Diskusia

pitu47
Príspevkov: 11841
icon2Jana2:

Pitko ty si to presne, vystizne doplnil :)
2janke, dakujem za novorocne lichotky :love: , ale neboj sa, pride mirko a vynada ti, ze sa pchas kocurovi a este aj mne volakde :lol:
12.01.2017 11:28
2Jana2
Príspevkov: 493
iconpitu47:
icon2Jana2:

Pitko ty si to presne, vystizne doplnil :)
2janke, dakujem za novorocne lichotky :love: , ale neboj sa, pride mirko a vynada ti, ze sa pchas kocurovi a este aj mne volakde :lol:

Pitko :love: To, ze Mirko moj obdiv k chytrym, inteligentnym a vtipnym ludom vnima ako pchanie sa do '' riti '' je jeho pohlad....... Urcite, keby k chytrym patril on, takuto volovinu nevyslovi. Myslim si, ze to vnima preto tak, lebo on nedostava suhlasne reakcie na svoje prispevky, prave naopak ................... tak si to zdovodni sam sebe takto. Mam pocit, ze radsej zase zdupkal .....
12.01.2017 11:58
kocur
Príspevkov: 6416
Cesi si dokazu excelente robit zo seba srandu. Vystihnut tu trapnost situacie. Kazda hlaska vo filme je perlou. No a tento dalsi for co si pripomenul '' kdo je v pokojicku panem '' ma rozosmial :D namojdusu, ze to asi Rakusania s tymi menami robia naschval. Nikdy ma to nenapadlo, ale asi nieco na tom bude ;)[/quote]

ja som to cele myslel ovela vseobecnejsie. pod zapadniarmi som nemyslel ani tak rakusanov, ako skor ine narody . amikov, anglanov, talianov, grekov, svedov, holandanov... k tomu poznaniu som totiz prisiel davno predtym, nez som sa usadil v rakusku - myslim, ze este skor ako som videl prveho ziveho rakusana... :) a to s tymi menami robia aj cudzinci zo vzdialenych koncin, ktori nemaju dovod nieco si na nas dokazovat, lebo o existencii nejakych slovakov/cechov a pod. ani netusia. myslim, ze je to skor o tom, ze su skratka ini - ine myslenie, ine vnimanie, ine priority.... vidiet to aj na zenach... niet nad slovensku nehu, obetavost, prisposobivost a ostane dobre vlastnosti :thumbup: americanka / svedka / holandanka a pod. moze aj vyzerat ako zo zurnalu, ale jaksi to nikdy nie je ono :-/ keby slovenky a ostatne slovanky bozechran vyhynuli, tak by si musel ist nasinec hladat do sikmookych koncin - este tam sa da najst nieco podobne :rolleyes:
12.01.2017 14:36
pitu47
dobre hovoris, kocur (asi sa ti idem zase pchat), ale vynimky potvrdzuju pravidlo. Urcite, ze nepoznam tolko inostrancov, ako rakusanov, ale mam "znamu" anglicanku, ktora je schopna nas humor chapat a dokonca sa na nom aj zasmiat a ho este svojim prispevkom zveladit.... je pravdou, ze chodila do ceskoslovenskych koncin uz za zuriaceho socializmu, takze mozno vtedy pocitila ten rozdiel, ale tak, ako existuje mirko, existuju aj v tomto pravidle vynimky ...... A pri slovenskych zenach si popri vsetkych dobrych vlastnostiach, ktore si vymenoval, zabudol na ich neopakovatelnu krasu
12.01.2017 14:47
2Jana2
iconkocur:

.......... myslim, ze je to skor o tom, ze su skratka ini - ine myslenie, ine vnimanie, ine priority.... vidiet to aj na zenach... niet nad slovensku nehu, obetavost, prisposobivost a ostane dobre vlastnosti :thumbup: americanka / svedka / holandanka a pod. moze aj vyzerat ako zo zurnalu, ale jaksi to nikdy nie je ono :-/ keby slovenky a ostatne slovanky bozechran vyhynuli, tak by si musel ist nasinec hladat do sikmookych koncin - este tam sa da najst nieco podobne :rolleyes:

