Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 012Choď na stranu 2Choď na stranu 2
karla23
Príspevkov: 1304
https://www.youtube.com/watch?v=CPyUhaAmOUw

Pozrite si jeho rozne vieda na youtube..porovnava kvalitu a chut potravin Cesko a Nemecko...proste eu nam posiela potraviny druhej tretej triedy :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:
20.02.2020 14:13
janaka
Príspevkov: 5969
nemusis ich kupovat:rolleyes:
20.02.2020 14:17
karla23
Janaka pozri si jeho videa vsetky...ono v Nemecku a v Rakusku su potraviny fakt kvalitne...minule som kupil v aldi rakuske kura odchovane na kukurici...bolo o dva ci tri euro drahsie...ale vyvar bol krasne zlty...ovela lepsie aj chutil nez ztoho klasickeho kurata...:)
20.02.2020 14:19
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
a tak by mali vsetci. Potom prestanu ten shit predavat.
NIE?
:cry:
23.02.2020 21:52
janaka
ja to robim uz dlhe roky, kvalita namiesto kvantity. Mäso z velkovyrobne zvierat? Dakujem. nechcem. A ani ckoladu Milku (nechuti mi) ani colu nepotrebujem. Konzument urcuje pravidla.
Problem nastane, ked si kupis kridelka vo fastfoode...takze sa aj tomu vyhybam. Restauracie? Radsej pizzu alebo spagety;)
[Naposledy editoval janaka, 23.02.2020 22:57]
23.02.2020 22:51
janaka
iconkarla23:
Janaka pozri si jeho videa vsetky...ono v Nemecku a v Rakusku su potraviny fakt kvalitne...minule som kupil v aldi rakuske kura odchovane na kukurici...bolo o dva ci tri euro drahsie...ale vyvar bol krasne zlty...ovela lepsie aj chutil nez ztoho klasickeho kurata...:)

to neznamena, ze bolo z mensej farmy, treba pozerat na chovatela, kde bolo odchovane a ci regionalne a nie dovezene z Polska
23.02.2020 22:54
janaka
iconVlado:
a tak by mali vsetci. Potom prestanu ten shit predavat.
NIE?
:cry:

spravne! Tu ide aj o to, ze dobytok prevazany v kamionoch stovky kilometrov, trpi, tomu by sa malo zabranit. Ale nie som ziadna Grüne, to vobec, aj ked ti zeleni uz davno nie su, co byvali, je to cele prevratene na hlavu.
23.02.2020 23:05
karla23
Cize ludia mozu zato ze eu nam posiela nekvalitne potraviny? a este predrazene? vy dvaja ste uz fakt odtrhnuty od reality...eu a vyrobcovia by si nemala nikdy dovolit nam posielat potraviny druhej tretej triedy...hladaj vtom shite nieco kvalitne...
24.02.2020 10:06
janaka
zase si nic nepochopil:blink:
24.02.2020 11:29
karla23
Janaka keby nam eu neposielala odpad ale mali by sme potraviny na urovni nemecka a rakuska neexistovali by tieto temy vobec.
24.02.2020 11:34
karla23
Janaka to kura co som kupil v Mnichove v aldi bolo odchovane v Rakusku....odchovane na kukurici...skvele...tak si ja predstavujem kvalitne kura...polievka bola senznacna...rakusko ma vynikajuce potraviny.:thumbup:
24.02.2020 11:36
janaka
ja kupujem potraviny regionalne, hlavne mäso, zeleninu, vajcia a mliecne vyrobky. Samozrejme, pri ovoci je to v zime horsie, ked si chcem kupit pomarance. Jablka kupujem vylucne rakuske, nie z Izraela alebo este dalej. Hrozno, mango, ananas a podobne som prestala kupovat, vitaminy su aj v jablkach. Co mam rada, su maliny, pri tych robim vynimku, tie su zo Spanielska alebo z Maroka. Ziadne jahody v zime, aj tak su bez chuti.
24.02.2020 12:02
karla23
Janaka lenze mi co sme v Rakusku Nemecku ci Svajciarsku tam ci idem do Penny Aldi vzdy viem ze ta cokolada milka,kinder ci ine produkty su kvalitne vyrobene...mi nemusime tak rozmyslat vonku ci ta potravina je kvalitna alebo nie...ale na sk ak ides do obchodu kupis ten isty produkt v horsej kvalite nez vonku...na sk musis pomaly citat vsetko na zadnej strane alebo ist na istotu..ja ak som na sk mam rad syry znacky Liptov..lenze ten syr stoji kg 12 euro...ale je kvalitny...ale syr ktory sa vyraba pre kaufland uz nema tu kvalitu a kg stoji 6 euro cca...vela ludi na sk nema na kvalitne potraviny,lebo tie aj ked dostat su nekvalitne a to co je vonku neznackove potraviny kvalitu maju nie ako unas...dalsia vec su vyplaty..nastastie tie idu hore na sk no ide aj hore elektrika plyn voda atd a clovek nepociti nic na vysej zivotnej urovni...keby zapad poslal na sk potraviny tej istej kvality ako posiela svojim ludom bolo by to bez problemu..lenze eu nam posle odpad a za odost vecie ceny nez su na zapade a stym maju ludia problem. Napr v Ba su super obchody stary otec...yeme...ja ako slobodny bez rodiny nemam hypoteky dlhy atd a nezmiem vela toho ja si to mozem este dovolit..no ked ma clovek rodinu deti hypoteky zaraba malo nemoze ist do tychto obchodov ci ist kupit kvalitne kura do polievky ...ale musi to vsetko kupovat v lidli...samozrejme nekvalitne potraviny atd vsetko sa raz zobrazi na zdravi cloveka...a to nemam ambicie ani chut na tomto svete byt sto rokov.
24.02.2020 14:04
janaka
Aldi ci Penny maju kvalitnejsie potraviny ako Lidl? Ja do Penny nechodim, nemam nablizku, ale poznam. Merkur je v At najlepsi, lenze drahy. Lidl nemam rada, este Hofer ako tak a Billa (Merkur, Bipa=Rewe, myslim ze tu patri aj Penny)je tiez poriadne mastna, hlavne zelenina a ovocie
Spar je dost kvalitny a niekedy maju dobre akcie, ale je najdrahsi
24.02.2020 16:54
pitu47
Príspevkov: 11874
iconkarla23:
Janaka lenze mi co sme v Rakusku Nemecku ci Svajciarsku .

:) Aj my. :) :lol:
25.02.2020 21:11

Choď na stranu 1Choď na stranu 012Choď na stranu 2Choď na stranu 2