Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 212345Choď na stranu 4Choď na stranu 5
Dangi
Príspevkov: 11
ahoj lucia, tesime sa na dalsich susedov v Gattendorfe, my si to s "Patovcami" uz uzivame v domcekoch, vsak susedko?
kde presne mate pozemok?
11.01.2010 23:00
gasparovicova
Príspevkov: 5
iconDangi:
ahoj lucia, tesime sa na dalsich susedov v Gattendorfe, my si to s "Patovcami" uz uzivame v domcekoch, vsak susedko?
kde presne mate pozemok?

Ahoj dangi,
my mame pozemok na Annagasse 10. Tento rok, niekedy v maji,juni by sme chceli zacat stavat. Zatial este len okukavame projekty a vyberame firmu, ktora sa na tu stavbu podujme. Aj vy ste stavali cez myhaus.at? Hladam na nich nejake referencie...
A vy kde presne byvate? Hned vedla Pata? Inak vam zavidim, ze uz byvate v novom, nas tie vsetky vybavovacky este len cakaju...
Tak zatial papa
Lucia
17.01.2010 21:56
Dangi
ahoj Lucka,
ano, my s Patovcami byvame vedla seba a vieme aj o vas, isla info, ze prebieha schvalovacie konanie, asi aj na vasich kamosov Juraja s rodinkou, co stavaju za nami ;) :) lebo nam hovoril pri podpisoch, ze aj jeho kamarat na Annagasse chce stavat, tak sa velmi tesime, ze pribudaju dalsi a dalsi

no my sme stavali cez ELK, cez myhaus tu stavali myslim 2rodiny o ktorych viem, nemam ale nejake konkretne info ...
19.01.2010 09:59
gasparovicova
iconDangi:
ahoj Lucka,
ano, my s Patovcami byvame vedla seba a vieme aj o vas, isla info, ze prebieha schvalovacie konanie, asi aj na vasich kamosov Juraja s rodinkou, co stavaju za nami ;) :) lebo nam hovoril pri podpisoch, ze aj jeho kamarat na Annagasse chce stavat, tak sa velmi tesime, ze pribudaju dalsi a dalsi

no my sme stavali cez ELK, cez myhaus tu stavali myslim 2rodiny o ktorych viem, nemam ale nejake konkretne info ...

Ahoj Dangi,

tak to je parada, ze v Gattendorfe byvaju mladi ludia s rodinkami. Uz sa na to velmi tesime, kedy sa tam prestahujeme... ale este mame dlhu cestu pred sebou. Prave vyberame projekt, potom chceme poziadat o stavebne povolenie. Vam to schvalili bez problemov? a ako ste spokojni s ELK?

Ak by sme mali cestu do Gattendorfu, mohli by sme sa stavit nachvilku u vas? Samozrejme, ze by sme sa predom ohlasili....

Tak zatial papa
L.
19.01.2010 22:45
Dangi
ahoj lucka

no pokial mate dobre pripraveny projekt od firmy, tak stavebne je rychle a v termine ...

s ELKom sme spokojni, maximalne ..

ak pojdete do Gattendorfu, kludne sa stavte, napis mi na pinterovci@gmail.com
20.01.2010 17:48
patrik.toman
Príspevkov: 34
Ahojte vsetci. Nejako mi trvalo sa preluskat reakciami a az potom som zorlustil, kto je za "Dangi" tak ta zdravim sysedka. Nepoznal som tovju prezyvku :) A ostatnym prajem pekne zbuchat papiere, postavit aby sme mohli coskoro grilovat a popijat :))) Zatial sa da len sankovat alebo "loparovat" na tych nasich Gattendorfskych dunach. Ozaj tento vikend bolo super na tych zavejoch co su v tej presakovej jame. Decka sa tam vyblaznili a ani sme nemuseli ist do hor. Pato
25.01.2010 23:14
NInka
Príspevkov: 2
Pozdravujem aj ja všetkých naších slovenských susedov z Gattendorfu. Naozaj keď je pekné počasie, tak je vonku super, ale pri zlom počasí sa tam toho vela robiť nedá... Nevie mi niekto poradiť, dajaký športový krúžok pre ca 3,5 ročné dievčatko? Niečo ako tanec, gymnastika apod. kde sa dá vybiť maximum energie - v Gattendorfe alebo blízkom okolí (do 20km)
Ďakujem
26.01.2010 11:39
patrik.toman
Ahoj NInka. (Zeby Janka, ktora ma Ninku???). No napr. Gretka chodi na kone (ale az an dostizku do Petrzky) ale ci to je sportova cinnost a ci je to uz pre deti v Ninkinom veku, tak to fakt neviem. Ved dajte rec s polovickou a ona bude viediet viac ci tam chodia aj deti v Ninkinom veku alebo je to este priskoro. Inak ked sme sli koncom leta peso do Zurndorfu, tak by nebolo odveci v lete spachat nejake to splavovanie (allias soft rafting) na rieo de la Leitha. Je tam tiez paradne, aj ked bez bicykla, kolobezky, alebo niecoho co ma kolesa je to do toho Zurndorfu dost daleko.
No a kedze je u nas tak veterno tak by sme mohli dat nejaku to sarkaniadu a tam by sa tiez mohli poriadne prebehnut :)
26.01.2010 21:20
Dangi
Joj Pato, tie nase duny su super ze? uz som tam Dani aj na lyziach ucila :lol:

