinka:

Chcem si nájsť prácu v AT ako zamestnanec, ešte neviem či sa mi podarí zohnať na Vollzeit alebo Teillzeit. Uvidím. Pred tým som 7 rokov pracovala v AT na rakúsku živnosť. Ale chcem zmeniť Job. Chcem robiť tak, aby som mohla dochádzať z Bratislavy do nejakého blízkeho okolia, Wien a okolie. Chcem sa opýtať vás, ktorí máte skúsenosti s týmto ako to vlastne je: Pochopila som to tak, že oficiálne Rakúšania môžu zamestnať ľudí bez ohľadu na pobyt ale prax je taká, že uprednostnia niekoho s aspoň prechodným pobytom v AT ? A ďalšia otázka: V prípade, že by došlo po roku alebo neskôr k výpovedi zo strany zamestnávateľa, tak nárok na podporu v nezmastnanosti by bol len v prípade, ak by som mala vyslovene trvalý pobyt v AT ? Ako to teda je ? Vopred ďakujem tým čo mi odpíšu relevantne.

Asi sa nikto nenájde, čo by mi odpovedal, tak to vyzerá....
30.12.2016 08:19
janaka
Príspevkov: 5969
iconDelfinka:
iconDelfinka:

Asi sa nikto nenájde, čo by mi odpovedal, tak to vyzerá....

ved si si odpovedala v podstate spravne: akurat, ze prechodny pobyt ti je nanic, v kazdom pripade hauptwohnsitz treba mat, ano, aj v zivotopise ho treba uviest:thumbup:
co sa ams tyka, dtto
30.12.2016 13:56
Nikadelfin
Príspevkov: 7
Ďakujem za info. Takže to znamená, že najprv treba mať trvalý pobyt v AT a uvedený následne v Lebenslauf, ktorým sa zároveň uchádzam o pracovné miesto. Tak som to pochopila.
30.12.2016 15:02
janaka
iconNikadelfin:
Ďakujem za info. Takže to znamená, že najprv treba mať trvalý pobyt v AT a uvedený následne v Lebenslauf, ktorým sa zároveň uchádzam o pracovné miesto. Tak som to pochopila.

tak pri takej vysokej nezamestnanosti aka teraz v AT vladne, je to proste nezbytne. Iba ak by si nasla miesto cez znamych, bez toho aby si musela posielat bewerbungy.
31.12.2016 12:13
karla23
Príspevkov: 1304
Rakusko je mala krajina...a ma 400 tisic nezamestnanych....jedine kde je vela prace je gastronomia v rakusku..tam sa personal strieda ako ponozky...hlavne v alpach..ale to je vsade v gastronomi...;)
31.12.2016 12:15
karla23
Nikadelfin aku mas nemcinu?prax?kde v rakusku hladas pracu?skusim ti pozriet pracu:)
31.12.2016 12:17
janaka
iconkarla23:
Nikadelfin aku mas nemcinu?prax?kde v rakusku hladas pracu?skusim ti pozriet pracu:)

ved to napisala - alpy to nie su:rolleyes:
31.12.2016 12:44
karla23
nech mi napise co a kde hlada...a jaj jej dam dost adries na rakuskych zamestnavatelov B)
31.12.2016 12:45
karla23
Ked byvas v Bratislave nemecky sa dohovoris iste najdes pracu vo Viedni....napis mi na hary01centrum.sk.....dam ti adresy:)
31.12.2016 12:48
karla23
Materholm a dalsi blavaci a ini co byvaju v Bratislave dochadzaju denne za pracou do Rakuska....a denne sa vracaju domov....B)
31.12.2016 14:47
janaka
iconkarla23:
Materholm a dalsi blavaci a ini co byvaju v Bratislave dochadzaju denne za pracou do Rakuska....a denne sa vracaju domov....B)

a co ako?:blink:
31.12.2016 16:05
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
iconkarla23:

plytke vnimanie dementa...:w00t: :w00t: :w00t:
01.01.2017 19:06
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
iconjanaka:
iconkarla23:

nic ako... stovky neplatnych inzeratov jej posle...:w00t:
01.01.2017 19:07
janaka
iconheavy:
iconjanaka:
iconkarla23:

nic ako... stovky neplatnych inzeratov jej posle...:w00t:

esteze to sem uz nelepi, ako kedysi:w00t:
01.01.2017 19:09

Choď na stranu 1Choď na stranu 0123Choď na stranu 2Choď na stranu 3