Diskusia

icon
sandriq
Príspevkov: 4
Zdravim,

nedavno sme postavili dom v Marcheggu a zaciname byvat. Posledny mesiac riesim situaciu ohladom internetu. Som uz bezradna nakolko som kontaktovala viacerych poskytovatelov cez UPC az po A1 a Drei. V Bratislave som mala opticky internet fiber power download 250 Mbit/s upload 15Mbit/s. Mam stolny pocitac a moja praca zavisi od rychlosti internetu, hlavne od uploadu, nakolko sa venujem hernemu priemyslu a streamovaniu. Moja jedina poziadavka je najst slusnu internetovu tarifu (aspon download 100Mbit/s upload 10Mbit/s) na domaci stolovy pocitac (cez router si to vyriesim po celom dome aj sama), ziadne usb unterwegs riesenia a ani nestalu mobilnu siet, ktora moze vo vecernych hodinach alebo pri vyssom zatazeni lagovat. Kludne aj na viazanost, nakolko v Rakusku ostavam zit. Nechcem aby to znelo nejako povysenecky alebo arogantne, ale sama tomu dobre nerozumiem ci vacsina Rakuska funguje na dobijacich kartach a limitovanom internete? Najviac sa mi pozdaval internet cez UPC.at avsak oni nemaju pokrytie v Marcheggu, takze mi ostal uz len telecom, drei alebo A1. Ich ponuka sa mi vsak moc nepozdava, nakolko A1 ponuka najlepsi internet len 50Mbit/s (ten upload 10Mbit/s by aj mohol byt) za 49,80e, drei ponuka cez webcube Hui Flat 150, ktory by som chcela, avsak odradza ma to, ze je to riesene cez mobilnu siet. Prosim Vas velmi pekne, viete mi nejako poradit ? Opakujem moja praca zavisi hlavne od velkosti uploadu, nie som bezny uzivatel, ktory internet potrebuje len na obcasne scrollovanie na googli popripade facebook skype a pod.
Este raz Vam velmi pekne dakujem za vsetky cenne rady.

Sandra
04.08.2015 17:57
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
To bude asi tym, ze Marchegg lezi am Arsch der Welt a tym sa rapidne znizuje ponuka... najspolahlivejsi provider tam asi bude predsa len A1... slusni Rakusania frcia na UPC... ako napriklad ja...:rolleyes:
04.08.2015 18:20
janaka
Príspevkov: 5969
iconheavy:
To bude asi tym, ze Marchegg lezi am Arsch der Welt a tym sa rapidne znizuje ponuka... najspolahlivejsi provider tam asi bude predsa len A1... slusni Rakusania frcia na UPC... ako napriklad ja...:rolleyes:

mirko by ti dal, ze rakusan:scared: :w00t:
ja mam tes UPC, niet nad kabel, no limit

inak, a co T-mobile, tiez asi nic moc, co?:rolleyes:
07.08.2015 11:36
heavy
asi nebudem Rakusan... ani pracovne povolenie este nemam...:)
07.08.2015 23:35
janaka
si sa urazil?:rolleyes:
09.08.2015 10:37
Abdul08
Príspevkov: 32
:sneaky:
[Naposledy editoval Vlado, 04.02.2016 00:45]
10.08.2015 08:52
heavy
iconjanaka:

Ja? Preco? :blink:
11.08.2015 22:53
janaka
iconheavy:
iconjanaka:

Ja? Preco? :blink:

no, ze som pisala, ze nie si rakusan:rolleyes:
12.08.2015 12:53
Mirecc
Príspevkov: 1
iconsandriq:
Zdravim,

nedavno sme postavili dom v Marcheggu a zaciname byvat. Posledny mesiac riesim situaciu ohladom internetu. Som uz bezradna nakolko som kontaktovala viacerych poskytovatelov cez UPC az po A1 a Drei. V Bratislave som mala opticky internet fiber power download 250 Mbit/s upload 15Mbit/s. Mam stolny pocitac a moja praca zavisi od rychlosti internetu, hlavne od uploadu, nakolko sa venujem hernemu priemyslu a streamovaniu. Moja jedina poziadavka je najst slusnu internetovu tarifu (aspon download 100Mbit/s upload 10Mbit/s) na domaci stolovy pocitac (cez router si to vyriesim po celom dome aj sama), ziadne usb unterwegs riesenia a ani nestalu mobilnu siet, ktora moze vo vecernych hodinach alebo pri vyssom zatazeni lagovat. Kludne aj na viazanost, nakolko v Rakusku ostavam zit. Nechcem aby to znelo nejako povysenecky alebo arogantne, ale sama tomu dobre nerozumiem ci vacsina Rakuska funguje na dobijacich kartach a limitovanom internete? Najviac sa mi pozdaval internet cez UPC.at avsak oni nemaju pokrytie v Marcheggu, takze mi ostal uz len telecom, drei alebo A1. Ich ponuka sa mi vsak moc nepozdava, nakolko A1 ponuka najlepsi internet len 50Mbit/s (ten upload 10Mbit/s by aj mohol byt) za 49,80e, drei ponuka cez webcube Hui Flat 150, ktory by som chcela, avsak odradza ma to, ze je to riesene cez mobilnu siet. Prosim Vas velmi pekne, viete mi nejako poradit ? Opakujem moja praca zavisi hlavne od velkosti uploadu, nie som bezny uzivatel, ktory internet potrebuje len na obcasne scrollovanie na googli popripade facebook skype a pod.
Este raz Vam velmi pekne dakujem za vsetky cenne rady.

Sandra

Ahoj Sandra. Ako si to prosim ta vyrieslia? Resp. ake su moznosti v Marcheggu?
Dakujem.
03.02.2016 12:56
sandriq
Príspevkov: 4
Ahoj Mirec,

vyriešila som to napokon internetom od Drei. Kupila som si Internet zuhause - Hui Flat 150, za 45 eur mesacne. Je to 150Mbit/s - Download a 50Mbit/s Upload, v porovnani s tym co mozes za take peniaze dostat na Slovensku je to nic moc :D ale staci. V pohode sa mi streamovalo, aj hry idu, sem tam sa stane raz za dva tyzdne ze na minutku zblbne. Mam to riesene normalne cez modem - webgate a funguje to na LTE vlnach, co je nieco ako mobilna siet na internet. Do toho modemu si das normalne SIM kartu a potom uz len napojis na comp. Zatial som spokojna ako vravim, nic lepsie a rychlejsie v Marcheggu zatial nezozeniem. :sleep:
05.02.2016 20:58
dalryada
Príspevkov: 0
Dobry den,
snazim sa nakontaktovat na niekoho z Marcheggu, no zatial marne. Chceli by sme, aby dcerka chodila na zakladnu skolu do Marcheggu (kedze ja pendlujem kazde rano do Viedne), no udajne na to potrebujeme meldezettel. Zit by sme ale chceli v Devinskej. Neviete nahodou, prosim poradit?
Vopred dakujem za odpoved.
08.07.2019 09:54
annaw
Príspevkov: 2
Najlepšie a 100% informácie dostanete aj na príslušnom Gemeinde v Marcheggu. Ale aspoň tu v NO, je podmienka Meldezettel. Môže byť že pohraničie má iné podmienky. Na úrade Vám to zodpovedajú alebo na príslušnej škole (teraz asi nie, keďže sú prázdniny).
08.07.2019 17:03

icon