Diskusia

icon
vcielka1982
Príspevkov: 2
Rada by som sa informovala, ako je to, milí rodičia, so stravovaním Vašich malých ratolestí v škôlkach, konkrétne by ma zaujímal dodávateľ obedov. V škôlke, ktorú navštevuje môj syn, totiž deťom podávajú zohriate jedlo, ktoré bolo dodané zmrazené. Ide o vychýreného rakúskeho dodávateľa. Mnohým detičkám jedlo vôbec nechutí, navyše učiteľky zodpovedajú za výber menu, ktoré nie je vôbec uspôsobené pre malé dieťa a jedlá sa opakujú takmer každé dva týždne. Jedlo je vraj zmrazené najviac mesiac, čo si, samozrejme, nemôže nik overiť. Učiteľky tvrdia, že väčšina škôlok funguje na takomto princípe. Mnoho mamičiek je pobúrených, pretože niet nad denne čerstvé pripravené jedlo a učiteľky sa nesnažia hľadať iné riešenie, pretože takto je to pohodlnejšie. V tomto sú slovenské škôlky veruže na vyššej úrovni. Máte, prosím, niekto podobné skúsenosti respektíve viete o škôlkach vo Viedni a okolitých dedinách, kde to nebodaj funguje inak? Existuje vôbec nejaké riešenie alebo každá snaha o zmenu je márna, keďže sme cudzinci? Ďakujem za každý príspevok.
13.10.2016 09:04
vroni
Príspevkov: 576
Skolok, v ktorych sa vari je len par. Spravidla sa jedlo dovaza uz hotove, o mrazenom som zatial nepocula, ale mozne to je. "Mnoho mamiciek" poburenych 1000% nie je, drviva vacsina rakuskych matiek ma stravu uplne v pazi (ak teda vylucim maniacky typy veganok a inych stravovacich uletov)
Ucitelky su zodpovedne za pedagogicku strarostlivost, nie su dietologicky ani kucharky, co im donesu, to detom podaju. Riesit to nemozu ani keby chceli (akoze nechcu), toto si treba vydiskutovat so zriadovatelom skolky a nie s ucitelkou.
A ano, mam skolku (teda moje dieta chodi do takej skolky), kde sa kazdy den vari cerstve jedlo a len pre deti. Vo Viedni. Takze da sa najst aj skolka s inym fungovanim. Len asi nebude statna a od hlavnej slovenskej kategorie zadarmo bude dost vzdialena. Aj ked sa priznam, ze toto bola moja druha najdolezitejsia podmienka na skolku - aby sa varilo pre deti a cerstve jedlo. Nasli sme, chodi mi tam uz druhy kus a spokojnost maximalna (AJ so stravou)
13.10.2016 23:15

icon