Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 112Choď na stranu 3Choď na stranu 2
BranoS
Príspevkov: 4
** viac sa nedozvies ked to budes davat do kazdej temy ...
[Naposledy editoval Vlado, 27.12.2012 23:29]
27.12.2012 10:18
taylor
Príspevkov: 21
som zivnostnik v rakusku.v rakusku je socialne poistenie jedna vec a zdravotne druha? tak ako u nas?
som prihlaseny v slovenskej socialke,nahlasene to v rakuskej samozrejme mam,takze mam od nich pokoj.mam ist este aj na zdravotnu urobit tento proces?
29.12.2012 12:12
janaka
Príspevkov: 5969
v rakusku sa platia odvody do socialnej a zdravotnej poistovne spolu, nejde to oddelit, a zo slovenskej socialky sa treba odhlasit.
Vsetko zalezi na tom, kde mas trvaly pobyt a ak je to v AT a tu sa aj najviac zdrziavas, bolo by pre teba vyhodnejsie, ak nie dokonca nutne, aby si platil odvody do SVA v rakusku, a nie na sk.
[Naposledy editoval janaka, 29.12.2012 22:15]
29.12.2012 19:40
materholm
Príspevkov: 953
Zdravim Vas po dlhsej dobe..............Zaujimala by ma jedna vec.Viete mi poradit ci sa v at plati z investicie do zahranicnych cennych papierov(nemam na mysli slovenske ani rakuske) ci podielovych fondov okrem dane aj poistne?.Alebo v at je tento prijem len predmetom dane?
23.11.2017 02:09
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
Investicie si chces poistit?
KEST treba zaplatit, o inom neviem nic...

:huh:
23.11.2017 14:19
Rudiger
Príspevkov: 4180
iconmaterholm:
Zdravim Vas po dlhsej dobe..............Zaujimala by ma jedna vec.Viete mi poradit ci sa v at plati z investicie do zahranicnych cennych papierov(nemam na mysli slovenske ani rakuske) ci podielovych fondov okrem dane aj poistne?.Alebo v at je tento prijem len predmetom dane?

No uprimne povedane materholm nie som si isty, ci vobec vies o com vlastne pises ? Ak mas na mysli nieco take, ze si mozes poistit tvoje investicie pre pripad, ze si si nevybral spravne a prides o bubaky tak .... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Šťastie spočíva v tom, že urobíš šťastnými ľudí, s ktorými žiješ.
23.11.2017 21:00
materholm
Príspevkov: 953
Ja nepisem o poisteni majetku ale povinnom zdravotnom pripadne socialnom odvode z vynosu z cenneho papiera alebo podieloveho fondu okrem toho ze sa z toho plati dan.......Na Sk je taky zakon ze ak riesis nieco cez burzu alebo v zahranicnom podielovom fonde musis okrem dane zaplatit aj zdravotne poistenie 14 percent...Skratka inymi slovami povedane ak je nutne pri danovom priznani zaplatit dan je nutne zaplatiti aj zdravotnu poistku.Lenze ak si danovy rezident sk ale mas pracu v at chapem to tak ze ak je v at povinny zdravotny odvod treba zdravotny odvod do zdravotnej poistovne uhradit v at.Ale nik z Vas sa k tomu nevyjadril ci sa plati alebo nie.
24.11.2017 00:00
Vladimír81
Príspevkov: 5
Ahojte, vy čo sa vyznáte, prosím poraďte - od jesene chcem ísť pracovať do Rakúska, na rakúsku zmluvu. Ale chcel by som navštevovať lekárov na Slovensku (všeobecný, zubár, ortopéd...)
Je to nejakým spôsobom možné?
29.03.2018 04:34
annaw
Príspevkov: 2
Ahoj,
ak si nahlasit v AT Hauptwohnsitz tak Ti nedaju papier na vystavenie EU zdravotnej karticky. Ak si nahlasis Nebenwohnsitz, tak si mozes vyziadat myslim ze sa to bol Formular E116 ale uz je to davno co som to ja riesila.
Ja som si postupne vsetkych lekarov nasla v AT a nemusim kvoli tomu cestovat na SVK a mam problem vyrieseny (voViedni je vela slovenko/cesky hovoriacich lekarov...).
29.03.2018 18:16
janaka
Príspevkov: 5969
je to formular E106
29.03.2018 19:12

Choď na stranu 1Choď na stranu 112Choď na stranu 3Choď na stranu 2