Diskusia

icon
kacenka1207
Príspevkov: 2
Ahojte prosim vedel by mi niekto poradit jasle alebo tagesmutter v 21 bezirku? A ako je to cenovo ?
Dakujem
08.02.2016 18:03
filip.lenka
Od: WIEN
Príspevkov: 4
Ahoj, kolko mesacné más bábo? Ja mám 9r. a 14 mes.
Co sa týka Tagesmutter, tak na nete je - https://www.betreut.at/tagesmutter-wien-floridsdorf
A jasle - písem z vlastnej skúsenosti - v októbri som bola na obhliadke jaslí v 1080 - mne bolo az do placu.
Tie deticky, vo veku 10 mes - 1,5 roka zavesené na postielke, cumlík v pusinke a uplakané ocká.
Ja som chcela dat malého teraz 02/2016 ale az ma zarazilo, ako séfová robila nátlaky, ze dieta treba dat do jasiel cím skor, lebo prvý rok budú stále choré a
ze to zvykacie obdobie trvá kolkokrát aj 2-3 mesiace...brrr. A najlepsie bolo, ze termín obhliadky dala presne na dobu,ked mali deticky búvat...
Aspon ja osobne pockám min. do jeho 1,5 roka, odkedy príjmajú klasické skolky. a ceny jaslí - od 126 - do 410/ganztags.
Ak je to tvoje prvé dieta a nemás este skúsenosti, tak opatrne aj s Tagesmamu - to sú predsa len cudzí ludia a prídu nie pre vase pekné oci, ale za peniaze.
Videla som v správach v poslednej dobe strasné veci, ako ich bili, dali lieky na spanie,...
Ja som mala doma od 08 2015 asi 5 roznych ;;super Babysitteriek`` a so ziadnou z nich by som malé nenechala - oni ti musia príst 3-4 krát a potom sa vyfarbia.
Tak vela stastia!
09.02.2016 14:29
maexchen
Príspevkov: 292
Nevidela by som to az tak tragicky. Urcite su aj jasle, kde je pristup zo srdca,
tak ako sa to tyka aj TAMU.
Opciou by bola este Leihmoma, mozno s pedagog. hintergrundom, aj ked slovo
pedagog. nemusi byt vzdy zarukou.
Vela stastia pri hladani, ked sa pozitivne nastelujes, dostanes aj pozitivnu odpoved!
10.02.2016 12:24
kacenka1207
Príspevkov: 2
Dakujem za rady dievcata :) urcite sa najde aj nieco dobre len ked neviem kde zacat :confused:
10.02.2016 14:33
tmonika
Príspevkov: 3
Caute baby mate to aktualne este niektora?
06.09.2016 06:50

icon