Ked som hovorila o Rakusanoch v suvislosti s menami, tak iba preto, ze tu mam osobnu skusenost vyraznejsiu..........Ked ale spominas ostatne narody, mas uplnu pravdu v tom, ako opisujes slovenske zeny, specialne obetavost ...mam tu velmi dobrych znamych ''zapadnych'' Nemcov , maju rodinnu firmu, su velmi uspesni, milionari ...../ uzasne sa im zacalo darit po rozpade Ostblocku / ................
Co ma sokovalo :blink: rodicia su okolo 60, 2 dcery 35 ...jedna ma 3-rocneho syna a je cerstvou vdovou - tragedia. Ked chce ona niekam ist, neexistuje, aby jej rodicia syna povarovali, miluju ho nadovsetko, ale ..........ona si musi zohnat Babysitter. Mama, ktora nikdy nepracovala, je doma a ma Putzfrau. Financne dcery zabezpecia, ale opatera neexistuje. Ani o vnucata, ani o starych rodicov. Na vsetko maju lidi. Inak velmi pohodovi ludia, ale ta mentalita je uplne ina. Ked sa bavime o tom, ako to je na SK, pozeraju ako puci. Nevedia si tu obetavost nasich zien ani predstavit. Deti od 18 musia z domu. Ci sa ti paci, alebo nie ....financne to pokryju, ale staraj sa. Oni jednoducho potrebuju ''Privatzone'' - tak tomu hovoria. Cestuju si po celom svete, uzivaju si, maju ine priority. Na druhej strane mam v Bratislave v rodine mlady par s 3 malymi detmi, kde svokra chodi pomahat s nimi neveste denne 10 hodin ...a to nie je ziadna rarita u nas. Na Slovensku je to tak :)
12.01.2017 15:46
kocur
slovenky su pekne - to je fakt. ale pekne baby su na celom svete, je to len o koncentracii na pocet obyvatelov, alebo kilometre stvorcove. ked v bratislave prejdem od hodzovho namestia po venturskej na namestie snp, tak sa mi za tu chvilu 5 x postavi, 3 x rozbucha srdce a aspon 2 x sa beznadejne zamilujem. v new yorku mozem prejst celu fifth avenue a mozog, srdce aj vsetky ostatne organy ostavaju pekne v pokoji... :D
12.01.2017 16:01
kocur
icon2Jana2:
iconkocur:

.......... myslim, ze je to skor o tom, ze su skratka ini - ine myslenie, ine vnimanie, ine priority.... vidiet to aj na zenach... niet nad slovensku nehu, obetavost, prisposobivost a ostane dobre vlastnosti :thumbup: americanka / svedka / holandanka a pod. moze aj vyzerat ako zo zurnalu, ale jaksi to nikdy nie je ono :-/ keby slovenky a ostatne slovanky bozechran vyhynuli, tak by si musel ist nasinec hladat do sikmookych koncin - este tam sa da najst nieco podobne :rolleyes:

Ked som hovorila o Rakusanoch v suvislosti s menami, tak iba preto, ze tu mam osobnu skusenost vyraznejsiu..........Ked ale spominas ostatne narody, mas uplnu pravdu v tom, ako opisujes slovenske zeny, specialne obetavost ...mam tu velmi dobrych znamych ''zapadnych'' Nemcov , maju rodinnu firmu, su velmi uspesni, milionari ...../ uzasne sa im zacalo darit po rozpade Ostblocku / ................
Co ma sokovalo :blink: rodicia su okolo 60, 2 dcery 35 ...jedna ma 3-rocneho syna a je cerstvou vdovou - tragedia. Ked chce ona niekam ist, neexistuje, aby jej rodicia syna povarovali, miluju ho nadovsetko, ale ..........ona si musi zohnat Babysitter. Mama, ktora nikdy nepracovala, je doma a ma Putzfrau. Financne dcery zabezpecia, ale opatera neexistuje. Ani o vnucata, ani o starych rodicov. Na vsetko maju lidi. Inak velmi pohodovi ludia, ale ta mentalita je uplne ina. Ked sa bavime o tom, ako to je na SK, pozeraju ako puci. Nevedia si tu obetavost nasich zien ani predstavit. Deti od 18 musia z domu. Ci sa ti paci, alebo nie ....financne to pokryju, ale staraj sa. Oni jednoducho potrebuju ''Privatzone'' - tak tomu hovoria. Cestuju si po celom svete, uzivaju si, maju ine priority. Na druhej strane mam v Bratislave v rodine mlady par s 3 malymi detmi, kde svokra chodi pomahat s nimi neveste denne 10 hodin ...a to nie je ziadna rarita u nas. Na Slovensku je to tak :)

