Diskusia

icon
Domin.gajdosova
Príspevkov: 8
AHojte, píšem zasa...už mi je troška trápne, pretože pre tých čo sú tu už nejaký ten rôčik sú to banálne otázky :) žiaľ, nemá mi kto pomôcť tak dúfam , že sa opäť niečo dozviem :)

Ale teda k otázke: máme trvalý pobyt u švagra tu v AT len papierovo(nie, vzťahy nie sú ideálne) a sťahujeme sa do iného bytu, normálne oficiálne a čo ďalej? Majiteľ bytu nás zahlási a tým pádom automaticky budeme mať prechodný pobyt tam? Alebo treba ísť na gemeindeamt a pridať si prechodný pobyt? Alebo trvalý pobyt?? Samozrejme chcem, aby mi pošta bola zasielaná na aktuálnu adresu :) Čo bude lepšie? Aké povinnosti mi z toho vyplývajú? Nerada by som niečo zanedbala keďže čo si sama nezistím, tak sa nedozviem(a cudzí skôr pomôžu ako rodina) zjavne ...a ešte stále som vo fáze, že sa viem už aj vykoktať po nemecky (priemerne sa strápnim raz do dňa :P ) ale pracujem na tom nebyť za debila :)
Ďakujeem :)
22.11.2016 10:37
janaka
Príspevkov: 5969
iconDomin.gajdosova:
AHojte, píšem zasa...už mi je troška trápne, pretože pre tých čo sú tu už nejaký ten rôčik sú to banálne otázky :) žiaľ, nemá mi kto pomôcť tak dúfam , že sa opäť niečo dozviem :)

Ale teda k otázke: máme trvalý pobyt u švagra tu v AT len papierovo(nie, vzťahy nie sú ideálne) a sťahujeme sa do iného bytu, normálne oficiálne a čo ďalej? Majiteľ bytu nás zahlási a tým pádom automaticky budeme mať prechodný pobyt tam? Alebo treba ísť na gemeindeamt a pridať si prechodný pobyt? Alebo trvalý pobyt?? Samozrejme chcem, aby mi pošta bola zasielaná na aktuálnu adresu :) Čo bude lepšie? Aké povinnosti mi z toho vyplývajú? Nerada by som niečo zanedbala keďže čo si sama nezistím, tak sa nedozviem(a cudzí skôr pomôžu ako rodina) zjavne ...a ešte stále som vo fáze, že sa viem už aj vykoktať po nemecky (priemerne sa strápnim raz do dňa :P ) ale pracujem na tom nebyť za debila :)
Ďakujeem :)

ak budes mat mietvertrag, tak pojdes na meldeservice (gemeindeamt) a prihlasis sa na hauptwohnsitz, cim sa automaticky odhlasis od svagra. Anmeldebescheinigung zrejme uz mas vybavene, takze viac uz netreba riesit.
22.11.2016 21:25
Domin.gajdosova
Príspevkov: 8
Ďakujem veľmi pekne za pomoc :) Nevyzerá to extra nejak komplikovane :)
29.11.2016 09:47
janaka
iconDomin.gajdosova:
Ďakujem veľmi pekne za pomoc :) Nevyzerá to extra nejak komplikovane :)

niet zac;)
29.11.2016 10:23
Dalimir
Príspevkov: 2
Ahojte,

planujeme sa prestahovat z Vorarlbergu do okolia Viedne, pripadne do Viedne samotnej. Vedeli by ste mi prosim vas poradit, ktorym castiam Viedne sa radsej vyhnut, poprípade, ktore casti su dobre na zivot, kde sa da zohnat slusne ubytovanie?

Vopred Dakujem za vsetky vase rady ;)
22.01.2017 17:06
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
iconDalimir:
Ahojte,

planujeme sa prestahovat z Vorarlbergu do okolia Viedne, pripadne do Viedne samotnej. Vedeli by ste mi prosim vas poradit, ktorym castiam Viedne sa radsej vyhnut, poprípade, ktore casti su dobre na zivot, kde sa da zohnat slusne ubytovanie?

Vopred Dakujem za vsetky vase rady ;)

Skus si zohnat ubytovanie podla prace. Je zbytocne a casovo narocne byvat na severe a pracovat na juhu, napriklad... kde sa ubytujers, je v celku fuk, Vieden nema vyslovene gethá, kde by si sa stratil. A dobre ubytovanie je zrejme tam, kde su po ruke supermarkety a trebars verejna doprava.
22.01.2017 19:40
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
iconDomin.gajdosova:
AHojte, píšem zasa...

Ked sa ubytujes, nechas si od majitela bytu potvrdit meldezettel, popripade zoberes najomnu zmluvu so sebou a pojdes sa prihlasit na pobyt.
22.01.2017 19:43
Dalimir
Príspevkov: 2
Super, dakujem za Info :)
22.01.2017 20:10
janaka
iconDalimir:
Super, dakujem za Info :)

ktore casti su dobre na zivot? vieden je multi-kulti, je dost preplnena, je to poznat napr. v ubahne, kde pred 10 (a viac) rokmi sa dalo este pohodlne cestovat...
na bezirku v podstate nezalezi, akurat su urcite "gegend", ktorym by som sa vyhla a to je napr.Favoriten (prezyvany istanbul;) a okolie Westbahnhofu
22.01.2017 22:19

icon