Diskusia

maymo1982
Od: Sankt Roman bei Schärding
Príspevkov: 9
to: kifo

Sa mi páči, aké majú ludia nachystané rôzne verzie "kľučiek" ktorými sa plánujú pri policajnej kontrole obhajovať ;) Paradoxom však ostáva fakt, že:
- bežnú policajnú hliadku (i keď tu vídanú veľmi zriedka) moc ŠPZky nezaujímajú.
- na NOVU a KFZ-Steuer tu majú vyčleneného jedného extra "supa", ktorý striehne na každého ausländera a robí si o tom svoj prehľad. Tohoto supa nezaujímajú argumenty typu, "auto môjho otca", "diaľničná známka", "dochádzam", "sťahujem sa" atď.. I keď som mu podobné báchorky rozprával aj ja, tváril sa že ho to hrone zaujíma, dokonca mi dal v istých veciah za pravdu, ale vo finále mi povedal, že na základe dvoch prostých faktov, že centrum mojich záujmov je v rakúsku, (typ môjho pobytu mal totál na saláme) a že dané vozidlo je tu viac ako mesiac, mi vyplýva povinnosť zaplatiť NOVU a KFZ, prípadne auto prihlásiť na rakúske tabule. Hasla fajka.
- o tom, či je NOVA splatná, alebo nie, nerozhoduje daný policajt (sup), jeho povinnosťou je vykonať Anzeige na Finanzamt a BH a štafetu ďalej preberáš ty.
- Na oboch úradoch platí vo väčšine prípadov prezumpcia viny, t.z. že ty budeš niesť bremeno dokazovania.
10.01.2013 11:34
kifo
Príspevkov: 5
ok maymo1982, bez štipky ironie díky za info. Toto čo si napísal som nevedel. Tak sa musím nejak zariadiť - buď cestovať vlakom alebo jazdiť so stiahnutou prdelou. Bo 14 ročnú feldu na rakuske značky...to asi ne. Každopadne dík ešte raz
10.01.2013 12:49
maymo1982
iconkifo:
ok maymo1982, bez štipky ironie díky za info. Toto čo si napísal som nevedel. Tak sa musím nejak zariadiť - buď cestovať vlakom alebo jazdiť so stiahnutou prdelou. Bo 14 ročnú feldu na rakuske značky...to asi ne. Každopadne dík ešte raz

nemáš zač ;)
i keď čo sa teba týka, za 12ročnú feldu ti vypočítajú NOVU možno tak 5 EUR a ostalo by ti ročne platiť KFZ-Steuer čo tiež v prípade Feldy bude možno tá najmenšia sadzba. A mal by som pokoj. Značky vybavovať nemusíš, nakoľko si neni Eigentümer a ani Besitzer toho vozidla. So zaplatenou NOVOU (5 EUR) a KFZ (cca 300 EUR/Rok) prípadne ešte so splnomocnením od otca by bolo všetko v najlepšom poriadku. Ale je to na tebe :)
10.01.2013 13:27
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
iconmaymo1982:

vo finále mi povedal, že na základe dvoch prostých faktov, že
- centrum mojich záujmov je v rakúsku, (typ môjho pobytu mal totál na saláme)...
- Na oboch úradoch platí vo väčšine prípadov prezumpcia viny, t.z. že ty budeš niesť bremeno dokazovania.

Typ Tvojho pobytu mal opravnene na salame, v Rakusku nepoznaju trvaly a prechodny pobyt, cim sa Slovaci tak radi ohanaju, v Rakusku poznaju len Hauptwohnsitz a Zweitwohnsitz, pravne uplne rovnocenne. A aby v tom nebol hokej, jednoducho za Hauptwohnsitz sa povazuje pobyt Tvojich ekonomickych zaujmov, teda, kde pracujes, platis dane a odvody a nie ten, kam chodis spavat ku frajerke, napriklad. A nepomoze Ti ani zasktnutie Zweitwohnsitzu na Meldezetteli.
Prezumpciu viny si mylne zamienas za pocit krivdy. Je to proste nastavene tak (zatial), tak nechapem, co furt riesite.
11.01.2013 09:11
maymo1982
iconheavy:
iconmaymo1982:

vo finále mi povedal, že na základe dvoch prostých faktov, že
- centrum mojich záujmov je v rakúsku, (typ môjho pobytu mal totál na saláme)...

