Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 11234Choď na stranu 3Choď na stranu 4
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
iconjanaka:
....
apropos, nevie niekto kolko stoji PCR test vo Viedni? (co najlacnejsi,ale nie s podvodom nadchy;) )

... ja som este neplatil, ale okolo 150,- Euro, nie?
19.11.2020 00:24
janaka
Príspevkov: 5969
iconVlado:
iconjanaka:
....
apropos, nevie niekto kolko stoji PCR test vo Viedni? (co najlacnejsi,ale nie s podvodom nadchy;) )

... ja som este neplatil, ale okolo 150,- Euro, nie?

no, su aj lacnejsie, (ako som zistila), napriek tomu nejdem na ten test, to by som musela mat dovod (aj ked rodina dovod je, ale pockam a uvidim)...pocula som, ze vraj na hraniciach nekontroluju:-/
19.11.2020 18:49
materholm
Príspevkov: 953
Pred par tyzdnami sa este pisalo ze su dve miesta vo Viedni kde sa daju spravit testy zadarmo.Ale len pre ludi s tHauptwohnsitzom vo Viedni.Neskor pisali v novinach ze sa to bude dat robit aj u praktickeho lekara zadarmo...................Akurat som nasiel ten link ale nespomina sa zeby to bol PCR test.No zmenene je to ze uz neni nutna podmienka Hauptwohnsitz vo Viedni . Pozri link https://coronavirus.wien.gv.at/site/kostenlose-covid-19-tests-bei-den-teststrassen/
20.11.2020 20:28
janaka
Ok, pozriem, dik...pre mna je ale dolezitejsie vediet, ci na hraniciach ,resp. v Petrzalke na vl. stanici kontroluju ohladom PCR testu cestujucich z Viedne (kamoska vravela, ze nie, ale ona necestuje velmi casto)
Chcem ist len nieco vybavit na 1 den
20.11.2020 21:10
materholm
Ahoj Janacka. Zatial ma nikto nekontroloval. pri navrate ked som prisiel na Slovensko.Aj ked chodim domou smer Marcheg.Do Viedne chodim cez Burgenland väcsinou. Jedine kontroly co su robia obcas policajti ci vojaci co nastupia v Kittsee.Dnes vyhodili asi 4 bezdomovcov so psom.Co som sa bavil aj so znamymi co chodia aj rano domov smer Petrzalka tiez ich nik nekontroloval smerom do Petrzalky.No a na druhej trase smerom na Marcheg akurat sprievodcovia skenuju listky vsetkym aby ich mali spocitanych kolko ludi chodi.Este to chcem napisat ze ked sa vraciam na cez hlavnu na hlavnej stoja nasi polic ale nekontroluju. Tak ci tak spät na sk necestuje vela ludi.Co mi zname vravelli ked vystupia rano v Petrzalke vystupia z vlaku 3 ci 4 ludia.. Skor je sanca ze Ta skontroluju pri ceste z Petrzalky v Kittssee vojaci alebo policajt rakuski i.Pozeraju obcianske.V priemere kontroluju tak raz za tri dni.No ale to je smer AT cize by to malo byt v pohode.Osobne si myslim ze je lepsie ist vlakom ako autom.Aj ked jedna znama mi vravela ze chodi aj autom a nekontroluju ani tam.Takze tolko k tomu.Samozrejme situacia sa moze zmenit.
21.11.2020 18:25
janaka
Ok, diky moc;) To je cca tak, ako mi to kamoska vravela, ze policajti kontroluju pasy, resp. OP. Uvidime, co bude tesne pred Vianocami;)
21.11.2020 19:37
materholm
Janacka drzim palce.........No ti policajti alebo vojaci co nastupuju v Kittsee su uz otravni.Faktom je ze kontroluju cely cass mensimi medzerami od spojazdenia vlakov od 15.juna.A len na trase z Petrzalky.Samozrejme sice s ruskom aj ked väcsinou bez rukavic.No faktom je ze nas bezne poobede do prace cestuje velmi malo ludi. Aj tak mam pocit z toho vsetkeho ze pri tejto forme je pendlovanie ovela efektivnejsie ako zadrziavat velke masy ludi na hraniciach a posielat ich v spolocne v autobusoch do karanteny.
22.11.2020 04:06
Stella1212
Príspevkov: 0
Ahojte ,

Vie mi prosím niekto povedať ako to momentálne vyzerá s kontrolou PCR -Testov na SK hraniciach?
Idem z Viedne na pár dni domov.

Kontroluje aj Rakúsko PCR-test na ceste zo Slovenska ?

