Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 012Choď na stranu 2Choď na stranu 2
Amadeus
Príspevkov: 11
Vie niekto poradiť, ako je to s podporou v nezamestnanosti,keď som pracoval ako opatrovateľ, mám zaplatené odvody,mám súvisle odpracovaných niekoľko rokov,
mám nárok na podporu? Mám rakúsku živnosť a prechodný pobyt v Rak.?
02.02.2012 07:54
Rudiger
Príspevkov: 4176
iconAmadeus:
Vie niekto poradiť, ako je to s podporou v nezamestnanosti,keď som pracoval ako opatrovateľ, mám zaplatené odvody,mám súvisle odpracovaných niekoľko rokov,
mám nárok na podporu? Mám rakúsku živnosť a prechodný pobyt v Rak.?

Na zaklade prechodneho pobytu sa na AMS s tebou bavit nebudu - zial pre teba :-/
Šťastie spočíva v tom, že urobíš šťastnými ľudí, s ktorými žiješ.
02.02.2012 08:38
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
Len ak:
1) si uz predtym niekedy pracoval ako obycajny zamestnanec, teda nie ako zivnostnik
alebo
2) si si platil dobrovolne pripoistenie na podporu v nezamestnanosti
02.02.2012 08:43
niko0000001
Od: Ganserndorf
Príspevkov: 68
Kolegovia, rád by som sa dostal späť k podstate.

Opisujem situáciu:

Som evidovaný na AMS do mája 2017.

Otázka znie:

Čo bude potom,... ak sa mi dovtedy nepodarí nájsť zamestnanie ?

Priznajú mi dáku dávku a ak áno akú ?

Ak je možne pomôže mi názov/číslo zákonnej úpravy.

Ďakujem
Niko
07.11.2016 16:29
karla23
Príspevkov: 1302
Co bude po maji 2017?Pojdes za a bud pracovat alebo na socialku :)
07.11.2016 23:09
karla23
Príspevkov: 1302
Karci skus mu vybavit fleka u vas vo firme...pred par rokmi si spominal ze hladate soferov :rolleyes:
07.11.2016 23:09
farian
Príspevkov: 89
Dajú Ti vyplniť Antrag na Notstandhilfe, presunú Ťa na najvyššie poschodie AMS k menej prijemnym Beratrom, zoberú Ti z toho čo teraz dostávaš cca 1.70euro za deň, a pošlú Ťa do nejakej školy, aby si nestratil sociálne návyky... Veru, radšej si hľadaj robotu, spracuj si perfektne graficky nadherne tunajšky štandardne svoje papiere a lifruj to na stovky aktualnych Bewerbungov pracovných ponúk... ...to ako si čo najúčinnejšie hľadať prácu by Ta najlepšie naučili napr. v Trendwerku, kam by Ťa eventuelne AMS mohlo poslať.
08.11.2016 06:24
niko0000001
No ak by to bolo možné tak by to bolo super a aj samozrejme dám dáku províziu v rámci možností.

Mam CE, Schtaplre do W5, Kran, bindung a prax a pár iných licencií ako Bager, Lader, kde prax nemám, ale naskočím rýchlo.

Hľadám prácu na rozvážke vo Viedni, alebo v sklade.

Ďakujem
Niko
08.11.2016 10:43
niko0000001
Ale ja som sa už teraz prihlásil do školy sam od seba , ale žiaľ v NO je málo kurzov, všetky sa aj tak realizujú vo Viedni.
Dal som žiadosť na Nemčinu, včera som bol na testoch, dali mi B1, ale žiaľ termín až na január, vraj je všetko preplnené.
Dovtedy dúfam, že už budem pracovať.

Ale díky
Niko
08.11.2016 10:47
niko0000001
Do Trendwerku napíšem nepriamo, nebudem čakať, kým sa AMS rozhýbe, sú strašne pomalí, ale vždy je to lepšie ako v SK.

Samozrejme pri najbližšom stretku sa spýtam aj tam.

Dal som si vyrobiť vizitky kde mám kvalifikáciu a aj ponuku provízie, nosím ich stále zo sebou, jeden nikdy nevie.

Takže tak
Niko
08.11.2016 10:53
farian
Príspevkov: 89
Myslím že netreba ponúkať províziu...niesme na sk... viac by som vsádzal na to dokonalé spracovanie všetkých dôležitých papierov, ich zoskenovanie a ulozenie v telefone a poyom rozosielanie... aktivuj si denný Benachrichtung emailom napriklad na jobisjob-alert pre prisun aktualnych prac. ponuk. Co sa tyka Trendwerku, skoliace centrum je na Dresdnerstrasse hned vedla Brigitapassage, skus sa spytat, ci by Ta mohi vyziadat cez ams... oni ti mozu najst aj robotu, ale len tak za dvanast-trinast stoviek... ams tam posiela normalne len dlhodobo nezamestnanych.
08.11.2016 12:31
niko0000001
Dikes, skúsim.
Niko
09.11.2016 11:43
niko0000001
Dostal som sa do kurzu nemeckého jazyka na level B1 a učím sa.
Priznali mi zvýšenú podporu za rekvalifikáciu. Suma nie je nič moc, ale poteší.
Kurz treba navštevovať každý deň a každá neprítomnosť znamená stratu príspevku.
Je to dobrý kurz, akurát, že nerozumiem gramatike, lebo som preskočil A1 a A2 lebo ma tak zaradili a učím sa základné veci z knihy pre deti, ale aj tak som dosť hepy.
To je problém, lebo ja hovorím od ucha, veď ak človek sleduje ORF pomaly 50 rokov, tak už čo to vie, ale nie podľa pravidiel.
Po skúške v marci si budem hneď hľadať prácu, lebo ten kurz je obrovská príležitosť a neukončiť ho by bola škoda a roboty na stavbe aj tak na zimu veľmi niet.
Ak nebude práca, budem sa snažiť ísť na B2, ale neviem, ako to bude možné ak už nebudem mať štatút nezamestnaného, ale budem socka.

To len tak, ak by to niekoho zaujímalo, každý máme svoju cestu.
Niko
30.01.2017 08:34
vroni
Príspevkov: 576
Clovece, co ty mas za Beratera? Ked chodis na kurz z AMS, tak sa ti o tento cas predlzuje cas poberania podpory. Takze ak si budes robit dva mesiace kurz nemciny, budes poberat podporu do maja 2017 + dva mesiace. Chapeme sa, ano? Aj na Notstandshilfe si nezamestnany a nie poberatel socialnej podpory, len penazi dostanes o cosi menej.
30.01.2017 09:07
niko0000001
No ďakujem za radu, nevedel som to, Berater ma na to neupozornil, ale ďakujem za tip zistím si to a dám vedieť čo mi odpovedali.
Niko
01.02.2017 06:48

Choď na stranu 1Choď na stranu 012Choď na stranu 2Choď na stranu 2