Diskusia

icon
Vlado87
Príspevkov: 1
Prosim vas,viete mi niekto povedat polopate, co je vlastne nova,ako ju vybavit,na ako dlho plati a ci tu s nou mozem jazdit na SVK tabulach? Mame tu dve auta a trvale pobyty. Mna uz vymakli a cakam na pokutu,priatelku este nie,ale chcem tomu predist.neviem ale,kolko mozu asi vypocitat novu na stareho passata a ci sa to vobec oplati...prosim,ako niekto mozte,poradte mi.dakujem.
09.01.2015 23:37
martinw
Príspevkov: 1946
iconVlado87:
Prosim vas,viete mi niekto povedat polopate, co je vlastne nova,ako ju vybavit,na ako dlho plati a ci tu s nou mozem jazdit na SVK tabulach? Mame tu dve auta a trvale pobyty. Mna uz vymakli a cakam na pokutu,priatelku este nie,ale chcem tomu predist.neviem ale,kolko mozu asi vypocitat novu na stareho passata a ci sa to vobec oplati...prosim,ako niekto mozte,poradte mi.dakujem.

bolo to tu pisane milion krat. nova sa plati raz na cely zivot zhruba 8% z hodnoty vozidla (lisi sa podla typu), takze, najskor ti dojde pokuta od policie, za to ze ta vymakli (100 az 2150€) potom ti pride predvolanka na finacny urad , kde ti vyrubia az tie tisicove pokuty za novu . pokial ta raz vymakli, uz musis auto prehlasit na rakuske znacky, co je minimalne okolo 800euro vybavenie. priatelku ked vymaknu to iste.
tej nove sa uz nevyhnes, ked ta uz nachytali. samozrejme ze sa to nevyplati,ale nemas na vyber. nova je vzdy spojena s prepisom auta na rakuske znacky. mesacnu poistne rataj okolo 80-100e v najvyssej skupine mesacne.
kazdy pocita s tym, ze jeho roky nenacapali, tak hadam ani nenacapu. ale raz dojde na to.
[Naposledy editoval martinw, 10.01.2015 10:56]
10.01.2015 10:49
IT7
Príspevkov: 15
Najlepsie riesenie predat auto na sk a v at kupit
11.01.2015 12:21
martinw
Príspevkov: 1946
iconIT7:
Najlepsie riesenie predat auto na sk a v at kupit

no to je, ale on maproblem, ze ho uz nacapali. za to bude uz mastne musiet zacvakat. ale to priatelkine predat co najrychlejsie a kupit to v rakusku. kontroluju cim dalej viacej. a bohate davaju na sk znacky papuce aby sa im nezdrhlo. vidim to stale.
11.01.2015 13:32

icon