Ďakujem
26.11.2020 19:49
janaka
prave vcera som sa dozvedela, ze ano, namatkovo kontroluju vo vlaku pcr testy, bohuzial aj pre mna:cry: (podrobnosti neviem, teda ci v Petrzalke atd)

mohli by aj dalsi sem napisat, ci ich kontrolovaliB)
26.11.2020 22:10
materholm
Ahoj Janacka.Asi je lepsie chodit na sk cez hlavnu.Petrzalka moze byt zradna. Ako jeden z mala podstivo dochadzam ale kontrolovali ma jedine smerom na Pamu.Klasika.Nastupia v Kittsee a prejdu cely vlak.Bud vojaci alebo poli.Zial Tak casto sa menia hlavne ti vojaci ze su az otravni ked vecne pytaju ale iba doklady.No to pisem o ceste z Petrzalky do Viedne.Aj tak v Pame väcsinou vystupia.Cestou do Ba ma nik nekontroloval.Aj ked poslednych asi 5 dni smerom z Viedne do Petrzalky nemam info..Snad Tvoj zdroj je seriozny.No necudoval by som sa zeby sa to sprisnilo.Kedze prve lastovicky bezdomovcov predminuly tyzden zacali skusat stastie smer Burgenland.Preto ich aj vysadili v Gattendorfe az.Nasa stanica v Petrzalke bola dlhe roky znama tym ze nechodili kontroly.Alebo podla typu vlaku.Podozrive zivly si presli peron a ked nevideli sprievodcu nastupili.Ak nie pockali na stanici na dalsi. za tie roky pendlovania som uz zazil vselico.dokonca aj prichod Mazikovej do Petrzalky.Vystupim z vlaku a pozriem na koho ten Noro Mesz caka .Po chvili pocujem znamy hlas.Otocim sa a kto iny Mazicka osobne dorazila mojim vlakom.Ibaze v inom vozni sedela.No to su iste tie prijemnejsie spomienky.
[Naposledy editoval materholm, 27.11.2020 18:41]
27.11.2020 18:36
janaka
Materholm, to je proza, hodna teba;)
Dnes som sa dozvedela, ze dnes smerom z Viedne do Petrzky nekontrolovali testy, ale co nie je dnes, moze byt zajtra:-/
Ja chcem ist bud. tyzden do Ba.
Mazikovu som tiez raz stretla v Petrzalke na stanici, skoro do mna vo dverach vrazila, isla jak velka voda, ale je to uz asi 10 rokov dozadu.
Tak sa drz;)
Prave som na aktuality.sk citala, ze aj pendleri budu potrebovat opät AG-testy pri prechode cez hranice, vsetci ostatni od 7.12. PCR testy.
/Je to cele chaoticke, ved tie kontroly na PCR testy uz vyhlasili pred 2 tyzdnami:blink: ...aby sa diva svina v tom vyznala/
[Naposledy editoval janaka, 27.11.2020 20:01]
27.11.2020 19:51
materholm
Dakujem pekne aj ty sa drz.Mila Janacka aj na prozu treba inspiraciu.Aj ked najlepsi namet je sam zivot.To vsetci dobre vieme..Ked budem mat lepsie obdobie a chut mozno ozivim moju davnu prozaicku tvorbu.Aj ked teraz na nu moc chut nemam. .Drzim Ti palce s vypravou na Slovensko.Mozno ked mi das poznavacie znamenie pri ceste spät hodime rec aj osobne.Sice na tento portal chodim uz pomenej no vsimol som si ze niektore zname tvare akosi nepisu..
Tak Mazicka je trocha blazniva to vieme vsetci ale rad si ju obcas vypocujem.Aspon si pripomeniem staru generaciu.Aj ked samozrejme Evicka Kostolanyova to nie je.Hoc byvali obe v Biskupiciach.O tych testoch som aj ja cital.Zial budeme musiet. Ludia co mozu ostat vo Viedni tam mozno radsej ostanu.
28.11.2020 03:34
janaka
Diky moc;) Noooo. poznavacie znamenie, co ja viem? Cierna taska:-/ :) to je malo, viem...Nech sa aj tebe dari...
PS: Kostolanyovu si predsa nemohol poznat, ta umrela nez si sa narodil, ci?
28.11.2020 14:37
materholm
Tento tyzden aj tak robim len v stredu a cez vikend.Takze asi Ta neuvidim.Inak musim priznat v sobotu rano skutocne prechadzali nasupolicajti po vlaku .Mozno napistupili v Devinskej.myslim smer Ba.Inak mas rada ciernu ked prave cierna taska? Moja je zelena .Mam stastie na zelenu a paci sa mi.Evu Kostolanyovu som samozrejme osobne poznat nemohol.Bola inak velmi pekna .Ale stareho Gruna ci Docka ano.Ked clovek stretne ludi z Cias Evy Kostolanyovej ma taky fajn pocit.No Evu si pustam rad.Podobne ako Gotta ci Duchona.Mam rad lahodnu muziku.Inak skoda ze aj Gott zomrel. Dnesna era muzikantov uz asi nie je to co by malo byt.
30.11.2020 22:14
janaka
Pokial ti policajti nekontrolovali PCR testy, tak v poho...B)
Cierna taska v zime, kein problem.
Ja mam radsej rock, blues, hardrock. Gotta nepocuvam, aj ked v 60-tych rokoch mal niektore piesne dobre, napr. Zdvorily Woody. Hudobny vkus nemame rovnaky, sorry.;)
30.11.2020 22:40

Choď na stranu 1Choď na stranu 11234Choď na stranu 3Choď na stranu 4