Diskusia

icon
FunFan
Príspevkov: 0
Zdravím,chcel by som sa opýtať či by mi niekto vedel poradiť,alebo má skusenosti ako to chodí,ked by som vlastnil auto v Rakusku...
Mám trvalý pobyt v Rakusku aj na Slovensku,žijem a pracujem v Rakusku ale na OP mám slovenský trv.pobyt,
Auto by som chcel mať najradšej na SK značkách pretože čo som si zistil cez internet tak je velký rozdiel či mám auto poistené na SK alebo v Rakusku.Mesačne v Rakusku by ma to vychadzalo na 200€ aj s Kaskom čo je pre mna dosť vysoká cena a to som mal vypočítané orientačne na Skodu Octáviu r.v2014 1.2TSI 77kW preto to zdoraznujem aby ste boli v obraze ze sa nejedná o auto luxusného typu.
Ked by som ho mal na SK značkách tak neni problem pre mna to auto prihlásiť na niekoho z rodiny kto by mal ,,IBA,, miesto trv.bydliska na SK a ja by som bol užívatelom auta nie majitelom,no najlepsie by bolo ked by som mohol auto prihlasiť na seba ... a je tu další problém čo sa parkovania týka ... neviem či by som v Rakusku konketne vo Viedni mohol dostať parkovné miesto ked by som mal SK SPZ.
Ked by sa niak nedalo auto mať na SK SPZ tak by som poprosil každého,ktorý by rád pomohol o radu ktorá firma je najlepšia pomerovo cena-kvalita v Rakusku na poistovanie áut.
Za príspevky Vám vopred dakujem,dufam že sa mi podarí niečo konkrétného sa dozvedieť,pretože ja sa v týchto veciach nevyznám a neviem na ktorý urad sa mám obrátiť.
20.10.2018 15:15
annaw
Príspevkov: 2
Síce často diskutovaná téma ale ok.

Už si uvedomte, že auto prehlásené na babku, dedka pápeža Vám fakt nepomôže. Akonáhle tu máte trvalý pobyt je Vašou povinnosťou prehlásiť auto do 1 mesiaca (predtým boli 3).
Parkpickerl (dúfam, že som to pomenovala správe) v AT a je jedno aké mesto bez AT značiek nedostanete.

A chcete Vollkasko, Teilkasko alebo len Kasko kvôli ŠPZ. Pretože obyčajne kasko Vás výjde do 40-50 EUR mesačne ak vôbec - skúste kuknuť: https://durchblicker.at/

Dôležité je si nájsť poisťováka ktorý Vám pomôže dostať sa do čo najnižšej poistnej Stufe (všetko za Vás vybaví) - ak ste vodič už dlhšie tak doneste v angličtine prehlásenie z Vašej poisťovne na SVK že ste nemal nehodu atď a to Vám tiež pomôže ísť do nižšej skupiny poistenia. Čím najnižšia Stufe, tým nižšie poistné.

Ak chcete silou-mocou SVK značky, tak potrebujete mať vedľajší pobyt v AT - zaplatíte NOVU a kvartálne cestnú dať a auto prepisovať nemusíte avšak nedostanete parkovacie miesto len ak parkujete niekde privát v garáži.
21.10.2018 15:12
peter.xing
Príspevkov: 0
iconannaw:

Ak chcete silou-mocou SVK značky, tak potrebujete mať vedľajší pobyt v AT - zaplatíte NOVU a kvartálne cestnú dať a auto prepisovať nemusíte avšak nedostanete parkovacie miesto len ak parkujete niekde privát v garáži.

@annaw - vies mi prosim poradit ako presne zaplatit cestnu dan ?

Vidim ze su tam dva formulare, Kr1 a Kr20, Kr1 tam pre 2018 zatial nieje, to znamena ze dan treba zaplatit predpokladam v buducom roku za rok 2018. Tiez mi nieje uplne jasne co by malo byt moje Steuernummer

Musim predym poslat formular Kr20 ?

https://formulare.bmf.gv.at/service/formulare/inter-Steuern/pdfs/2017/Kr1.pdf

https://formulare.bmf.gv.at/service/formulare/inter-Steuern/pdfs/9999/Kr20.pdf

Dakujem
09.11.2018 10:35
annaw
Príspevkov: 2
Cestná daň sa platí na FA.

Ak ste ešte v AT nepodávali daňové priznanie, tak nemáte pridelené Steuernummer. Namiesto toho slúži potom Vaše Sozialversicherungsnummer na E-Card.

S formulármi Vám nepomôžem, keďže ja radšej riešim všetko osobne. Poprípade si skúste zavolať na FA pod ktorý spadáte a tam sa ešte informovať o presnom postupe zaplatenia cestnej dane. Ja som auto prepisovala, keďže tu mám trvalý pobyt a auto bolo na mňa písané...
12.11.2018 20:58

icon