Diskusia

janaka
Príspevkov: 5969
iconkarla23:
Janaka aku ma po pravnej stranke sila unbefristet pracovnej zmluvy v rakuskej agenture?

asi ziadnu, ked ludom posielaju vypovede:huh: mali dodrzat aspon co je v zmluve, mesacnu vypoved (ak to tam je )
01.04.2020 17:40
pitopit
Príspevkov: 50
Otázka je,ako dlho budú zavreté hranice.Sranda by bola ak by to bolo aj rok.
01.04.2020 20:46
janaka
iconpitopit:
Otázka je,ako dlho budú zavreté hranice.Sranda by bola ak by to bolo aj rok.

to sa moze kludne stat a asi to tak aj bude, kazdy stat pozera teraz na seba, hlavne staty V4, co nie je cudo, nemaju taku stabilnu ekonomiku ako bohatsi zapad…
V tom pripade je lepsie byvat v AT , na dvoch stolickach sa sediet neda, aj to hovoril dnes Matovic. Vynimky sa udeluju len pre opatrovatelky, ktore su pre AT skutocne nepostradatelne, dokonca lietadlom ich dopravili z Rumunska.
Ja som takto fungovala dlho, aj ked len na vikend do Ba, 2 byty platit, unava z cestovania, uz som toho mala po krk, tak som zostala uz len vo Viedni a mam kludnejsi zivot. Usetrit aj tak nic moc neusetris, a v AT mozes aj statny byt dostat, ak mas rodinu. Ja statny byt nemam, ani som nikdy nemala narok, ani som nikdy statny byt nechcela ale ked mas rodinu, je to vyhoda, ziadne splatky, nic, lebo ked si kupis byt, aj tak patri banke min. 30 rokov a nikto nevie co sa moze stat, prides o pracu, koniec splatkam. Ak chces byt kupit v Cesku, ok, ale potom je aj lepsie tam zit, lebo tie rozdiely v zarobku na Sk a AT uz nie su velke. Moj syn zaraba v Ba velmi dobre v IT branzi, tu by dostal mozno o 1000 viac, to sa mu neoplati , aby mal stresovy zivot kvoli tomu. On tu nikdy nechcel zit, chcel ostat v Ba a to mal vtedy len 15 rokov, vzdy bol velmi samostatny. Teraz nesmiem za nim, ani za vnukom,musime to vydrzat;)
01.04.2020 21:36
karla23
Príspevkov: 1304
www.ifms.co.at je to reinigungsfirma ktora upratuje rozne objekty vo Viedni aj nemocnice ...mozno tam hladaju upratovačov...spytajte sa
01.04.2020 22:59
Ľubica Stelzer Páleníková (NAVIKAP)
Príspevkov: 0
V prípade pracovnej zmluvy uzatvorenej podľa AT práva je všeobecne možné ukončenie zmluvy buď (i) riadna výpoveď za dodržania výpovednej lehoty (ordentliche Kündigung) alebo (ii) okamžité prepustenie z tzv. dôležitého dôvodu (außerordentliche Kündigung). Corona kríza však všeobecne nepredstavuje dôležitý dôvod, ktorý by oprávňoval zamestnávateľa okamžite prepustiť zamestnanca bez dodržania výpovednej lehoty. Proti takému prístupu by sme sa mali brániť.

Dr. Ľubica Stelzer Páleníková
02.04.2020 13:04
karla23
https://www.youtube.com/watch?v=G0sju9x64uk

statna hranica s Rakuskom za socializmu...dobra reportaz...ak sa Vam podarilo utiect do Rakuska ked vas chytili rusi odovzdali Vas spat do CSSR...ked vas chytili rakusaci ci ludia alebo polizia udali ta a spatky...charaktery fakt ;)
06.04.2020 15:59
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
iconkarla23:
...o polizia udali ta a spatky...charaktery fakt ;)

