Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 112Choď na stranu 3Choď na stranu 2
karla23
Príspevkov: 1302
Janaka poznam tvoje rady ludom..na skoro vsetko povies co sa tyka AMS ze sa neda nejde atd...teba poznam...:)
19.03.2017 14:17
janaka
Príspevkov: 5951
iconkarla23:
Janaka poznam tvoje rady ludom..na skoro vsetko povies co sa tyka AMS ze sa neda nejde atd...teba poznam...:)

ze vtipnejsi vyhrava:D
mna nepoznas a ja teba chvalabohu tiez nieB)
ale staci mi, co tu za blaboly pises a ani si predtym neprecitas co pisem, takze howgh:sneaky:
apropo, aku si mu ty dal konkretnu radu, ides:-/
19.03.2017 14:25
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
iconpitu47:
iconkarla23:
....... cierne na bielou postou..............len ludia niesme pocuvat ludi
toto uz patri do temy perly, mirko :lol:

Urcite myslis temu: Mireckove perly :w00t:
20.03.2017 09:55
niko0000001
Od: Ganserndorf
Príspevkov: 68
Odsúhlasili mi kurz v Logistike a ešte aj B2 NJ.

Pýtali sa ma načo mi ten logistický kurz bude, veď mám prax.
Ja že sa v tom vyznám, ale chýba mi jazyková terminológia v NJ a trochu EDV neuškodí,... a oni že dobre.

B2 dali, lebo riaditeľka školiaceho centra volala a odporučila ma.
Odporučila ma preto, lebo som o tom stále hovoril a slušne prosil na mňa nezabudnúť, no a bol som aj dosť ok v rámci vedomostí, takže tak.

Chcem tým povedať to, že sa treba snažiť a nečakať, že všetko príde samo.

Ja si to veľmi cením tie kurzy, pomáha to integrovať sa a dáva možnosť ísť ďalej.
Niko
01.04.2017 19:34
niko0000001
Absolvoval som mesačnú prax vo veľkosklade.
Náklady za zamestnávateľa hradil AMS prostredníctvom výpaty dávky mne, teda som zamestnávateľa nestál nič a odmakal som to naplno, takže pre neho dobrý deal.
Zarobil som síce ako na Slovensku, keď rozrátam tu dfávku tak dákych 5,5 € na hodinu.

Na druhej strane som sa naučil preberať tovať od A do Z a môžem to robiť už hocikedy a hocikde v Rakúsku.
To je prínos + k tomu technická nemčina skladového hospodárstva.
Chcel som síce jazdiť na vozíku, ale aj toto bolo dobré a možno dokonca lepšie, lebo s vozíkom to aj tak viem.
Vystavia mi aj posudok a dúfam, že dobrý, lebo som sa fakt snažil.
Šibali,... nemali v sklade jedinú stoličku, stáli sme 8 hodín s výnimkou prestávky, ale vedel som do čoho idem.

Takže to je program Arbeitstraining v praxi.

A znovu som od včera v kurze Nemčiny na 3 mesiace na B2.
Toto je už piate školenie za 1/2 roka.
Je to super a baví ma to.
De facto spolu 1/2 roka nemčiny, 2 týždne EDV, 2 týždne skladové hospodárstvo, prax a zase Nemčina, no veď ta je vlastne stále naokolo a v kurzoch detto.
Po absolvovaní by som rád ešte išiel na SAP s profiláciou skladové hospodárstvo.

Časom sa možno vypracujem na vedúceho skladu, ale to ešte pár rokov potrvá.
Môj šéf tam bol bývaly kuchár a tiež prešiel takouto praxou a ide mu to.

Od kedy bývam v Rakúsku, tak sa stále niečo nové učím, starajú sa tu o ľudí a ja im to oplatím, keď im trocha dám aj daní z výplaty :-)

Každému kto práve nemá prácu, odporúčam tieto kurzy, človek sa tam veľa naučí a dá sa nto potom stavať.
Veď bez praxe by na na prebierku tovaru asi nezobrali a teraz už tú prax mám a nemusím si nič vymýšľať, oni aj tak rýchlo odhalia, čo kto vie a čo nevie.
[Naposledy editoval niko0000001, 23.05.2017 08:59]
Niko
23.05.2017 08:50
Rudiger
Príspevkov: 4176
Pre niko0000000000001 ;)

