Diskusia

icon
GOLEMKO
Príspevkov: 9
Dobry den, stala sa mi taka kuriozita. Bol som zamestnany v Rakusku, vyše 1,2 roka posledne 4 mesiace pred ukoncenim pracovneho
pomeru som bol na PN, v rakusku. Ked som po skonceni, pracovneho pomeru, sa prihlasil na Slovensku na urade, a požiadal o podporu,
zistili v Rakuskom AMS že som podla zaznamov, 8 mesiacov bol prihlaseny v praci potom 1 mesiac nic a zase po mesiaci prihlaseny, teda som nerobil 1.2 roka ale
1.1 roka na 1 mesiac ma zamestnavatel odhlasil neplatil za mna dane odvody nic, a zrazu zase po mesiaci prihlasil.
Vasa rada ako postupovat?viem z reči že v rakusku taketo preslapy beru urady smrtelne važne, mam ich dat na kontrolu či sa s nimi dohodnut či ako .
14.05.2017 07:53
janaka
Príspevkov: 5916
iconGOLEMKO:
Dobry den, stala sa mi taka kuriozita. Bol som zamestnany v Rakusku, vyše 1,2 roka posledne 4 mesiace pred ukoncenim pracovneho
pomeru som bol na PN, v rakusku. Ked som po skonceni, pracovneho pomeru, sa prihlasil na Slovensku na urade, a požiadal o podporu,
zistili v Rakuskom AMS že som podla zaznamov, 8 mesiacov bol prihlaseny v praci potom 1 mesiac nic a zase po mesiaci prihlaseny, teda som nerobil 1.2 roka ale
1.1 roka na 1 mesiac ma zamestnavatel odhlasil neplatil za mna dane odvody nic, a zrazu zase po mesiaci prihlasil.
Vasa rada ako postupovat?viem z reči že v rakusku taketo preslapy beru urady smrtelne važne, mam ich dat na kontrolu či sa s nimi dohodnut či ako .

www.ak.at
14.05.2017 22:06
pali
Príspevkov: 416
Co presne myslis pod 1,2 roka? 1 rok a 2 mesiace? Radsej udavaj prosim vsetko jednotne v mesiacoch.
Ak vychadzam z toho, ze si pracoval 1 rok a 2 mesiace = 14 mesiacov a posledne 4 mesiace si bol PN, tak z toho vyplyva, ze tvoja PN zacala po skonceni 10. mesiaca.
Uvadzas, ze si mal byt odhlaseny po 8. mesiaci, teda ani nie v case, ked si nastupil PN, ale ked si normalne pracoval.
Dostaval si v tom case, ked si mal byt odhlaseny z poistenia, normalne mzdu? Predpokladam ze ano, lebo inak by si uz vtedy spozoroval, ze nieco nie je v poriadku. Trosku netypicka situacia alebo su tvoje casove udaje nepresne?
Predtym nez sa pustis do boja, chod na GKK a poziadaj o Versicherungsdatenauszug. Ten Ti vystavia na pockanie a bezplatne. Na nom uvidis detailne vsetky tvoje prihlasenia/odhlasenia. Tak si overis, ci udaje, ktore mal slov. urad prace, su naozaj spravne.
15.05.2017 12:11

icon