Diskusia

materholm
Príspevkov: 753
Toto forum je zamerane hlavne pre ludi ktori cestuju dennodenne vlakom z Ba do Viedne.Pripadne velmi skorymi vlakmi z Ba .Rad uvitam ak si budeme vymienat informacie ohladom prevencie nezmeskania svojho vlaku v suvislosti s prvym vlakom na ktory je nutne pouzit posledny nocny spoj. Mozete napisat kto cestuje ktorym vlakom a nema vo vlaku este svoju partiu.Myslim tym ze je vo Viedni este novacik.Stavalo sa mi ze som vidal rano tie iste tvare a rozmyslal som co asi robia.Kam idu.Potom boli aj skupinky.Budem rad ak sa prihlasite vlakovi pendleri z Ba.Pripadne aj ludia co sa chchu podelit o informacie ohladom vypoctu pendlerpausalu v suvislosti s byvanim pri stanici Petrzalka ,pracou vo Viedni a trvalym bydliskom mimo Ba. Skratka forum urcene pre vymienanie informacii ludi ktori kazdy den cestuju za pracou do Viedne.Pripadne do Brucku.Musime si pomahat.
21.04.2012 00:41
materholm
Je tu niekto kto sa moze podelit o skusenosti s cestovanim v suvislosti s nastupom do prace na siestu rano vo Viedni? Predpokladam ze kto nastupuje na siestu rano do prace vo Viedni nebude pracovat niekde vo Florisdorfe alebov inych okrajovych castiach Viedne. Vychadzajme z predpokladu ze cestujete tym vlakom co ide o 4,27 z Petrzalky. Ake mate s nim skusenosti? Zvykne meskat?
21.04.2012 00:52
Rudiger
Príspevkov: 3732
iconmaterholm:
Toto forum je zamerane hlavne pre ludi ktori cestuju dennodenne vlakom z Ba do Viedne.Pripadne velmi skorymi vlakmi z Ba .Rad uvitam ak si budeme vymienat informacie ohladom prevencie nezmeskania svojho vlaku v suvislosti s prvym vlakom na ktory je nutne pouzit posledny nocny spoj. Mozete napisat kto cestuje ktorym vlakom a nema vo vlaku este svoju partiu.Myslim tym ze je vo Viedni este novacik.Stavalo sa mi ze som vidal rano tie iste tvare a rozmyslal som co asi robia.Kam idu.Potom boli aj skupinky.Budem rad ak sa prihlasite vlakovi pendleri z Ba.Pripadne aj ludia co sa chchu podelit o informacie ohladom vypoctu pendlerpausalu v suvislosti s byvanim pri stanici Petrzalka ,pracou vo Viedni a trvalym bydliskom mimo Ba. Skratka forum urcene pre vymienanie informacii ludi ktori kazdy den cestuju za pracou do Viedne.Pripadne do Brucku.Musime si pomahat.

MUSIME si pomahat :w00t: Zaujimava teoria ......:confused: Skus napisat aspon JEDINY seriozny dovod PRECO :confused:
Šťastie spočíva v tom, že urobíš šťastnými ľudí, s ktorými žiješ.
21.04.2012 08:44
hary01
Príspevkov: 12011
Rudi to,ze ty nevies co znamena si pomahat,lebo si magor je tvoj problem...aspon nepis keketiny a bude to ok;)
21.04.2012 09:11
zima@hotmail.sk
Od: Wien
Príspevkov: 13
Toto je špecialita slovákov žijúcivh v Rakúsku. Načo si pomáhať. Srbi môžu držať spolu, ale slováci nie.
21.04.2012 13:52
Rudiger
iconhary01:
Rudi to,ze ty nevies co znamena si pomahat,lebo si magor je tvoj problem...aspon nepis keketiny a bude to ok;)