Ninka/Janka!?, no v Gattendorfe je kazdy utorok o 17,00 taka kvazi telesna pre deticky od 3r., neviem ako to presne pomenovat ale je to v Turnsal-e, deti tam behaju, blaznia sa na kruhoch, rebrinach, nafukovacich bananoch, spievaju, hraju sa hry, nasa Dani tam rada chodi, mozeme vas tam zobrat niekedy ... a este viem ze kazdy piatok je o 17tanecna, ktoru sme museli ozeliet, lebo na 16tu chodime na tanecnu do BA
a potom uz len take sukromne kruzky ze kto nazbiera co najviac susedov na vysantenie, staci zazvonit B) my si tak so susedmi vyzvaname, uz sme aj ostatnych nahovorili, deti maju bojove ulohy, len hlavne nech sa denne svetlo predlzi, to je zaklad, lebo nase baby do tmy nepojduuuuuuuu

a ako vyzeraju plany ostatnych buducich susedov? dufame, ze stavebne sa rozbehli a stavebny ruch zacne hned ako odide biela perina
28.01.2010 20:30
NInka
Príspevkov: 2
Ahoj Dangi, ahoj Patrik,
ďakujem za skoré odpovede. Naša Ninka víta každú spoločnosť rovestníkov a snáď preto sa aj každé ráno pýta, či už je víkend. :)
Všetkým aktivitám so susedovcami sa tešíme, ale ten utorok mi pripadá úplne super. Musím len zorganizovať pár vecí a určite tam budeme chodiť, aby sme sa konečne naučili byť v kolektíve.
29.01.2010 12:36
gasparovicova
Caute buduci susedkovia,

no, stavebne plany vyzeraju tak, ze uz mame obidvaja s muzom hlavy velke ako melony, doma mame tonu katalogov, ale pre konkretnu firmu sme sa este nerozhodli.

Nemate nahodou niekto skusenosti s MABA haus? Jeden z ich domov sa nam fakt paci, len zase rozlustit co je ten ich ziegelit a liapor....

Tak sa zatial majte a dik za kazde info...

Lucia
02.02.2010 14:09
patrik.toman
Ahoj Lucia,

nemam ponatia, co je ziegelit - ale urcite to nebude mat daleko od niecoho tehloveho a liapor.....
Na nete som nasiel daco taketo, takze skus kuknut:

2. "Ziegelit"

http://www.egohaus.at/navigation/powerslave,id,57,nodeid,57,_country,hq,_language,de.html

Ist Ziegelbruch und anderes Material, das in der Wand verarbeitet wird.

Laut Hersteller Vorteile ggü Ziegel:
+ Geringere Wandstärke
+ Kürzere Bauzeit

Nachteile
- Wenig (evt. sogar nur ein) Hersteller

3. Liapor
http://www.romberger.co.at/vorteile_frame.asp

Sind Tonkugeln, die verarbeitet werden

Vorteile ggü Ziegel (wieder laut Hersteller):
+ Mehr Speichermasse
+ Sehr gute Wärmedämmung 0.15 W/m²K

Nachteile:
- 45cm Wanddicke inklusive Dämmung
- Auch wenige oder nur ein Hersteller

Tak zatim
Pato
04.02.2010 22:34
skato
Príspevkov: 3
Gattendorf

zdravim susedov :-D ako sa byva?? my by sme radi zacali stavat tento rok ak mate niekto dobru skusenost s doborou firmou dajte vediet

tak dufam ze coskoro na zahrade

tomas
31.03.2010 12:04
xakomx
Príspevkov: 21
iconburgenlandman:
iconCitovať:
iconCitovať:
Cau a kedy a kde budete v Prellene stavat?
My tiez zaciname o chvilu v Prellene

Ahoj,
mame pozemok na Akazienweg.Uz tam mame budku a mame vycisteny pozemok.Cakame uz len na stavebne povolenie a zacina sa :-)
Vy ste na tom ako? Kde mate pozemok?

tak prajem vela stastia a pevne nervy pri stavbe. slovakov je v prelene plno - aj krato76 aj dalsi, ved sa uz mozno aj poznate. my byvame v cundorfe a do prelenu sa obcas chodime kupat, tak ked tam raz bude slov. komunita, mozeme pogrilovat, popit... :)

kupat v prelene?! co tam je?
31.03.2010 12:11
Dangi
v Prelene je kupalisko pekne ....
02.04.2010 11:26

Choď na stranu 1Choď na stranu 212345Choď na stranu 4Choď na stranu 5