Diskusia

GOLEMKO
Príspevkov: 8
Dobry den potreboval by som radu dostal som vypoved pocas PN. Pred skoncenim PN som siel osobne odovzdat ukoncenie krankenstand zamestnavatelovi a tam mi oznamil ze vypoved poslal a ze bud bude to akcpetovat co my poslal alebo podpisem novu vypoved ze si vycerpam 5 dni dovolenky. Vypoved co mi poslal je az k 19.12.2016 ale co som podpisal je k 16.12.2016. Do prace som dochadzal z bratislavy. Prosba o rady nasledovne. Nemam trvaly ani prechidny pobytv rakusku mozem ya zaevidovat na urade prace? Podpora? A mam narok na odstupné?ako postupovat aby som nemusel sa prihlasit na svk ale zostal v At. A vypoved ci je to ok. Nemam vyplatnu pasku kolko mi zostalo dovolenky a podobne
13.12.2016 08:36
GOLEMKO
Doplnim este ze dovolenka je od 12do 16 ale vypoved podla novej podpisanej vypovede je od 16 teho
13.12.2016 08:38
janaka
Príspevkov: 5686
iconGOLEMKO:
Doplnim este ze dovolenka je od 12do 16 ale vypoved podla novej podpisanej vypovede je od 16 teho

aby si mal narok na arbeitslosengeld, musis byt prihlaseny v AT na hauptwohnsitz! a najneskor 1 den po skonceni dovolenky ist na ams ziadat o podporu.
na odstupne (abfertigung) narok mas, ale na vyplatenie az po 3 rokoch v jednej firme. inak sa ti to naratava a dostanes neskor vyplatene.
13.12.2016 10:02
GOLEMKO
Co mozem teda robit ? Aby som nemusel sa z rakuska odhlasit. Viete dat radu
13.12.2016 17:53
janaka
iconGOLEMKO:
Co mozem teda robit ? Aby som nemusel sa z rakuska odhlasit. Viete dat radu

pisem po madarsky? potrebujes hptwohnitz;)
13.12.2016 19:46
GOLEMKO
Ok dakujem, za radu, ako mam postupovat?zavolat do krankekasse že už nebudem robit v rakusku a tym zrušit u nich registraciu ako aj poslat E -card,
a to iste aj praktickej lekarke?a nasledne sa prihlasit na svk?
budem potrebovat v buducnu od praktickej lekarky popis, možem ju požiadat i ked už nebudem v rakusku robit?moje životne poistenie to vyžaduje co mam v svk
15.12.2016 23:59
janaka
iconGOLEMKO:
Ok dakujem, za radu, ako mam postupovat?zavolat do krankekasse že už nebudem robit v rakusku a tym zrušit u nich registraciu ako aj poslat E -card,
a to iste aj praktickej lekarke?a nasledne sa prihlasit na svk?
budem potrebovat v buducnu od praktickej lekarky popis, možem ju požiadat i ked už nebudem v rakusku robit?moje životne poistenie to vyžaduje co mam v svk

nemas zac;) ale nechapem, co chces riesit s KK? ved ak chces ostat v AT, a zariadis si tym padom potrebny pobyt (Hauptwohnsitz, ako som uz spomenula), tak nemusis s KK riesit vobec nic, pretoze zaregistrovanim na ams (ak teda mas narok na ams geld, lebo nepises, ako dlho si v AT pracoval), budes automaticky krankversichert.
Do Krankenkasse netreba volat v ziadnom pripade, pretoze KK ma v systeme tvoje udaje cez ams a akonahle nebudes poberat ams geld, nebudes ani nemocensky poisteny a tvoja E-card nebude platna. Ani ju netreba vracat, mozes si ju ponechat.
Co sa tyka tvojej praktickej lekarky, takisto netreba nic hlasit, lebo akonahle nebudes mat platnu E-card, budes musiet za akykolvek ukon zaplatit.
S tym podpisom neviem, ale mozes sa na to spytat uz teraz, kym este platnu E-card mas.
16.12.2016 10:45
materholm
Príspevkov: 947
Zdravim Vas priatelia.Ospravedlnujem sa ze som nemohol v davnejsej minulosti reagovat na prispevky kedze trpim chronickym nedostatkom casu.Som si povedal ze sem zavitam pozriem pozdravim Vas.Zazelam Vam krasne pozehnanie sviatky.Bohateho Jeziska........Ked sme uz pri tej Pn napadlo ma neviete ake je to podla novsich zakonov o ochrane zamestnanca ked je viac ako 4 alebo viac ako 5 rokov vo firme? Môze byt lahko prepusteny alebo je dost chraneny?
17.12.2016 23:28
janaka
iconmaterholm:
Zdravim Vas priatelia.Ospravedlnujem sa ze som nemohol v davnejsej minulosti reagovat na prispevky kedze trpim chronickym nedostatkom casu.Som si povedal ze sem zavitam pozriem pozdravim Vas.Zazelam Vam krasne pozehnanie sviatky.Bohateho Jeziska........Ked sme uz pri tej Pn napadlo ma neviete ake je to podla novsich zakonov o ochrane zamestnanca ked je viac ako 4 alebo viac ako 5 rokov vo firme? Môze byt lahko prepusteny alebo je dost chraneny?

nic take hrozne sa nestalo, materholmik;)
aj tebe krasne vianoce:rolleyes:
ak si chory, treba ist k lekarovi a nerozmyslat nad tym ci si chraneny a ako dlho si vo firmeB)
19.12.2016 12:14
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 23807
kua, zase volaco nove, ochrana zamestnanca... som same ucho...:-))))) Urcitu ochranu ma tusim zamestnanec rok pred dochodkom...
20.12.2016 17:54
janaka
iconheavy:
kua, zase volaco nove, ochrana zamestnanca... som same ucho...:-))))) Urcitu ochranu ma tusim zamestnanec rok pred dochodkom...

to vies, materholm je pos...:w00t: boji sa ist k lekarovi, teda na pn, ze by dostal padaka:confused:
[Naposledy editoval janaka, 20.12.2016 23:03]
20.12.2016 22:56
karla23
Príspevkov: 954
heavy tebe ten azyl mali at v amerike...tam by si si ty prisiel na svoje...;) ;)
20.12.2016 23:11
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 23807
iconjanaka:
iconheavy:

to vies, materholm je pos...:w00t: boji sa ist k lekarovi, teda na pn, ze by dostal padaka:confused:

jednak je padak pocas PN nepripustny a ked som chory, tak som chory... neriesim, idem...:w00t:
21.12.2016 18:09
kocur
Príspevkov: 6239
iconheavy:
iconjanaka:
iconheavy:

jednak je padak pocas PN nepripustny a ked som chory, tak som chory... neriesim, idem...:w00t:

jaky chory... :mad: co za chory.... :sneaky: chorych vykopnut na ulicu - zdravych na robotu je dost! :rolleyes:
21.12.2016 19:52
janaka
iconkocur:
iconheavy:
iconjanaka:
iconheavy:

jaky chory... :mad: co za chory.... :sneaky: chorych vykopnut na ulicu - zdravych na robotu je dost! :rolleyes:

mam zrovna chripku, co teraz?:cry: aj mna by si vyhodil na ulicu?:confused:
21.12.2016 20:14