Ty chudak vypatlany - ak by sa ti jedneho dna podarilo pochopit, ze som sa pozastavil nad slovnym spojenim ,,MUSIME si pomahat“ namiesto - ,,PROSIM" - tak potom mozes reagovat na moje prispevky :sneaky:
21.04.2012 15:15
hary01
Príspevkov: 12011
Rudi Ty si,len ojebovak v Rakusku ktory si zije svoj ubohy zivot...zial..tak ak mas napisat debilinu radsej nepis nic :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:
21.04.2012 15:35
materholm
Rudiger.Dôvodov je viacero aj ked nie kazdy je taky ze ma zaujem pomoct.Aj ja ked mozem rad pomozem aspon nejakou info ktorou disponujem. Pre mna zasa tiez padne velmi vhod ked dostanem pre mna dolezitu informaciu .Nie kazdy ovlada nemcinu na urovni tlmocnika alebo experta a iste veci v nemcine sa aj s pomocou slovnika daju vysvetlit rozne az v slovach opacneho vyznamu. Slovenske media ked sa venuju praci v zahranici tak nerozoberaju az tak dopodrobna pre ludi pracujucih v Rakusku.Napriklad Pendlerpausal.
21.04.2012 20:35
Rudiger
iconhary01:
Rudi Ty si,len ojebovak v Rakusku ktory si zije svoj ubohy zivot...zial..tak ak mas napisat debilinu radsej nepis nic :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

Ja som ty chudacik taký istý ojebavak v Rakúsku aký si ty ojebavak v Mníchove a ti garantujem, že žiješ oveľa ubohejsi život ako ktokoľvek z tých čo tu píšu
21.04.2012 20:40
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 23080
iconzima@hotmail.sk:
Toto je špecialita slovákov žijúcivh v Rakúsku. Načo si pomáhať. Srbi môžu držať spolu, ale slováci nie.

Volovina. Srbov su tu cele rodinne klany, ktore sa medzi sebou poznaju a hlavne, ich tu je vela a ziju tu omnoho dlhsie, zili tu uz davno predtym, ako mohli Slovaci volne cestovat. A okrem toho je to uplne ina mentalita, aj ked su Slovania. Vobec by som ich neporovnaval.
Ale, ked sme uz pri tom, lamentovat, ze Slovak nepomoze je jaksi zbytocne, moze mi pomoct Nemec, Rus, Cech, ci domaci Rakusan.
21.04.2012 21:22
allena
Príspevkov: 2434
iconzima@hotmail.sk:

no, specialita slovakov su bryndzove halusky B)
xenofobi marne dufaju, ze sa posekaju kosackami B)
21.04.2012 21:36
materholm
Heavy.......Mne zas pomohol Poliak a nemusel mi pomoct ale zas pomahal nielen mne ale zamestanaval aj Mongolcana,Macedoncana,Srba,cernocha aj domacich.Gestikulacia a mimika tvare stretnuti boli take uprimne priatelske ze take nieco som nezazil v ziadnej sbske na Slovensku.Nehovoriac sice o tom ze mal objekty take ake by som nikdy na Slovensku nevzal..Inak spomenul som si na jednu pani ktorej dcera raz sadla na vlak so zlou nemcinou a stretla na stanici nejaku milu pani ktora jej pomohla najst pracu a neskor si ta baba otvorila kaviaren.
21.04.2012 21:37
allena
iconmaterholm:
Heavy.......Mne zas pomohol Poliak a nemusel mi pomoct ale zas pomahal nielen mne ale zamestanaval aj Mongolcana,Macedoncana,Srba,cernocha aj domacich.Gestikulacia a mimika tvare stretnuti boli take uprimne priatelske ze take nieco som nezazil v ziadnej sbske na Slovensku.Nehovoriac sice o tom ze mal objekty take ake by som nikdy na Slovensku nevzal..Inak spomenul som si na jednu pani ktorej dcera raz sadla na vlak so zlou nemcinou a stretla na stanici nejaku milu pani ktora jej pomohla najst pracu a neskor si ta baba otvorila kaviaren.

a to co za panuša bola? :lol:
ze caja hned restiku otvorila? :lol:
21.04.2012 21:51
Rudiger
iconallena:
iconmaterholm:

To je scenar na Oscara v kategorii sci-fi :w00t:
21.04.2012 22:00
allena
iconRudiger:
iconallena:
iconmaterholm:

To je scenar na Oscara v kategorii sci-fi :w00t:

ET vola domu B)
inac, to bola fasa film. furt, ked ho kukam ta revem
21.04.2012 22:04