Diskusia

icon
Janelicious03
Príspevkov: 7
Ahojte, kupujeme v Rakusku novostavbu a chcela by som sa poradit s niekym, kto sa vyzna do rakuskych hypotek. Vec sa ma tak, ze suma celeho bytu sa plati na splatky, az kym nebude postaveny a na prve splatky by sme mali vlastny kapital.
"Problem" je ten, ze sme sa boli popytat vo viacerych rakuskych bankach a tvrdia nam, ze hypoteku treba riesit uz teraz, nehladiac na vlastny kapital, ktorym by sme pokryli prve splatky. Je to vazne tak?
Tvrdia mi, ze je risk platit si za nieco ak este nemame iste, ze na zvysok nam nejaka banka aj realne pozicia (pricom vsetky teraz tvrdia, ze by nam pozicali)...vraj dalsi rok by to bolo potrebne znova nanovo kalkulovat a nie je iste, ze by nam opat vyslo ze mame narok atd., (nehladiac na urok ktory moze stupnut a to je tiez vraj nasa vyhoda podpisat to uz teraz) a ze oni si musia sami zvazit cenu nehnutelnosti a ci do toho ako banka pojdu...vazne je to tak?
Neda sa napr. dohodnut tak, ze nam pisomne potvrdia, ze nam hypoteku na danu nehnutelnost poskytnu, ale realne to podpiseme az dalsi rok? Samozrejme, ze s inym urokom atd, ale mat aspon tu istotu, ze su ochotny na danu nehnutelnost uvolnit peniaze...
Chceme sa totiz vyhnut plateniu urokov uz teraz, pokial nam peniaze z banky na dalsiu splatku treba az koncom roka 2018. Dakujem za pomoc!
03.07.2017 13:43
Torn@dooo
Od: Tulln
Príspevkov: 6
Kludne podpis a dohodni sa s nimi, ze zacnes splacat az ked dostaviate. uplne bezna vec v rakusku.
Kde staviate?
01.08.2017 15:52

icon