toto ale skor suvisi s peniazmi a spolocenskym statusom - poznam zopar rakuskych rodin, ktore funguju tak isto ako slovenske - navzajom si pomahaju, strazenie deti je samozrejmostou a tak. a naopak - poznam prachate slovenske rodiny kde to funguje tak, ako pises o tych nemcoch. ale nasmu humoru / filmom a pod. nerozumeju zapadniari bez rozdielu nabozenstva, rasy, postavenia, majetku - v tomto su vzacne jednotni.
ta prachata 35 rocna vdova co pises je fesanda? :w00t:
12.01.2017 16:09
2Jana2
iconkocur:

toto ale skor suvisi s peniazmi a spolocenskym statusom - poznam zopar rakuskych rodin, ktore funguju tak isto ako slovenske - navzajom si pomahaju, strazenie deti je samozrejmostou a tak. a naopak - poznam prachate slovenske rodiny kde to funguje tak, ako pises o tych nemcoch. ale nasmu humoru / filmom a pod. nerozumeju zapadniari bez rozdielu nabozenstva, rasy, postavenia, majetku - v tomto su vzacne jednotni.

Mas pravdu, neda sa to zovseobecnovat, napokon ako nic ...............s tym humorom to vo vseobecnosti plati ako hovoris, ale tiez su vynimky, ako napisal Pitu .....

Tak mlada ta zaujima :rolleyes: Ano, je velka fesanda, sme si podobne / na jednej vlnovej dlzke / :D Velmi zlata baba, ale ako pisem, cerstva vdova , ruky prec od nej ;)
12.01.2017 16:25
2Jana2
iconkocur:
slovenky su pekne - to je fakt. ale pekne baby su na celom svete, je to len o koncentracii na pocet obyvatelov, alebo kilometre stvorcove. ked v bratislave prejdem od hodzovho namestia po venturskej na namestie snp, tak sa mi za tu chvilu 5 x postavi, 3 x rozbucha srdce a aspon 2 x sa beznadejne zamilujem. v new yorku mozem prejst celu fifth avenue a mozog, srdce aj vsetky ostatne organy ostavaju pekne v pokoji... :D

:D :D :D ty si ale blazon :D :D :D
12.01.2017 16:30
kocur
icon2Jana2:
iconkocur:

Mas pravdu, neda sa to zovseobecnovat, napokon ako nic ...............s tym humorom to vo vseobecnosti plati ako hovoris, ale tiez su vynimky, ako napisal Pitu .....

Tak mlada ta zaujima :rolleyes: Ano, je velka fesanda, sme si podobne / na jednej vlnovej dlzke / :D Velmi zlata baba, ale ako pisem, cerstva vdova , ruky prec od nej ;)

podobne vravis? :rolleyes: tiez si prachata a velka fesanda? :w00t:
12.01.2017 16:35
kocur
icon2Jana2:
iconkocur:

:blink: :confused: ... len som sa pokusal nejako zrozumitelne popisat status quo ohladom peknych dievcat na slovensku a v cudzine... :(
12.01.2017 16:36
2Jana2
iconkocur:
icon2Jana2:
iconkocur:

:blink: :confused: ... len som sa pokusal nejako zrozumitelne popisat status quo ohladom peknych dievcat na slovensku a v cudzine... :(

Nebud smutny :( podarilo sa :D zrozumitelnejsie to uz ani nemohlo byt :D
12.01.2017 16:59
pitu47
myslim, ze lasica to uz povedal tiez velmi pekne, ze na slovensku sa za peknymi zenami nemusis obzerat, lebo idu jedna za druhou :thumbup:
12.01.2017 17:01
pitu47
iconkocur:

podobne vravis? :rolleyes: tiez si prachata a velka fesanda? :w00t:
a vdova :confused:
12.01.2017 17:01
kocur
icon2Jana2:
iconkocur:
icon2Jana2:
iconkocur:

Nebud smutny :( podarilo sa :D zrozumitelnejsie to uz ani nemohlo byt :D

ale na druhej strane to neznamena, ze spomedzi tych vsetkych by clovek nemohl najst tu jedinu pravu... :love:
12.01.2017 17:06