Klobuk dolu - Velmi sa mi pacia tvoje prispevky :thumbup: Teda po pravde povedane - tvoj pristup k veci a k zivotu v rakusku :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Poznam x ludi, ktori nemaju tolko trpezlivosti ako ty a najradsej by hned po prichode do A zarabali 2.000-2500€ (ved na svk vsetci hovoria o takych platoch ) :lol: :lol: :lol:
Vyuzi co mozes a co ti system ponuka. Moj dedo vzdy vravieval: ,,Hlupy je ten kto dava, ale hlupejsi je ten, co si nezoberie".
Ak by som ti mohol dat aj ja radu do bubucnosti : Zacni uz teraz uvazovat a ,,malovat" si plany preto, aby si mohol jedneho dna pracovat SAM NA SEBA. Ver mi - myslim to uprimne a hovorim z vlastnej skusenosti. Su mnohi, ktori mi povedia : ,,Ale ako zamestnanec mas ZODPOVEDNOST len 8-10 hodin a potom mas volno. Ako majitel firmy musis pracovat 24 hodin."
Moja skusenost vravi, ze ,,Reci sa hovoria a chleba sa je". Kazda minca ma 2 strany. A ja osobne patrim k ludom, ktori maju radi vyzvy a pisem to preto, ze mam pocit, ze ty tiez patris k takym ,,blaznom" .
Takze drzim ti palce a prajem vela zdaru. A drz sa hesla : Niemals aufgeben!
[Naposledy editoval Rudiger, 23.05.2017 19:37]
Šťastie spočíva v tom, že urobíš šťastnými ľudí, s ktorými žiješ.
23.05.2017 09:31
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
tak veru, niko0000001... pomalicky sa zapracovavas do systemu a ako tuna kolega Rudko pise, mal by si zacat pomaly pracovat SAM NA SEBA. V Rudkovej reci to znamena, ze tazko zarobene evricka vlozis do jeho rúk a ona sa Ti postara a bohate výnosy. A ked sa to nahodou nepodari (co sa zarucene nepodari, na to vem jed), tak sa nic nestane a zase zacnes pracovat PRE DRUHÝCH... ale, niemals aufgeben!
23.05.2017 18:31
niko0000001
Dáka daňová kalkulačka by sa nenašla ?

Povedzme, že ako vodič zarábam 10 € / hodina burtto.
Zamestnávateľ mi ponúkol prácu na "živnosť".

O koľko viac by mi mi mal na hodinu zaplatiť, aby mi ostalo to isté v netto čo predtým?
To by mi mala pomôcť pochopiť tá kalkulačka, u nás ju nájsť nie je problém, ale v rakúskej štruktúre odvodov ešte nemám uplne jasno a ani v portáloch.

Totiž takú ponuku som už raz mal, že by sa vlastne menil len formát a všetko zabezpečenie by stále zabezpečoval zamestnávateľ.

Treba samozréjme rátať s daňou a sociálnym a zdravotným poistením, to by som chcel vyrátať za pomoci tej kalkulačky.
No aj poistenie proti škode by som tam zakomponoval, lebo ak poškodím náklad ako živnostník za neho ručím.

Ak má niekto tip, budem vďačný.

Všetko dobré
Niko
24.05.2017 08:18
Rudiger
Príspevkov: 4176
Pre nikoooooo1

Na zaciatok by som povedal asi tolko - robit na zivnost vodica pri BRUTTO € 10,00/ Stunde .... Nechapem

Viac odpovedi na tvoju otazku najdes snad tu :

http://www.unternehmer-in-not.at/aktkn_174_einkommensteuer-neue-tarife-ab-2016.php
Šťastie spočíva v tom, že urobíš šťastnými ľudí, s ktorými žiješ.
24.05.2017 14:07
niko0000001
Zle si to pochopil.

Potrebujem vyrátať, koľko mám pytať ak budem na živnosť, aby som zarobil rovnako ako v zamestnaneckom pomere 10 brutto / St,
čo je zhruba možno 8,5 netto, tam ide o bjem, nezdaniteľnú časť mzhdy a výšku odvodov.

V tom by som sa chcel zorientovaťa by som vedel argumentovať, lebo on predsa šetrí aj na nákladoch na spravcovanie dát, výkazníctvo a moasi aj inde.

Jasné, že za 10 € na živnosť robiť nie je logické.

díky za odkaz
[Naposledy editoval niko0000001, 25.05.2017 05:37]
Niko
24.05.2017 18:18
karla23
Príspevkov: 1302
Niko zver peniaze rudkovi....to bude nieco ako BMG invest :D :D :D :D

Niko neblbni...robot na zivnost za par euro...finanzamt ta vyzmyka ako citron....bude ti posielat papiere..zamestnaj sa a mas 14 platov platenu dovolenku sviatky marodku odvody.. ..ale za take drobne ani nerozmyslaj nad zivnostou :)
26.05.2017 08:07

Choď na stranu 1Choď na stranu 112Choď na stranu 3Choď na stranu 2