Diskusia

icon
Eja01
Príspevkov: 1
Dobry vecer, isla som do AT pracovat iba na zimnu sezonu, pretoze mi moj zamestnavatel umoznil zobrat neplatene volno a ist si privyrobit. Nemam zmluvu iba Registraciu pre urady. Novym zamestnavatelom v AT je tiez Slovak. Po 2 tyzdnoch som sa so zamestnavatelom na zaklade velmi zlych podmienok dohodla na vypovedi Dohodou. O.i. mam vazny problem s chrbticou. Chcela by som vediet, ci aj pre mna plati akasi ochranna lehota (tak ako je to na SK) pocas ktorej sa mozem dat vypisat, a ci dostanem pocas PN aj nejake nemocenske davky Dakujem za akekolvek info:(
07.01.2017 20:17
Rudiger
Príspevkov: 4174
iconEja01:
Dobry vecer, isla som do AT pracovat iba na zimnu sezonu, pretoze mi moj zamestnavatel umoznil zobrat neplatene volno a ist si privyrobit. Nemam zmluvu iba Registraciu pre urady. Novym zamestnavatelom v AT je tiez Slovak. Po 2 tyzdnoch som sa so zamestnavatelom na zaklade velmi zlych podmienok dohodla na vypovedi Dohodou. O.i. mam vazny problem s chrbticou. Chcela by som vediet, ci aj pre mna plati akasi ochranna lehota (tak ako je to na SK) pocas ktorej sa mozem dat vypisat, a ci dostanem pocas PN aj nejake nemocenske davky Dakujem za akekolvek info:(

:scared: Co keby si skusila tvoj prispevok trocha ucesat :confused napr. :

1. ,,Nemam zmluvu iba Registraciu pre urady" kde ? aku registraciu ? ako mozes pracovat bz zmluvy ?
2. ,,Po 2 tyzdnoch som sa so zamestnavatelom na zaklade velmi zlych podmienok dohodla na vypovedi Dohodou" kde :confused: u ktoreho zamstnavatela

atd atd :blink:
Šťastie spočíva v tom, že urobíš šťastnými ľudí, s ktorými žiješ.
09.01.2017 10:24
vroni
Príspevkov: 576
Ziadna Registracia pre urady neexistuje. V Rakusku su rovnako platne aj ustne ci konkludentne zmluvy, takze zmluvu v ruke mat nemusis. Len potvrdenie o prihlaseni do zdravotnej/socialnej poistovne.
Ochranna lehota tak, ako je na Sk tu neexistuje. Pracovny pomer skonci bez ohladu na to, ci si PN ci nie, 6 tyzdnov si este poistena a dost. Ked si nenajdes inu pracu alebo nemas narok na nezamestnanecke, mas proste smolu.
10.01.2017 11:12

icon