Diskusia

icon
LokalnyRealista
Príspevkov: 0
Ahojte,

Podobne temy tu uz boli, ale neviem ci sa riesil aj takyto pripad.

Pracujem na Slovensku, ale tento rok by som si chcel najst pracu v Rakusku. Znamenalo by to, ze cast prijmov by som mal zo Slovenska. Ako budem v takomto pripade riesit dane? Podam danove priznanie aj na Slovensku aj v Rakusku? Kolko uvediem na ktorom priznani? Zdanujem zarobok zo Slovenska aj Rakuska len v jednom state, alebo cast na Slovensku a cast v Rakusku?

Aby toho nebolo malo, na Slovensku prenajimam malu nehnutelnost. Prijmy z tohto prenajmu budem aj nadalej zdanovat na Slovensku tak ako doteraz?

Neviem ci je toto relevantne, ale byvat budem v Bratislave a dochadzat do Viedne.
14.02.2019 21:45
LokalnyRealista
Príspevkov: 0
Pri hladani na internete som nasiel taketo nieco:

iconCitovať:
Podľa čl. 23 ods. 1 písm. a) zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia sa pre vylúčenie dvojitého zdanenia použije metóda vyňatia príjmov. Metóda vyňatia príjmov spočíva v tom, že príjmy (základ dane) dosiahnutý v Rakúsku sa odpočíta od celkových príjmov (základu dane) a daň sa vypočíta len z rozdielu.

Ak bude mať Slovák príjmy len zo zamestnania v Rakúsku, jeho celkové príjmy (základ dane) sa budú rovnať zahraničným príjmom (základu dane) a daňová povinnosť v SR bude nulová. I napriek tomu musí daňové priznanie podať (ak mu vznikne povinnosť).

https://www.podnikajte.sk/dan-z-prijmov/danove-priznanie-rakusko

Takze, ak to chapem spravne, v slovenskom priznani priznam vsetky prijmy, ale zaplatim dan len z tych, ktore zarobim na Slovensku (vratane prenajmu). Prijmy zarobene v Rakusku sa budu danit podla rakuskych zakonov.
15.02.2019 23:56

icon