Diskusia

icon
dondo
Príspevkov: 1
Ahojte vsetci,

Uvodom sa chcem ospravedlnit ze pridavam temu, ktora tu uz je niekolko krat spomenuta.

Chcel by som sa vas opytat, ci mi niekto vie poradit, ako postupovat v AT v pripade ak ja (manzel) pracujem v AT na TPP s trvalym pobytom na SK, a pendlujem kazdy den medzi SK a AT. Manzelka ma trvaly pobyt taktiez na SK a na SK aj pracuje (momentalne uz na materskej), no dieta ma estelen prist.

Ja na matersku nejdem, ale moja manzelka ano.
Viete mi prosim vas poradit aky je v takom pripade postup co sa tyka detskych pridavkov a pod?

Rovnako nerozumiem uplne pojmom (halvne rozdielu medzi) Wochengeld, Familienbeihilfe, Kindergeld a Kinderbetreuungsgeld.

Ak sa dieta narodi na SK, mam povinnost ho prihlasovat aj v AT na socialke?
Ak by si niekto na cokolvek viac spomenul, co nie je napisane hore vyssie, budem mu len a len vdacny.

Diki moc.
05.07.2017 13:06
annaw
Príspevkov: 2
WCHG = Wochengeld = dávka v materstve poberaná len matkou spravidla 8 týždňov pre termínom pôrodu a 8 prípadne 12 týždňov po pôrode- vypláca príslušná rakúska poisťovňa.
Výplata dávky je za spätné obdobie individuálne u každej mamičky podľa termínu pôrodu!!!

FBH = Familienbeihilfe = prídavok na dieťa (po starom rodinné prídavky), poberaná žiadateľom od narodenia dieťaťa – vypláca príslušný Finanzamt (FA)
18.01.2018 14:10

icon