Typ Tvojho pobytu mal opravnene na salame, v Rakusku nepoznaju trvaly a prechodny pobyt, cim sa Slovaci tak radi ohanaju, v Rakusku poznaju len Hauptwohnsitz a Zweitwohnsitz, pravne uplne rovnocenne. A aby v tom nebol hokej, jednoducho za Hauptwohnsitz sa povazuje pobyt Tvojich ekonomickych zaujmov, teda, kde pracujes, platis dane a odvody a nie ten, kam chodis spavat ku frajerke, napriklad. A nepomoze Ti ani zasktnutie Zweitwohnsitzu na Meldezetteli.
Prezumpciu viny si mylne zamienas za pocit krivdy. Je to proste nastavene tak (zatial), tak nechapem, co furt riesite.

Heavy, mne to s tým centrom záumov je jasné, mne to vysvetlovať nemusíš. Len som chcel poukázať na to, že počas celej tej onanie na úradoch nepadlo zo žiadnej strany ani slovko o tom, či mám pobyt taký alebo onaký. To som chcel len na margo toho, že poniektorí majú ešte v pláne vyťahovať pri kontrole tému o pobyte.

Pocit krivdy? no neviem. Nazvi si to ako chceš, základ je ten istý..
11.01.2013 10:02
heavy
No ved oni nemusia patrat po tom, ci mas taky pobyt, alebo onaky... preto ani dovolenkarov nepostihuju, ked ich zastavi hliadka... policia vychadza z toho, ze Tvoje centrum zaujmov je tu, ked tu pracujes, to neobkecas... zakon jasne definuje, co je centrum zaujmov, respektive si ho Rakusania trochen upravili, aby im pasoval...
No a Rakusania si hladia na centrum svojich zaujmov...;)
11.01.2013 10:35
pitu47
Príspevkov: 11874
heute pise heute toto :
http://www.heute.at/news/oesterreich/wien/art23652,842141
11.01.2013 12:48
heavy
12.01.2013 08:49
hary01
Príspevkov: 12011
clovek sa pozrie nato magora a hned vie,ze nic dobre mu z oci nejde...kua taku haved europa nech vyhosti na dozivotne;)
12.01.2013 11:05
heavy
znasilnoval zeny... ja by som vtaka urezal. Mal by este sedem minut zivota, dokial by nevykrvacal...:w00t:
12.01.2013 11:42
martinw
Príspevkov: 1946
iconheavy:
znasilnoval zeny... ja by som vtaka urezal. Mal by este sedem minut zivota, dokial by nevykrvacal...:w00t:

ale prd sedem minut. nech si zvysok zivota tak beha. teda sedi. vies aku srandu by mali vo vezeni z tekeho kastrata ? by tam bol znasilnovany zvysok zivota.
12.01.2013 11:51
heavy
no sak, lahke to tam mat nebude, to my mu ale radi doprajeme...;)
12.01.2013 11:56
janaka
Príspevkov: 5969
Vola sa Mustafa...sak jedno, jeden arabsky cert ako druhy...znasilnil 8 zien:confused:
12.01.2013 14:07
heavy
pre mna je kazdy Turek Achmed...:w00t:
12.01.2013 18:54
janaka
Príspevkov: 5969
iconheavy:
pre mna je kazdy Turek Achmed...:w00t:

ja viem, ved hovorim- cert alebo diabol, vsetko jeden cert:scared:
12.01.2013 22:38