Diskusia

Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1219
ako som tiez zistil - samozrejme, ze cim viac ludi tym viac typov mas - t.j. zo 100 ludi mas 3 s depresiou, 2 alkoholikov, ... atd
Statistika

a najväcsi problem maju ludia, ktori este v zivote jedenho z tych nevideli.

to iste ako to bolo so Slotom a Madarmi - najväcsi problem bol v Ziline.
17.02.2017 14:20
Rudiger
Príspevkov: 4176
iconniko0000001:
Add: utečenci

V kurze mám 5 tich arabských spolužiakov:

Hasan - lekár vyštudoval v Rusku, 35 rokov (Syria) budeme asi kamoši
Muhamad - nezberné zlaté decko, 15 rokov (Sýria) niečo mu asi darujem, dáku malú pozornosť, aby vedel, že nie sme svine
Armani - nie veľmi sympatický, kaderník, čo stále sa rýpe v iphone, 20 rokov (Sýrsky Kurd) mám ho v paži
Moci - kliďas, čo sa hanbí, 22 rokov, učiteľ plávania (Sýria) netrápi ma
Hamsa - vyrovnaný, usilovný, doma vodič LKW a z dobrej rodiny, najlepší žiak, snaží sa (Tunis) možno nájdeme spoločnú reč

Nezmyslím si, že ktokoľvek z nich bude hrozbou pre bezpečnosť a to asi preto, lebo sú aktívni v integrácii, aj keď vždy ostanú iní.

Aha takze ty NEMYSLIS .....to je na prve precitanie jasne ....Ty si od reality zivota co sa novych najazdnikov tyka tak vzdialeny ako ja od vitazstva Le Mans. Skus sa vybrat aj s tvojimi novymi ,,priatelmi" na vecer napr. do SBG alebo IBK ....Potom sa rozplyvaj ohladom ich ,,dobroty" ...
Šťastie spočíva v tom, že urobíš šťastnými ľudí, s ktorými žiješ.
17.02.2017 14:49
janaka
Príspevkov: 5951
dnes zase "zazitok" z ubahnu U2: pocerny azylant si kludne fajci dolu v metre, kde je zakaz a hrozi strafe, jeden rakusan ho na to upozornil, ale utecenec ma spravanie asi z domova, ma to v pazi:blink: ...ja som mu povedala, ze aschenbecher je "hore", vonku, on nic:confused:
/co sa tyka "hrozby pre bezpecnost", asi ziadna, ale slusnosti ho nikto nenaucil:sneaky: /
17.02.2017 17:48
2Jana2
Príspevkov: 493
iconjanaka:
dnes pocerny azylant si kludne fajci dolu v metre, kde je zakaz a hrozi strafe, jeden rakusan ho na to upozornil, ale utecenec ma spravanie asi z domova, ma to v pazi ...co sa tyka "hrozby pre bezpecnost", asi ziadna, ale slusnosti ho nikto nenaucil:sneaky: /

To je presne to, co ludi irituje ...
17.02.2017 21:14
janaka
icon2Jana2:
iconjanaka:
dnes pocerny azylant si kludne fajci dolu v metre, kde je zakaz a hrozi strafe, jeden rakusan ho na to upozornil, ale utecenec ma spravanie asi z domova, ma to v pazi ...co sa tyka "hrozby pre bezpecnost", asi ziadna, ale slusnosti ho nikto nenaucil:sneaky: /

To je presne to, co ludi irituje ...

no, mna teda urcite:rolleyes: akoze, robia to aj rakusaci, ale ti asociali, narkomani alebo opilci, aby som bola objektivna, ale tento zrejme nepochopil, vo co go:thumbdown:
17.02.2017 21:56
karla23
Príspevkov: 1302
Vlado skus to povedat rodinam kde boli znasilnene a pripadne zavrazdene zeny utecencami....;) ..ten tvoj lahostajny pristup je nozaj zvlastny...;)
17.02.2017 23:09
niko0000001
Od: Ganserndorf
Príspevkov: 68
Nedá sa hádzať všetkých do jedného vreca.
Ten čo držal Kampusch pár rokov v pivnici bol vari počerný ?
Slovák čo ukradol traktor v Kitsee bolo zo Syrie ?
Po Viedni sa pohybujú tisíce rakúskych sociek a tiež to nie je nič príjemné.
Poriadok má robiť polícia.
Niko
18.02.2017 08:44
niko0000001
Od: Ganserndorf
Príspevkov: 68
Add: Rudiger

