Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 012Choď na stranu 2Choď na stranu 2
medi
Príspevkov: 7
Dobry den !

Som diplomovana zdravotna sestra a rada by som sa dozvedela informacie o moznosti opatrovania starsich ludi vo Viedni.

Ak mate niekto prakticke skusenosti z tejto oblasti ( alebo poznate niekoho kto by vedel poradit ), potesim sa kazdej rade a informacii.

Vopred dakujem za kazdu odpoved !

Ahojte.

medi.
07.11.2005 14:15
aja
Príspevkov: 2
a nechceš radšej robiť v nemocnici alebo Heime?Ak maš diplom zo Slov. stači ak pôjdeš na slov.ministerstvo zdrav s podkladmi pre uznanie vzdelania(info nájdeš na stránke minstr.)a potom prideš s podkladmi preloženými do nemčiny na rak.minstr zdrav.Trva to asi 1/2roka,kym to všetko vybavíš,ale je to lepšie ako chodit do rodiny.
21.11.2005 14:25
medi
Aja, dakujem Ti za radu. Uvazova som aj o moznostiach, ktore spominas. Len som mala obavy, ze bude problem s vybavenim pracovneho povolenia.

Zaroven by som chcela navrhnut aj vsetkym ostatnym, ktori maju skusenosti s pracou v zdravotnictve v Rakusku, aby sa podelili so svojimi ci uz dobrymi alebo zlymi skusenostami.

A ak by nahodou niekto vedel, ci uz v sucasnosti alebo i v buducnosti, o nejakej serioznej pracovnej ponuke z oblasti zdravotnictva, tak sa moze na mna pokojne obratit.

medi
23.11.2005 11:35
aja
Ak si vybavíš potrebné doklady: Potvrdenie o rovnoprávnosti vzdelania na ministerstve učebný plán zo zdrav.školy, maturitné vysvedčenie, diplom, potvrdenie o predchádzajúcich zamestnaniach v zdrav.,rodný list, sobašny list- preložené do nemčiny(kópie musia byť overené notárom), životopis v nemčine a žiadost o zamestnanie v nemčine a dostaneš aj potvrdenie z rak.ministerstva skús nejaký Heim oni majú dosť inzerátov,že hladajú sestry.
28.11.2005 09:40
Aupair-Alex
Cawte! Nevie dakto náhodou o dákej rodinke vo Wiedni a okolí co hladajú opatrovatela starsích ludí? Ja mám 21r., vodicský preukaz. Rok som bol Au-pair v Nemecku a tu som sa staral o 3r. a 6r. deti (cize aj skúsenosti dáke) dalej som si robil rekvlifikacný intenzívny kurz ''Opatovatela'' u cervého kríza (medzinárodne platný) a vo volnom case chodím pomáhat do Seniorheim vo Viedni.. A teraz pracujem ties ako Au-pair tu vo Viedni. Moja znalost nemciny je dobrá, cize nemám problém s dorozumením sa. A co by som dodal: som milý, rád sa starám o starsích ludí a zodpovedný .. Teda ak dakto bude vediet o dákej rodinke tak dajte vediet.. Dakujem!
moj E-mail: kamil.kerestur@seznam.cz
02.12.2005 14:32
medi
Inakuk, dakujem za odkaz. Viac informacii zasielam e-mailom.
03.12.2005 19:37
medi
Som presvedcena, ze tema " OPATROVANIE STARSICH LUDI VO VIEDNI " zaujima velky okruh ludi ( jasne o tom hovori aj pocet inzeratov s touto tematikou ). Bolo by preto urcite dobre, ak by aj takouto formou mohli ziskat co najviac informacii a zvacsit tym svoje sance na zrealizovanie svojich zamerov.

Myslim si, ze by pomohlo ak by niekto vedel poradit napr. nejake seriozne agentury zabezpecujuce pracu spominaneho charakteru. Tiez by iste mnohi uvitali, ak by sa tu dozvedeli aj aspon orientacnu vysku mozneho zarobku a celkovo take zakladne podmienky takejto prace.

Nechcem, aby to vyznelo ako nejaka kritika na tvorcov tejto stranky. Prave naopak - projekt " www.slovaci.at " je vyborny napad a jeho realizatori si zasluzia velke uznanie za kus poctivej prace, ktoru odviedli v prospech vlastne nas vsetkych !!!

