Diskusia

icon
GOLEMKO
Príspevkov: 11
Dobry den, otvoril by som tu rad temu,

Vypoved počas PN ktora trva cca 6 tyzdnov a dostal som Vypoved ktoru pisali 13.9.2019 prislo mi to dnes 16.9.2019 a plati od 23.9.2019

V zakonoch je že ak clovek robi minimalne vkuse 1 rok u rakuskeho zamestnavatela je vypovedna lehota 6 tyzdnov teda 28 pracovnych dni, ale zalezi aj od kolektivnej zmluvy
v nasej stoji že okamzitu vypoved mozu dat ak zamestnanec je PN vkuse dlhsie ako 3 mesiace.

Viete mi poradit za kym sa mam obratit? Betriebsrat?Arbeitskammer?
Chranit sa alebo ...
ak budu trvat na tyzdnovej vypovedi mam narok na odskodnom?odstupne je až po 5 rokoch a som v rakusku cca 4 roky niečo .
17.09.2019 00:39
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
Ked Ti na tom tak strasne zalezi, na firme, ktora Ta vykopla, tak chod na Arneiterkammer, tam Ti hned povedia, ako to je.
Ake odstupne myslis? Neexistuje ziadne odstupne, alebo odskodne...
19.09.2019 17:50
GOLEMKO
Príspevkov: 11
Dikes , tak som zistil , že v zmluve a to je asi jedina firma je vypovedna lehota 7 dni .
co sa tyka odstupneho - Abfindung to je až po 5 rokoch ked ti da vypoved zamestnavatel alebo zamestnanec.
Na Arbeits kammer mozem urobit jedine nahlasenie, 3 zakonov ktore porušuju s usmevom na tvari, lebo si povedia ved nik nepozna zakony, už mi pripominaju svk zamestnavatelov.

Nedodali pracovne oblečenie, v zime som pracoval v 4 trickach aby mi bolo ako tak teplo,
som bol pracovnik len nocnej smeny ale sme prihlaseny ako pracovnici denne smeny : mensi nizsi dochodok, viac pracovnych dni a menej volna
a pravidelne sme robili cca 7-9 mesiacov do roka, 6+1 6 dni nočna 1 den volno i ked vraj ma byt 4-5 dni max a potom 3 dni volna a zamestbavatel to moze prikazat vo vynimocnych sitaciach ccaa 3x do roka, a my sme takto robili mesiace, zdravie soms i tak zničil .imunita v prdeli
26.09.2019 23:13
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
Tak Ty tam toho mas viacej, s tym by som urcite isiel na AK, oni s nimi zatocia. Ale, mohol si ist aj skor a necakat tak dlho.
30.09.2019 16:49

icon