Diskusia

wssk
Príspevkov: 396
nova je kolem 5-8 procent u obyc aut :) zalezi na spotrebe +- nejaky bonusy pokud to ma nizke emise, jinak je to za priplatek
http://www.oeamtc.at/?id=2500%2C1098231%2C%2C#knot:0

zaplatit za nova 4500 to je nejaky bmw 740 a bere to i travu kolem cesty ne?

priklady jsou tady
http://portal.wko.at/wk/dok_detail_file.wk?angid=1&docid=1638045&conid=578481
[Naposledy editoval wssk, 04.05.2013 23:55]
04.05.2013 23:32
wssk
a podle vyjadreni nejakyho joudy na SRO1 bylo, ze rakusaky neazjima ci je to auto, jak je tu dele nez mesic a pouzivas ho, tak musis prihlasit. A je jim jedno jestli je firemni nebo soukrome. Je jedno jestli to udela majitel vozu nebo ten kdo ho ridi :)
04.05.2013 23:33
TommyBrunn
Príspevkov: 202
Skusme sa na cely problem pozriet z ineho uhla: co vas vlastne motivuje prihlasit sa v Rakusku na pobyt ked s tym su iba problemy (auto a podobne)?
Preco v Rakusku nezit bez prihlasenia? Kto by vam potom dokazal ako dlho tam auto pouzivate?
05.05.2013 06:18
strajana
Od: wels
Príspevkov: 2793
a po 3: poniektorych vymakli koli autu prave v ich "bydlisku" - to znamena, ze ich auto bolo pozorovane pred domom/bytom dlhsiu dobu, (cez 3 mesiace)
a k problemom s autom ti pripadne este problem dokladovania, preco tam nemas meldezettel, ked sa tam zdrzujes, aj ked sa tam akoze nezdrzujes....

Ja netusim, preco si tolko ludi robi tolko problemov okolo toho.....chcem zit v rakusku,tak si tam kupim auto a mam pokoj....
06.05.2013 09:11
ptomecek
Príspevkov: 44
"Ja netusim, preco si tolko ludi robi tolko problemov okolo toho.....chcem zit v rakusku,tak si tam kupim auto a mam pokoj....".

Lebo niektori uz auto maju kupene skor, ako do Rakuska prijdu. Niektori maju auta popisane na slovenske firmy. Niektori, koli vrateniu DPH maju auta popisane na SK firmy. Niektorym pozicali auta rodicia. Niektori auta leasinguju. SK firmy, rodicia ci lizingova firma nesuhlasi s prepisanim na AT znacky. Vela ludi robi v Rakusku iba povedzme rok, potom pojdu na SK alebo do Nemecka ci Svajciarska. Nie kazdy tu zapusta korene.
06.05.2013 09:46
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
A co tak akceptovat pravidla hry dane rakuskou stranou? Nejak sa mi zda, ze furt tahate za kratsi koniec...;)
06.05.2013 09:57
strajana
iconptomecek:
"Ja netusim, preco si tolko ludi robi tolko problemov okolo toho.....chcem zit v rakusku,tak si tam kupim auto a mam pokoj....".

Lebo niektori uz auto maju kupene skor, ako do Rakuska prijdu. Niektori maju auta popisane na slovenske firmy. Niektori, koli vrateniu DPH maju auta popisane na SK firmy. Niektorym pozicali auta rodicia. Niektori auta leasinguju. SK firmy, rodicia ci lizingova firma nesuhlasi s prepisanim na AT znacky. Vela ludi robi v Rakusku iba povedzme rok, potom pojdu na SK alebo do Nemecka ci Svajciarska. Nie kazdy tu zapusta korene.

1: tak ho predam a kupim si nove
2: v 80% sa to da aj inac, len je kopec spekulantov, ktori chcu mat auto napisane na slov. firmu prave z dovodu, ze sa vyhnu plateniu
3: koli vrateniu DPH? hm...vid bod 2
4: ak mi rodic auto pozicia, a pouzivam ho dlhsie ako 4 mesiace, tak ho moze rovno na mna prepisat nie? alebo si kupim vlastne?
5: Ak pracujem a zijem v AT, tak si leasingujem v AT. (ak sa rozhodnem pre tuto neprakticku moznost) - a ak som leasingoval uz skor na SK,
tak si vezmem kredit v AT banke, vyplatim SK leasing a padla. Preplatim sice par stovak navyse, ale ak si neviem naplanovat zivot, tak je to moj problem

6: ak neviem ako dlho sa chcem v danej krajine zdrziavat, tak si nekupim auto....a ak ho nutne potrebujem, tak dodrziavam body 1-5....