Skor som chcela tak trochu motivovat aj ostatnych, aby sa pripojili so svojimi skusenostami... Mali by sme si predsa pomahat...

medi

( P.S. : A ak to bude mozne, rada by som tiez nejako prispela k tomuto projektu a jeho urcite skvelej buducnosti . )
03.12.2005 20:24
mirec96
Príspevkov: 1
ahojte vsetci,

chcem reagovat na tuto temu: vie mi niekto vysvetlit ci je toto opatrovanie v Rakusku legalne? Prosim niekto kto ma skusenosti - agentury sa len nabaluju, ale mam pocit, ze to vobec nie je legalne pretoze este som nepocul o niekom kto by dostal pracovne povolenie a to sa dava iba do pasu...vobec nemam predstavu o tom ako to funguje, kedze zijem uz dlhsie vo Velkej Britanii. A musim sa este vyrozpravat, su slovaci vo svete k sebe tolerantny pomahaju si? Napiste mi skusenosti, lebo ja som za svoj zivot tento pocit nezazil - podrazili ma aj kamarati...a dneska som mal argument s jednou slecnou ktora opatruje v Rakusku a bola dost arogantna a drza - podobne skusenosti? To je dlha story, takze sa mi to nechce vysvetlovat - praca je pre moju maminu.
Dakujem vsetkym normalnym slovakom, ktori poctivo pracuju a nepatria medzi tych inych - povedzme si to takto.
dakujem
26.02.2006 22:56
veromaiye
Príspevkov: 56
ahoj, chcela som ti napisat ze tie skusenosti nemas len ty, bohuzial. ja som chcela iba aby mi jedna babenka zohnala nejake inzertne noviny cez ktore by som si mohla obvolat pracovne miesta, aj by som jej zaplatila. no a odvtedy som ju nevidela, telefon mi nezdvihala, vsade sa zatajuje. jednoducho nez by mohla len tak malicko pomoct tak ma radsej nepozna...taky je zivot, treba skusat dalej, nenechat sa odradit. dobre veci vacsinou neprichadzaju rychlo, ale po tom ako uz zacnes potit krv...
k tomu pracovnemu povoleniu: zatial tiez neviem ako vyzera, ale viem ze buduci zamestnavatel pojde na urad prace (AMS) a poziada on, musi vsetko povysvetlovat preco chce prave teba a nie nejakeho rakusana (-nku),... viac info je tu
http://www.help.gv.at/Content.Node/sk/Seite.5006000.html
alebo tu
http://www.euroinfo.gov.sk/index/go.php?id=972
a este tu
http://europa.eu.int/eures/main.jsp?acro=free&lang=sk&countryId=AT&accessing=0&content=1&restrictions=1&step=1

no a co sa tyka toho opatrovania, pokial nejdes cez agenturu, vacsinou sa to robi na cierno...
28.02.2006 11:59
Vlado
Príspevkov: 1227
pokus o legalizovanie sluizieb spravila vlada s tvz. "Dienstleistungsscheck" (aspon myslim ze sa to tak vola) - idea je: zaujemca o sluzbu kupi tento sek (tusim v trafike) a ten co ho dostane za sluzby ho musi niekde poslat aby mu preukazali peniaze. Nepoznam statistiky ako je akceptovany, ale myslim, ze nie velmi.
ak chces ako privatna osoba niekoho zahlasit, tak ti posle AMS automaticky 10 ludi ktory "akoze" to tiez mozu spravit...
28.02.2006 13:24
mimi
Príspevkov: 26
...chcela by som zareagovat...ja pracujem ako opatrovatelka starsich vo Viedni asi sest mesiacov..mam dlhorocne skusenosti aj z Talianska...
...na Slovensku som si uz davnejsie spravila zdavotnicky kurz s medzinarodnym certifikatom cez Cerveny kriz...pracovne povolenie som este neskusala vybavit ale myslim, ze ak to nie je praca na aspon pol roka v kuse, nie je to mozne vybavit..ja sa striedam s kolegynou, vzdy dva tyzdne v mesiaci...to uplne staci :cry:
...pokial viem tak agentury na Slovensku, ktore sa tymto zaoberaju to robia tiez nacierno a pritom im opatrovatelka musi vyplatit dost penazi... :?
...moja rada znie...dopredu nedavajte nikomu ziadne peniaze!..ak vam dotycny pracu sprostredkuje, odmena je spravidla polovica z prvej vyplaty a dost...toto sa netyka agentur...
...odmena v rodine je spravidla od 30 do 60 euro na den..zalezi od stavu choreho a od ochoty rodiny platit a v neposlednom rade od kvality opatrovania...ak sa vam plat nezda, vzhladom k narocnosti opatrovania, treba sa urcite o tom porozpravat s rodinou...
...rodina by mala preplacat aj cestu, niektori aj poistenie...
...z mojich skusenosti je najdolezitejsia dobra, komunikativna znalost nemciny a ochota spolupracovat s rodinou...
...ja som si miesto nasla po uverejneni môjho inzeratu na nete...
06.03.2006 11:28
Vlado
Príspevkov: 1227
... tak si to aj ja predstavujem. Raz som zazil riadny trapas,ked som odporucil niekoho a ta dievcina, sa vedela akurat usmievat, nerozumela ale vobec nic! Stari ludia su komunikativny, oni potrebuju si pohovorit...