Minister vnutra musel tancovat podla ruskej komandatury. To bolo pred tym ako Rusi prvy krat po 2.sv. vojny z krajiny kde uz boli odisli.
Myslim, ze po 1955 nepoznam pripad, kedy by niekoho Rakusania poslali naspät
09.04.2020 00:40
karla23
Vlado kolki z emigrantów priblizne których si strjetol v Traiskirchene siadali o politicky azyl Rakusko? cca ? Vecina iste chcela do Ameriky ci Kanady..ci ziadali aj o ine krajiny? mne vravel slovak narodeny v zapadnom Nemecku ako Rakusko nechcelo dat jeho rodine koncom 80 r azyl a nakoniec dostali azyl az v zapadnom nemecku...vravel mi chceli sme ostat vo Viedni lebo sme chceli byt blizko k Slovensku...nevyslo nam to.
09.04.2020 14:34
janaka
tak najprv chceli, potom nechceli ostat v Rakusku:-/
a inak, mimo misu, lebo tymto si neodpovedal na Vladov prispevok, no ale nic nove , vsakze:blink:
09.04.2020 16:20
karla23
Janaka zase ti sibe? Niet ti rady? Ta rodina chcela ostat v Rakusku aj požiadala o azyl a nedostala ho...zapadne nemecko im dalo potom azyl.
09.04.2020 18:49
janaka
nebud drzy, ja som s tebou husi nepasla:confused:
najprv pises, ze "kolki chceli ostat v Rakusku akoze malokto, a ze vecina chcela do Ameriky a Kanady" a potom zase ze nejaka rodina chcela ostat silou-mocou vo Viedni a nedostala azyl:cry:
ale asi nepostrehol, nic nove u teba, ze si mimo temu, a na to co ti Vlado pisal si mal reagovat, nie na to, ci nejaka rodina dostala alebo nedostala azyl. Ty si proste mellies svoje, diskusia s tebou je nemozna:blink:
09.04.2020 20:26
Vlado
Moderátor
iconkarla23:
V... których si strjetol v Traiskirchene siadali o politicky azyl Rakusko? cca ? Vecina iste chcela do Ameriky ci Kanady..ci ziadali aj o ine krajiny? mne vravel slovak narodeny v zapadnom Nemecku ako Rakusko nechcelo dat jeho rodine koncom 80 r azyl a nakoniec dostali azyl az v zapadnom nemecku...

Trochu teorie ti nezaskodi: podla zenevskej dohody musi poziadat o azyl utecenec v prvej krajine kde to je mozne. CIZE: bludy - kazdy kto tu ostal musel NAJPRV poziadat o azyl v Rakusku, potom mohol ist na konzulat vysnivanej zemi a skusit svoje stastie (ci ho primu alebo nie, nebolo zavisle vtedy od pozitivneho rozhodnutia. Ked niekto isiel po odmietnuti azyla do Nemecka, tak tam musel asi urady oklamat, ze este o azyl neziadal - vtedy este Schengen nebol...

Takze mas ty tedy kamaratov?!?!
:sneaky:
10.04.2020 16:34
karla23
Vlado kamos o ktorom vravim sa narodil v nemecku rodicia slovaci utiekli do Rakuska kde podla jeho slov im Rakusko odmietlo dat politicky azyl.Potom v stave zúfalstve požiadali o azyl zapadne Nemecko a to im dalo politicky azyl. Spominam si na internete pisali slovaci ktorym Rakusko odmietlo azyl dat a ty az cez sud a pravnika si vysadili azyl v rakusku...podla ich slov sa Rakusko snažilo kazdeho zbavit a poslat kazdeho emigranta inde...spoliehali nato ze vecina emigrantov bude chciet ist do Ameriky,Kanady, zapadneho Nemecka a inde...no boli ludia ktori nato neskocili a nenechali sa odradiť...v Mnichov bol cech tomu azyl odmietlo dat vtedy v r 1977 zapadne Nemecko...az pravnik mu to vysúdil a potom azyl dostat...podobnú skusenost ma moj dalsi znamy v Mnichove...:)
10.04.2020 17:40
Vlado
Moderátor
Rakúsko je jednou z krajín, ktoré dostali najviac utečencov na obyvateľa. Podľa UNHCR sa Rakúsko v roku 2019 umiestnilo na 14. mieste v celosvetovom meradle so 131.366 osobami s nárokom na ochranu, čo zodpovedá podielu obyvateľstva 1,47%

Len aby si mal prehlad - Slovensko ma 0,02 a je na 110 svetom mieste...
[Naposledy editoval Vlado, 10.04.2020 18:53]
10.04.2020 18:47
karla23
Vlado ano teraz mozno ano....ale v minulosti tomu tak nebolo...smutne ked si emigrant musi platit pravnika aby dostal azyl v nemecku ci rakusku....a ktovie kolko je takych pripadov z minulosti o ktorych nevieme....Ty ked si bol v Traiskirchene Vlado v r 1982 kolki priblizne chceli z Ceskoslovenska ostat v Rakusku ? cca...a ti dalsi kam isli....teraz je to ine...to co dnes prichadza nechce pracovat robit kriminalitu...slovac vidi ako dnes zapad dopadol. Polsko zobralo ! milion ludi z Ukrajiny na pracu...ludia z Ukrajiny pracujuci nerobia kriminalitu bez problemov...zapad moze o niecom takom len snivat.
10.04.2020 19:07