Diskusia

icon
suzannie
Príspevkov: 11
Ahojte, vie mi niekto poradit, co vsetko si musim dat prelozit do nemciny, aby mi uznali v Rakusku VŠ titul Ing.Ekonomie? Je potrebne dat notarsky overit diplom? (Zajtra mam cestu do bBavy, tak by som to chcela cim skor vybavit:) Dakujem
30.07.2017 22:30
pali
Príspevkov: 419
Ide Ti o uznanie titulu alebo vzdelania? Ak len o pouzivanie titulu, na to nepotrebujes ziadne dalsie uznanie. Mozes ho pouzivat v tvare, ako Ti bol na Slovensku udeleny.
01.08.2017 10:03
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
iconpali:
Ide Ti o uznanie titulu alebo vzdelania? Ak len o pouzivanie titulu, na to nepotrebujes ziadne dalsie uznanie. Mozes ho pouzivat v tvare, ako Ti bol na Slovensku udeleny.

nie je celkom pravda, napriklad taky slovensky inzinier s VS je v Rakusku len absolvent odbornej skoly s maturitou...
Nech si necha uznat vzdelanie a podla toho bude v Rakusku pouzivat tu bezny titul... predpokladm totiz, ze si chce nechat uznat vzdelanie koli jobu, nie koli tomu, aby si ten titul vycapila na menovke na dverach bytu...

Taky Mirko ma zojgnisov plnu prdel a hovno z toho...:w00t:
01.08.2017 11:51
pali
Príspevkov: 419
iconheavy:
nie je celkom pravda, napriklad taky slovensky inzinier s VS je v Rakusku len absolvent odbornej skoly s maturitou...
Nech si necha uznat vzdelanie a podla toho bude v Rakusku pouzivat tu bezny titul... predpokladm totiz, ze si chce nechat uznat vzdelanie koli jobu, nie koli tomu, aby si ten titul vycapila na menovke na dverach bytu...

Taky Mirko ma zojgnisov plnu prdel a hovno z toho...:w00t:

Uznanie neznamena, ze moze potom pouzivat namiesto Ing. -> Dipl. Ing.
Na to by bola potrebna nostrifikacia, ktora v jej pripade (Studium ekonomie) nie je mozna, nakolko toto vzdelanie je uznavane podla smernic EU o vzajomnom uznavani vzdelania a tym je vylucene od nostrifikacie. Nostrifikacia je mozna, len ak tvoje vzdelanie ziskane v zahranici Ti neumoznuje automaticky pristup k povolaniu. Takze ine ako Ing. aj tak pouzivat nemoze.

A nie je pravda, ze jej vzdelanie by bolo len na urovni odbornej skoly s maturitou. Lebo pre posudenie urovne vzdelania, nie je rozhodujuci tvar titulu (Ing., a pod) ale doklad o ukonceni univerzitneho studia.
[Naposledy editoval pali, 01.08.2017 15:04]
01.08.2017 14:57
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
ja som predsa jej vzdelanie nespochybnil... ten Ing bol len ako priklad...
01.08.2017 20:45
pitu47
Príspevkov: 11874
ste to prepasli, chlapci, ona bola v bBave vcera a dnes uz vsetko vie :)
01.08.2017 22:10
janaka
Príspevkov: 5969
iconpitu47:
ste to prepasli, chlapci, ona bola v bBave vcera a dnes uz vsetko vie :)

naopak, ona sa pytala zu spät:rolleyes:
01.08.2017 23:20

icon