Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 412345Choď na stranu 6Choď na stranu 5
2Jana2
Príspevkov: 493
iconjanaka:
icon2Jana2:
iconVlado:
... to, ze 1000 ludi cita a 5 pise je obraz nasej doby.
:-/
S tym uz nic nespravime.

Je jasne, ze dnesna doba s internetom je o tom, ze vsetci sedime pri pocitaci a citame, kazdy hlada nieco ine a kazdy to svoje tam najde. Mna len prekvapilo, kolko ludi je ochotnych citat nase " taraniny " , pisem nase, lebo v diskusii v teme "Cesta vlakom..." som bola jedna z tych 5-tich. Sama si neviem predstavit, ze by som citala diskusiu pre mna cudzich ludi, bez toho, aby som sa jej zucastnila.
Asi mas pravdu - obraz nasej doby - a Instagram - to mi uz vobec hlava nebere . Taka prazdota :thumbdown: Niekoho sledovat :confused:

musim s tebou suhlasit;) , ano, doba je taka, ze asi len dochodci maju cas nielen si nieco precitat, ale aj sa do diskusie zapojit.
Na tejto stranke sa mi tiez stava, ze sa do diskusie nezapojim, ked nemam k veci co povedat, napr. k stavbe, autu, lekar v Linzi apod. Ale ak da niekto otazku o informacii a ja mam k tomu co povedat a poradit, preco by som to neurobila? Nemusim mat vzdy tu najfundovanejsiu odpoved, ale podla skusenosti a vedomosti odpoviem.

Vratim sa este k tomuto. Ked si otvorim poslednu - aj ked opakovanu temu - E-card , uvedomim si, ze nemam chut niekomu radit. Vedela by som napisat manual - po lopate vsetko vysvetlit, od nahlasenia pobytu, hladania bytu, poistovne, lekarov az po dorovnanie dochodku, VSETKO . Nemala by som s tym problem, hoci mne NIKTO s nicim neporadil, neziadala som nikoho, na vsetko som postupne dosla sama.
Neviem, ci je to tiez obraz dnesnej doby, ale väcsina otazok - sposob podania - je agresivny, aj ked so slovom "dakujem" . Vela Slovakov zacina - potrebujem, chcem vediet, ocakavam rozumne odpovede k teme atd. Irituje ma, ze ked im niekto odpovie - fundovane odpovie - uz sa neunuvaju napisat spätnu väzbu, s obycajnym " dakujem, pomohlo mi to " s informaciou pre dalsich .

Toto je dovod, preco ja neradim a myslim si, ze takych je nas viac.
07.10.2021 13:30
pitu47
Príspevkov: 11874
icon2Jana2:
.............. az po dorovnanie dochodku, VSETKO . Nemala by som s tym problem, hoci mne NIKTO s nicim neporadil, neziadala som nikoho, na vsetko som postupne dosla sama.
NAOZAJ ?
07.10.2021 23:20
janaka
Príspevkov: 5969
icon2Jana2:
iconjanaka:
icon2Jana2:
iconVlado:
... to, ze 1000 ludi cita a 5 pise je obraz nasej doby.
:-/
S tym uz nic nespravime.

Je jasne, ze dnesna doba s internetom je o tom, ze vsetci sedime pri pocitaci a citame, kazdy hlada nieco ine a kazdy to svoje tam najde. Mna len prekvapilo, kolko ludi je ochotnych citat nase " taraniny " , pisem nase, lebo v diskusii v teme "Cesta vlakom..." som bola jedna z tych 5-tich. Sama si neviem predstavit, ze by som citala diskusiu pre mna cudzich ludi, bez toho, aby som sa jej zucastnila.
Asi mas pravdu - obraz nasej doby - a Instagram - to mi uz vobec hlava nebere . Taka prazdota :thumbdown: Niekoho sledovat :confused:

musim s tebou suhlasit;) , ano, doba je taka, ze asi len dochodci maju cas nielen si nieco precitat, ale aj sa do diskusie zapojit.
Na tejto stranke sa mi tiez stava, ze sa do diskusie nezapojim, ked nemam k veci co povedat, napr. k stavbe, autu, lekar v Linzi apod. Ale ak da niekto otazku o informacii a ja mam k tomu co povedat a poradit, preco by som to neurobila? Nemusim mat vzdy tu najfundovanejsiu odpoved, ale podla skusenosti a vedomosti odpoviem.

Vratim sa este k tomuto. Ked si otvorim poslednu - aj ked opakovanu temu - E-card , uvedomim si, ze nemam chut niekomu radit. Vedela by som napisat manual - po lopate vsetko vysvetlit, od nahlasenia pobytu, hladania bytu, poistovne, lekarov az po dorovnanie dochodku, VSETKO . Nemala by som s tym problem, hoci mne NIKTO s nicim neporadil, neziadala som nikoho, na vsetko som postupne dosla sama.
Neviem, ci je to tiez obraz dnesnej doby, ale väcsina otazok - sposob podania - je agresivny, aj ked so slovom "dakujem" . Vela Slovakov zacina - potrebujem, chcem vediet, ocakavam rozumne odpovede k teme atd. Irituje ma, ze ked im niekto odpovie - fundovane odpovie - uz sa neunuvaju napisat spätnu väzbu, s obycajnym " dakujem, pomohlo mi to " s informaciou
..