tak ci onak, mne osobne z toho vyplyva len jedno...najjednoduchsie je kupit si rakuske auto....(hoc aj na rok).Ci je to najlacnejsie - to netvrdim, ale pokial je
clovek sudny, tak vie, ze ak chcem nejake vyhody, tak musim ratat s nevyhodami (vyhoda? hm...koli comu potom pride clovek len na rok do rakuska? asi koli peniazom,
a preco by mal mat nieco lacnejsie ako ten, ktory sa tu usadil?)
06.05.2013 10:10
TommyBrunn
Este by som snad spomenul jednu, pomerne opominanu moznost a to auto proste nemat :-)
Myslim, ze prave Rakusko s vybornou sietou verejnej dopravy je krajina, kde sa takyto scenar da bezproblemovo realizovat (mam to odskusane)
06.05.2013 12:08
hary01
Príspevkov: 12011
Mnichov Vieden ci ine mesta je ako Tommy pise dobra doprava tam ti ani auto netreba...zbytocne vyhodene peniaze drahe poistky udrzba auta...ale ked uz to auto mat tak na sk znackach aby clovek usetril peniaze :rolleyes: :)
06.05.2013 14:05
strajana
iconTommyBrunn:
Este by som snad spomenul jednu, pomerne opominanu moznost a to auto proste nemat :-)
Myslim, ze prave Rakusko s vybornou sietou verejnej dopravy je krajina, kde sa takyto scenar da bezproblemovo realizovat (mam to odskusane)

mnou opominany bod 6:-)
07.05.2013 23:45
TommyBrunn
iconstrajana:
iconTommyBrunn:

"Soudruzi, dělníci elektrárenští, slepý jsem, - nevidím!"
Jiri Wolker, Balada o ocich topicovych

B)
08.05.2013 08:05
strajana
iconTommyBrunn:
iconstrajana:
iconTommyBrunn:

"Soudruzi, dělníci elektrárenští, slepý jsem, - nevidím!"
Jiri Wolker, Balada o ocich topicovych

B)

dam sem nieco impertinentne, co sa sem vobec nehodi, ale ma to prave pri Wolkerovi napadlo...

hladala som raz zanietene unavena o tretej rano basen o srani na googli.

po 20 minutach nechapaveho cumenia na konecne najdenu stranku a logickeho resersovania textu, som sa pristihla, ze hladam suvislost v diele

od Kukucina : " Dom v strani
08.05.2013 15:35
wssk
iconstrajana:
iconptomecek:

1: tak ho predam a kupim si nove
2: v 80% sa to da aj inac, len je kopec spekulantov, ktori chcu mat auto napisane na slov. firmu prave z dovodu, ze sa vyhnu plateniu
3: koli vrateniu DPH? hm...vid bod 2
4: ak mi rodic auto pozicia, a pouzivam ho dlhsie ako 4 mesiace, tak ho moze rovno na mna prepisat nie? alebo si kupim vlastne?
5: Ak pracujem a zijem v AT, tak si leasingujem v AT. (ak sa rozhodnem pre tuto neprakticku moznost) - a ak som leasingoval uz skor na SK,
tak si vezmem kredit v AT banke, vyplatim SK leasing a padla. Preplatim sice par stovak navyse, ale ak si neviem naplanovat zivot, tak je to moj problem

6: ak neviem ako dlho sa chcem v danej krajine zdrziavat, tak si nekupim auto....a ak ho nutne potrebujem, tak dodrziavam body 1-5....

tak ci onak, mne osobne z toho vyplyva len jedno...najjednoduchsie je kupit si rakuske auto....(hoc aj na rok).Ci je to najlacnejsie - to netvrdim, ale pokial je
clovek sudny, tak vie, ze ak chcem nejake vyhody, tak musim ratat s nevyhodami (vyhoda? hm...koli comu potom pride clovek len na rok do rakuska? asi koli peniazom,
a preco by mal mat nieco lacnejsie ako ten, ktory sa tu usadil?)

koupit auto jinde proto, ze vyjde o 4000€ levneji?
10.05.2013 10:43
strajana
WSSK
no, niekto chce usporit 4.000€, tak hlada ine cesticky a potom nadava, ze su tie cesticky klukate,a niekto mu chce len zbytocne prekazat v ceste...

ja patrim k tym, ktori si jednoducho povedali, ze budu dodrziavat zakony, sice neusporia 4.000, ale tym padom sa nemusia ani vzrusovat nad nejakymi logickymi zakonmi ;)
10.05.2013 20:49
martinw
Príspevkov: 1946
iconwssk:

koupit auto jinde proto, ze vyjde o 4000€ levneji?

no zlavu dosatnes i tu na auto, ked vies vyjednavat. dalej tych 4000 usporis na prepise, nova dani, a pokutach i s prebytkom.
10.05.2013 22:28