Diskusia

icon
Branislav11
Príspevkov: 55
Dobrý večer prajem,

Po každoročnej návšteve Všzp pobočke na slovensku mi pani povedala že mam vypisat že mám nezaopatrené dieťa kedže priatelka je na rodičovskom príspevku zo slovenska a to sa neberie ako príjem narozdiel od rodičovského prispevkz z At čo sme brali a že za obdobie čo je na rodičovskom príspevku zo slovenska sa dieťa musí z jej poistovne dovera poistit na moju všzp a e106 at.
priatelka predtým pracovala v at brala odtial matersku rodičák, bývame spolu na slovensku, prekvapilo ma to že to nezistili minulý rok a ked som sa pýtal na pobocke aj infolinke vtedy mi vraveli že ako vždy nemám nezaopatrene dieta a a je poistene na priatelku ale vraj odkedy pracujem v at treba ho spätne pripoistit na moju E106.

Moja otázka, všzp zrejme zasle do At oznam že dieta je naviazane na moju e106 a budem musiet doplatit pripoistenie za obdobie čo som pracoval v AT?.

pred mesiacom som na e106 ziadost v at uviedol ze nemam nezaopatrených ale po naslednej navsteve všzp mi pani dala iny ypapier že mám a ze sa to musi opravit.
Aké mám šance že nebudem platiti spätné poistenie dietata kedže sa mi to zdá divné že dieťa nikdy nemusi navstivit at lekarov, býva doma , ja som chybu nespravil, vzdy som sa radsej 3x infomroval a nakoniec toto, ak zrusim e106 tak to asi nic nezmeni či?

ˇˇdakujem za info
20.06.2019 21:28
annaw
Príspevkov: 2
Dieťa je poistené pod Vás a z Vašej mzdy sa odvádza vyššie percento do zdravotky. E106 zrušite ak už nebudete tento formulár potrebovať pre lekárske účely.
05.07.2019 13:36

icon