Či myslím, alebo nie,... nerieš.
Vyslovil som názor a chcel som tým povedať toľko, že netreba paušalizovať.
Je to vec Rakušanov a oni si poradia.
Kurz už pretlačil zákaz nikábu a hidžábu, takže niečo robia.
Niko
18.02.2017 08:48
karla23
Janka to uvidis aki su utecenci neskor tolerantni ked ich budu miliony v malom rakusku a budes sa bat vyjst z bytu....este budete utekat na slovensko....zapad defacto padne z dovodu chorej liberalnej politiky...samoznicujucej ;)
18.02.2017 15:50
karla23
http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Obrovsky-skandal-vo-Viedni-Unikol-utajeny-audit-socialnych-davok-pre-migrantov-284480

viel spas zapadna europa...;)
18.02.2017 15:52
karla23
http://www.topky.sk/cl/13/1610093/Uzasny-pribeh-Slovaka--ktory-dobyl-Ameriku--Z-chudobneho-chlapca-sa-stal-rozpravkovy-bohac

kiez by bolo dnes viac takych ludskych podnikatelov ako pan Bosak....:blink:
18.02.2017 16:01
2Jana2
Príspevkov: 493
iconniko0000001:
Nedá sa hádzať všetkých do jedného vreca.
Ten čo držal Kampusch pár rokov v pivnici bol vari počerný ?
Slovák čo ukradol traktor v Kitsee bolo zo Syrie ?
Po Viedni sa pohybujú tisíce rakúskych sociek a tiež to nie je nič príjemné.
Poriadok má robiť polícia.

Pre mna tvoja skusenost z kurzu bola zaujimava a vo vseobecnosti sa da suhlasit aj s nazorom, ze sa neda pausalizovat a hadzat ich do jedneho vreca. Na druhej strane je pravda aj to, ze ludia z tvojho kurzu - teda ti, co su aktivni a maju zaujem sa integrovat tvoria udajne len male % z tych co do Europy prisli.

Porovnavat ich s jednotlivcami - kriminalnymi zivlami, ktore su v kazdej spolocnosti, sa podla mojho nazoru neda . To, ze prichadzaju z ineho prostredia, inej kultury a nie su nauceni urcitym pravidlam spravania je tiez fakt, ktory ludi irituje. Ako napisala Janaka, vo Viedni robia spominany bordel asociali, narkomani, opilci .......no a ked nechceme brat utecencov ako asocialov a hadzat ich do jedneho vreca, znamena to, ze problem je v ich navykoch a odlisnom sposobe zivota ...ci ?
18.02.2017 16:20
karla23
https://www.youtube.com/watch?v=1sII90-vYUU

chodnik cez dunaj....pekny slovensky film....:)
18.02.2017 18:32
janaka
iconkarla23:
http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Obrovsky-skandal-vo-Viedni-Unikol-utajeny-audit-socialnych-davok-pre-migrantov-284480

viel spas zapadna europa...;)

to je uz rok stare, dobre rano:P
18.02.2017 18:49
janaka
iconkarla23:
Janka to uvidis aki su utecenci neskor tolerantni ked ich budu miliony v malom rakusku a budes sa bat vyjst z bytu....este budete utekat na slovensko....zapad defacto padne z dovodu chorej liberalnej politiky...samoznicujucej ;)

potom budes utekat aj ty, lebo percentualne je v nemecku tolko utecencov ako v rakusku:sneaky:
18.02.2017 18:53