ja osobne si viem vazit, ked mi niekto pomoze, poradi, NEZABUDAM na to ...ale nie sme vsetci rovnaki, ludia su dnes bez sebareflexie, poukazuju len na druhych, ale na seba sa nepozru:sneaky
ja som vo Viedni uz velmi dlho, ale netrufam si tvrdit, ze by som na VSETKO prisla sama:huh:
PS: este poznamka k tomu, ze ta irituje nieco, co by ti malo byt jedno, kedze ako sama pises, "neradis":-/ ; to by sa mali skor ozvat ti, co radia, ale tych to zrejme neirituje, takze sorry, ostavas v tom sama;)
[Naposledy editoval janaka, 08.10.2021 19:28]
08.10.2021 19:12
pitu47
janake, keď sa dobre pamätám, tak za starých čias platilo, že na 1. strane každej témy KAŽDÝ, kto mal k tomu čo povedať a poradiť, tak poradil a až na ďalších stranách sme sa naťahovali s mirkom, ktorý síce nemal poňatia o téme ale zato RADIL :lol:
08.10.2021 21:49
janaka
iconpitu47:
janake, keď sa dobre pamätám, tak za starých čias platilo, že na 1. strane každej témy KAŽDÝ, kto mal k tomu čo povedať a poradiť, tak poradil a až na ďalších stranách sme sa naťahovali s mirkom, ktorý síce nemal poňatia o téme ale zato RADIL :lol:

no hej, na to sa aj ja pamätam...ale Mirko hlavne vylepoval (vylepuje) inzeraty, lebo chce velmi pomoct, aj ked o to nikto nestoji;)
to ale s touto temou velmi nesuvisi, ci sa mylim:-/
08.10.2021 22:28
pitu47
a myslím, že nevedko, (keď sa nemýlim) nám ešte dlhuje nejakú alenku-pálenku ...........čo sme mu tak dobre poradili ;)
08.10.2021 22:43
2Jana2
iconjanaka:
icon2Jana2:

... sorry, ostavas v tom sama;)

V pohode, kein Problem ;) Necakala som potlesk, nezbieram "lajky" , napisala som len svoj nazor, ty si napisala svoj, o tom je diskusne forum.

Pre pochopenie jednej veci, ze clovek dokaze vela aj sam, pokial nema inu moznost. Ked prides do cudzieho sveta, kde nepoznas nikoho zo svojej komunity, stretavas sa len s ludmi miestnymi - "Original"/ nie pristahovalcami / , Rakusania ti tazko pomozu s prihlasenim a vybavovanim tychto veci, nikdy to neriesili, nepotrebuju to. Ani by som ich o to nikdy neziadala, na to som moc hrda. Nie som majster sveta, pisem to len ako fakt. Bez pomoci to trva vsetko dlhsie, ale da sa. To je moja skusenost, ja skusenosti inych nespochybnujem.
09.10.2021 13:53
janaka
icon2Jana2:
iconjanaka:
icon2Jana2:

... sorry, ostavas v tom sama;)

V pohode, kein Problem ;) Necakala som potlesk, nezbieram "lajky" , napisala som len svoj nazor, ty si napisala svoj, o tom je diskusne forum.

Pre pochopenie jednej veci, ze clovek dokaze vela aj sam, pokial nema inu moznost. Ked prides do cudzieho sveta, kde nepoznas nikoho zo svojej komunity, stretavas sa len s ludmi miestnymi - "Original"/ nie pristahovalcami / , Rakusania ti tazko pomozu s prihlasenim a vybavovanim tychto veci, nikdy to neriesili, nepotrebuju to. Ani by som ich o to nikdy neziadala, na to som moc hrda. Nie som majster sveta, pisem to len ako fakt. Bez pomoci to trva vsetko dlhsie, ale da sa. To je moja skusenost, ja skusenosti inych nespochybnujem.
[/b]
ani ja, alebo mas dojem, ze ano?
ja pisem tiez len o svojej skusenosti, ze :"netrufam si tvrdit", atd. - cize pisem len o sebe, nie o inych
09.10.2021 14:17
2Jana2
iconjanaka:
icon2Jana2:

To je moja skusenost, ja skusenosti inych nespochybnujem.
[/b]

Nie, nemyslela som teba, napisala som to ako vseobecny jav, vyskytujuci sa v diskusiach.
09.10.2021 18:30
janaka
icon2Jana2:
iconjanaka:
icon2Jana2:

[/b]

Nie, nemyslela som teba, napisala som to ako vseobecny jav, vyskytujuci sa v diskusiach.

tak som to asi zle pochopila:-/
09.10.2021 19:12
2Jana2
iconjanaka:
icon2Jana2:
iconjanaka:
icon2Jana2:

[/b]

tak som to asi zle pochopila:-/

Ano, pri prvom precitani tvojho prispevku, kde pises "netrufam si tvrdit, ze by som na VSETKO prisla sama" ma napadlo, ze spochybnujes to, co pisem ja, ale uvedomila som si, ze v tomto virtualnom svete vyznievaju vela krat napisane veci tak trochu na hrane a vela krat dochadza k nedorozumeniu.
Vzala som to radsej pozitivne a prvy dojem som zavrhla ;)
09.10.2021 20:03
karla23
Príspevkov: 1304
https://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/clanok/602811-od-zapalu-dasien-az-k-mozgovej-prihode/
11.10.2021 11:18

Choď na stranu 1Choď na stranu 412345Choď na stranu 6Choď na stranu 5