Diskusia

icon
romino
Príspevkov: 2
Ahojte, na slovaci.at som novacik nakolko zatial sme v Mnichove. Planuneme sa vsak trvalo usadit v pohranici, kde hladame vhodny pozemok. Chcem sa spytat na existujuce Bausperre v Kittsee nakolko informacie z uradnych miest sa dost rozchadzaju. Co pracovnik to ina odpoved. Zapisy z Gemeinderad z poslednych rokov su na internete neni ziadne, len par kratkych oznamov. Vie mi niekto z Kittsee objasnit situaciu aka tam panuje a ake Bausperre su tam momentalne platne?
30.03.2016 11:06
mom3
Príspevkov: 127
Nan pozemkoch vacsich ako 500m2 sa moze stavat.

iconromino:
Ahojte, na slovaci.at som novacik nakolko zatial sme v Mnichove. Planuneme sa vsak trvalo usadit v pohranici, kde hladame vhodny pozemok. Chcem sa spytat na existujuce Bausperre v Kittsee nakolko informacie z uradnych miest sa dost rozchadzaju. Co pracovnik to ina odpoved. Zapisy z Gemeinderad z poslednych rokov su na internete neni ziadne, len par kratkych oznamov. Vie mi niekto z Kittsee objasnit situaciu aka tam panuje a ake Bausperre su tam momentalne platne?
07.04.2016 09:00
architectinaustria@gmail.com
Príspevkov: 14
Keby ste potom potrebovali architekta, rad Vam pomozem. 0043 650 4323 818, architectinaustria@gmail.com
[Naposledy editoval architectinaustria@gmail.com, 22.05.2017 15:49]
08.04.2016 10:07
niko0000001
Od: Ganserndorf
Príspevkov: 75
A čo tak Marchfeld ?

Výhody:

Málo Slovákov, menšie kontroly (napr. SK ŠPZ auta), nižší sociálny tlak a viac možností vybrať si obec)

Podstatné nižšie ceny v porovnaní s Hainburgom, Kitsee či Wolfstahlom, alebo Bergom (tam cca 250 - 500 € za meter, na Marchfelde cca 80 - 200 € za meter pozemku a žiadne Busperre z pretlaku Slovákov)

Blízosť k Bratislave,... vlakom z Marcheggu na Hl. stanicu 18 minút, z Ganserndorfu cca 45 minút, z Wien Hbf 40 minút do DNV a 1 hodina na Hl. stanicu).
2 železničné trasy do Viedne v malej vzájomnej vzdialenosti od seba (S-Bahn a lokálka každých 30 minút na oboch tratiach, do Bratislavy po južnej trati každú hodinu) , dobré autobusové pokrytie.

Nevýhody:

Chýbajúci cestný most cez Moravu (sú naprojektované 2 mosty a to cestný a diaľničný, ako vždy to brzdia Zelení, ale 1 most by mal do 5 rokov stáť).
V núdzovom prípade sa dá prejsť pešo, na bicikli, či aj na motorke po moste Chucka Norissa, alebo aj pešo po trati :-).

Výhľadovo dobrá investícia,... po realizácii mostu stúpnu ceny pri Morave 2 j až 3 j násobne.
Niko
10.07.2017 07:59

icon