Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 112Choď na stranu 3Choď na stranu 2
arena
Príspevkov: 44
treba kliknut na anonyme steuerberechnung..
13.06.2013 21:55
miriamvallo
Príspevkov: 13
dakujem velmi pekne. vyskusala som to a vyzera to tak, ze som na to vdaka tvojej pomoci konecne prisla!
13.06.2013 23:30
arena
tak to ma tesi :-) a to som Ti az tak vela nepovedala.. myslim, ze okrem Lohnzettel a spravneho roku, za ktory to podavas, tam toho vela nie je na vypisanie... ak si teda standardny pripad zamestnanca s jednym prijmom a bez nejakych inych odpocitatelnych poloziek (ktore ak tam nedas, nikto Ti nic nepovie, lebo su iba v Tvoj prospech...) keby nieco, este napis, ale mam velmi obmedzeny pristup na net, tak nie vzdy si vsetko hned precitam..
14.06.2013 13:44
miriamvallo
ahoj
no tak predsa problem. ten skusobny sa mi podaril ale zial ked som robila ten oficialny prisla som na to ze som minuly rok pracovala aj u jednej rodiny u ktorej som mala jeden mesiac plat ako pomocnicka ci ako neviem co. to mi urobilo dalsi oficialny prijem 370 €. cize ked som otvorila a vypisala vsetko ako v tom skusobnom zrazu sa mi tam ukazalo ze ma za minuly rok prijem 370 € + 4.188 €.
to by bolo ok ale ked som to odosielala tak mi napisalo ze suma, ktora je zada je zla. ta suma 4.188 € tu som tam nezadavala- bola tam ale ma tam byt cca 6.000 euro a ja tu sumu neviem opravit.
nevies mi nahodou este s tymto poradit.

dakujem velmi pekne Miriam
16.06.2013 22:41
arena
ahoj, ja som nemala nikdy prijem od viacerych zamestnavatelov, ale niekde bud v allgemeine daten alebo neviem kde presne sa musi zadat pocet zamestnavatelov, od ktorych si brala prijem v roku 2012. treba tam dat u Teba asi 2. ja som si tam v sobotu tiez prvy krat nasla sumu - predtym to tak nebolo, ta suma bola u mna cisty prijem za 2012 a vobec som nemusela zadavat data z toho Lohnzettel, ako som Ti predtym pisala (do anonymneho to samozrejme treba dat). moze byt, ze si mala brutto 6 000 EUR a netto 4188 EUR? Tento rok je to prvy krat, co tam urobili predvypocet, som sa v sobotu na to kukala.... mas nejaky doklad k tomu 370 EUR?
Este je otazka, ci v tom 4188 EUR uz mas obidva ciste prijmy alebo iba jeden, v tom Ti poradit neviem, skus nad tym podumat...
17.06.2013 12:16
miriamvallo
podla pasky je tych 370 € cisty prijem a podla lohnzetla tych 4.188 ci kolko to je je tiez cisty prijem.
obe sumy mi tam nabehli automaticky- nevpisovala som ich tam len neviem preco mi vyhadzuje
ze ta suma je zla ked tam je vpisana automaticky.
velmi pekne dakujem za pomoc, este sa pokusim to opravit a ak sa mi to nepodari pojdem na urad a vypisem
papierovae danove priznanie a hotovo.

vdaka moooc
18.06.2013 10:53
arena
inak, to som Ti chcela povedat, ze mne celkom pomohli, aj telefonicky, ked som nieco nevedela, v mojom Bezirku. Neviem, ci je to tak vsade, ale boli zatial na mna celkom mili.
18.06.2013 14:22
gubka
Príspevkov: 2
ahoj,vieš mi poradiť ako vyplniť a poslať DP cez FA online,pristupove kody mám,prihlásim sa a dalej sa neviem pohnuť,dakujem
08.03.2015 12:02
arena
icongubka:
ahoj,vieš mi poradiť ako vyplniť a poslať DP cez FA online,pristupove kody mám,prihlásim sa a dalej sa neviem pohnuť,dakujem

Treba ist na Eingaben
21.03.2015 23:31
materholm
Príspevkov: 953
Este doplnim informacie pre pendlerov zo Slovenska.(hlavne oblast Bratislavy ktori dochadzaju denne a lamu si hlavu s danovym priznanim)
Pod tymto linkom najdete velmi dobry jednoduchy postup ako vyplnit danove priznanie na Slovensku

https://www.podnikajte.sk/dane-a-uctovnictvo/c/2460/category/dan-z-prijmov/article/danove-priznanie-rakusko.xhtml

Ale pozor len na jeden udaj!!To jest nezdanitelna cast zakladu dane na danovnika je u kazdeho individualna.Inak postup je velmi dobry.

Drzim palce :)
09.06.2016 19:40
Jozef42
Príspevkov: 0
Ahojte.
Od polovice augusta minuleho roka som zamestnaný v Rakúsku kde aj mám hauptwohnsitz, dovtedy som bol zamestnaný na Slovensku. Chcel by som podať daňové priznanie za rok 2017 aj tu v Rakúsku, Jahreslohnzettel od mojho Rakúskeho zamestnávateľa je už na daňovom úrade, ale neviem ako a kde mám zadať údaje o mojom príjme na Slovensku za rok 2017, musím to vôbec zadávať? Daňové priznanie na Slovensku som už urobil.
Ďakujem za Vašu pomoc.
15.04.2018 19:53

Choď na stranu 1Choď na stranu 112Choď na stranu 3Choď na stranu 2