Nasla si si miesto tu cez nase stranky? Mna by to vobec zaujimalo, ci s tych inzeratov co tu uverejnujeme sa aj naozaj nieco realizuje.
06.03.2006 12:37
mimi
Príspevkov: 26
....Hallo...tak ja som si nasla tuto pracu cez inu stranku ale uz zial neviem cez ktoru..dala som viac inzeratov..asi na piatich strankach...
...ja si myslim, ze tato stranka je fajn a na to, ze ju robia ludia vo svojom volnom case je urobena naozaj dobre...stale sa zlepsuje...a je to fajn pocit, ked je clovek sam v cudzine a cez tuto stranku komunikuje s inymi, pripadne si dohodne stretnutie..
...ono, aj ja ked som zacinala vo Viedni pred tymi siestimi mesiacmi, som v rodine behala so slovnikom...doslova...lebo to co sa clovek nauci doma a potom v realite je teda uplne o inom :shock: ..dolezite ale je, aspon podla mojich skusenosti, aby opatrovatelka bola kvalifikovana alebo aspon mala dostatocnu prax, pozitivny vztah k praci a bola samostatna a vedela si poradit...dôlezita je teda snaha..a rodina to potom oceni...oni vedia velmi dobre ake je tazke naucit sa cudziu rec!..pre Rakusana je slovencina velmi tazka a sama o sebe slovencina aj tazka je...Ja som bola v zahranici vzdy hrda na to, ze som zo Slovenska..a ked si je clovek vedomy aj svojej ceny..ide vsetko ovela lahsie...
07.03.2006 09:44
medi
PRE VELMI SIKOVNU ZDRAVOTNU SESTRU S PRAKTICKYMI SKUSENOSTAMI A VELKYM ZANIETENIM, HLADAM POCAS LETNYCH MESIACOV, MOZNOST PRACOVAT NIEKOLKO TYZDNOV AKO OPATROVATELKA STARSICH LUDI VO VIEDNI.

TERMIN JE MOZNE DOHODNUT INDIVIDUALNE. MOHLA BY VAM POMOCT OPATROVAT PRIBUZNYCH NAPR. POCAS VASEJ DOVOLENKY V LETE, ALEBO NAPR. AKO ZASTUPOVANIE VASEJ OPATROVATELKY ( V PRIPADE JEJ VOLNA ) ...

BLIZSIE INFORMACIE NA ADRESE: medi@szm.sk

09.03.2006 13:56
kristy
Príspevkov: 3
ja som už niekoľko krát skúšala "šťastie" nájsť si prácu ako opatrovateľka cez inzeráty na tejto stránke, ale už sa pomaly vzdávam nádeje, že je to možné. Je pravda, že nemčinu neovládam perfektne, len základy. Začínam mať pocit, že tí, ktorí neovládajú cudzí jazyk perfektne, môžu sa ísť rovno dať odstreliť. Takých ľudí tu asi netreba. Ozaj, koľkí z Vás boli pri odchode do cudziny s úrovňou cudzieho jazyka na minimálnej úrovni ? Už som z toho znechutená.
06.06.2006 14:25

Choď na stranu 1Choď na stranu 012Choď na stranu 2Choď na stranu 2