Diskusia

icon
pablo4
Príspevkov: 0
Dobry den mam odpracovanych 6 rokov na plny uvazok vo Viedni uvazujem o vypovedi a hladani si novej prace. Mam nahlaseny prechodny pobyt v AT a trvaly na Slovensku. Mam alebo nemam narokna davky vnezamestnanosti pretoze ked som pozorne cital diskusie tak bolo uvedene vacsinou ze treba mat trvaly pobyt, co by som sa chcel uistit ci to tak naozaj je nakolko ked platim dane a odvody ako iny zamestnanci mal by som mat rovnake prava? Dakujem
17.08.2019 03:05
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
Narok na podporu samozrejme mas, je jedno, aky typ pobytu mas uvedeny. Mal si si ale dat ten Hauptwohsitz, nechapem, co vsetci vzdy spekulujete. Na diskusie sa vyser. Do formulara pre AMS napis viedensku adresu a basta. Bacha ale na vylety na SK, ak Ta vychytaju, tak Ti podporu zoberu...
18.08.2019 20:16
janaka
Príspevkov: 5969
ale ams moze ziadat Meldezettel a to je fakt (skusenost mojej kamosky z ba)
18.08.2019 22:05
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
no ale, to je fuk, podla adresy tu ma pobyt, je tu a hlada si poctivo druhu pracu...
19.08.2019 18:04
annaw
Príspevkov: 2
Nárok je, avšak s vedľajším pobytom ťa pošlú na SVK s tým, že si podporu cez U2 prenesieš alebo dokážeš že aj pri Nebenw.máš Mittelpunkt v AT (rôzne účty, nájomná zmluva, paušál atď.) . Najlepšie je mať trvalý a vtedy nebudú robiť problémy. Výpoveď - najlepšie je obojstranne dohodou. Ak dáš ty, tak si na mesiac blokovaný pre AMS.

Cenkni si na AK.
19.08.2019 18:19
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
:thumbup:
19.08.2019 20:31

icon