Diskusia

smaja
Príspevkov: 8548
http://www.aktuality.sk/clanok/183277/opitej-opatrovatelke-zomrela-dochodkyna/ :blink:
04.03.2011 12:49
strajana
Od: wels
Príspevkov: 2791
otazne je ci by opatrovatelke pomohlo ak by bola triezva....zaspat mohla aj tak :confused:
04.03.2011 13:16
hary01
Príspevkov: 11707
je to smutne...len neviem ci by ta opatrovatelka vedela dat odbornu pomoc babke aj keby triezva bola...vecina opatrovateliek nema zdravotne vzdelanie a je to akasi nudzova moznost pre dochodcov v Rakusku a inde v cudzine aby usetrili...
04.03.2011 13:21
smaja
iconstrajana:
otazne je ci by opatrovatelke pomohlo ak by bola triezva....zaspat mohla aj tak :confused:

2,8 promile v krvi...:cry:
04.03.2011 13:23
hary01
snad si nemylite,ze terak rakuski dochodcovia prestanu prijmat opatrovatelky z vychodu europy...stale ich to vyjde lacnejsie ako dat starkeho ci babku do Heimu ci si zaplatit rakusacku...
04.03.2011 13:29
strajana
nie hary, uz som tu raz pisala ze nie vzdy to vyjde drahsie ak daju starku/eho do domova dochodcov.

Hlavnou motivaciou na zabezpecenie 24hod. sluzby nie su peniaze, skor nemat vycitky svedomia / zit tak dlho ako sa da v domacom prostredi.

este raz: heim: 2500 - 3000€/ monat
24std.pflege: 1500 - 3000€/ monat
04.03.2011 13:39
hary01
tak rozdiel tam nieje Janka velky...osobne by som volil asi tu opateru v heime kde pracuje odborny personal...aj ked medzi nasimi opatrovatelkami sa tiez iste najdu dobre odbornicky ktore maju aspon zdravotnu skolu a slusnu nemcinu.Ale neraz ti stari ludia pod vplyvom demencie a inymi chorobami zneprijemnuju zivot opatrovatelke a ta potom vypne pri flaske vina ci tvrdeho.Ani ti dochodcovia niesu bez viny.
04.03.2011 13:42
strajana
nie, ak to takto npisem tak tam rozdiel nie je velky ALE:

napisem ti priklad:

dochodca, sozialny pripad,II.pflegestufe, pobera minimalny dochodok (ca 800e), rozhodne sa ist do heimu pretoze si 24std.pflege jednoducho nedokaze zaplatit.
v Heime odovzda svoj dochodok, zoberu mu geld z pflegestufe a napriek tomu mu mesacne ostane okolo 200-300euro taschengeld. (20% z dochodku + 13+14 cely dochodok + 20% z pflegegeld.)Dostane stravu, ubytovanie,
vyperu mu vsetko, ma tam fyzioterapiu a terapie na x inych sposobov....Nema ziadne vydavky a ostane mu 300euro.

priemerny dochodca, samoplatitel,II.pflegestufe, pobera dochodok 1300€ + pflegegeld 300 + statna podpora na 24pflege 550 = 2150 prijem.
Vydaj: betriebskosten+strava+opatrovatelky+1xtyzdenne mobile hilfe von DGKP atd...vseho vsudy ca 2500€ (min.)
takze minimalne 350 € mesacne musi sam doplacat z toho co si usetril. Preco nejde radsej do heimu?

AJ JA BY SOM OSTALA RADSEJ DOMA AK TO JE MOZNE NAMIESTO IST DO HEIMU. ale na to aby si to mohol povedat, musis naskor zazit obe moznosti.
04.03.2011 14:00
strajana
iconhary01:
tak rozdiel tam nieje Janka velky...osobne by som volil asi tu opateru v heime kde pracuje odborny personal...aj ked medzi nasimi opatrovatelkami sa tiez iste najdu dobre odbornicky ktore maju aspon zdravotnu skolu a slusnu nemcinu.Ale neraz ti stari ludia pod vplyvom demencie a inymi chorobami zneprijemnuju zivot opatrovatelke a ta potom vypne pri flaske vina ci tvrdeho.Ani ti dochodcovia niesu bez viny.

haarry!!! ako moze byt dementny dochodca vinny :love:

DEMENTNI KLIENTI NEZNEPRIJEMNUJU ZIVOT OPATROVATELKE; ONA JE TAM NA TO ABY ZPRIEMNOVALA ZIVOT KLIENTOM

inac....poviem ti pravdu, moju mamu by som radsej prenechala aj nejakej uzbekistanke (ak by bola dementna ta moja mama) ako ju dala do heimu.

Sa mozem potrhat v robote, ale povedz mi, kolko casu mam na jednu dementnu ked sa mam starat o 15 inych (z toho 6 dementnych?)
04.03.2011 14:03
Rudiger
Príspevkov: 3678
Nemozem si odpustit malu poznamku : Tento pripad len poukazuje na to , ako niektore ,,opatrovatelky" ZA KAZDU CENU hladaju PENIAZE ( naschval nepisem PRACU ) a ked to prestanu zvladat ( hlavne vdaka psychickej zatazi ) zacnu bud chlastat alebo Zickenkrieg na pokecoch . :thumbdown: Ospravedlnujem sa vsetkym tym ostatnym :blush:
Šťastie spočíva v tom, že urobíš šťastnými ľudí, s ktorými žiješ.
04.03.2011 14:08
strajana
no ale kde hladat vinnika rudiger....

vypustili vela zenskych na trh s 22ohod. supercertifikatom ...tak sa nemozeme cudovat ze tam je hohe rate burn outov atd....

prirovnala by som to: daj niekomu so zakl.skolou moznost pracovat vo vysokom managemente, povedz mu, snaz sa ako vies, dostanes super zaplatene,

len musis chodit do prace a snazit sa vsetkou silou aby sa tu ta organizacia nezrutila...a bez vedomosti sa zruti ten clovek...

stavim sa ak sa opytas 100slov. opatrovateliek co je burn out, bude ich vediet 85. aka prevencia je ucinna, bude vediet 25. a ci to praktizuju, ano odpovie mozno 5...
04.03.2011 14:14
Rudiger
Príspevkov: 3678
iconstrajana:
no ale kde hladat vinnika rudiger....

vypustili vela zenskych na trh s 22ohod. supercertifikatom ...tak sa nemozeme cudovat ze tam je hohe rate burn outov atd....

prirovnala by som to: daj niekomu so zakl.skolou moznost pracovat vo vysokom managemente, povedz mu, snaz sa ako vies, dostanes super zaplatene,

len musis chodit do prace a snazit sa vsetkou silou aby sa tu ta organizacia nezrutila...a bez vedomosti sa zruti ten clovek...

stavim sa ak sa opytas 100slov. opatrovateliek co je burn out, bude ich vediet 85. aka prevencia je ucinna, bude vediet 25. a ci to praktizuju, ano odpovie mozno 5...

Neda sa hladat jednoznacne vynnik - ten je v kazdom jednom cloveku, co ma pre ocami len jediny ciel = EURACE. Vela zien je NEPRIPRAVENYCH nielen po odbornej stranke ( suhlasim s tebou ) - ale hlavne po stranke ZVLADNUT ZRAZU VSETKO SAMA - prijat zodpovednost za vlastne rozhodnutia atd.
Šťastie spočíva v tom, že urobíš šťastnými ľudí, s ktorými žiješ.
04.03.2011 14:20
burgenlandman
Príspevkov: 5649
iconsmaja:
iconstrajana:

tak ja neviem ako to v tom vasom fachu chodi, ale keby som ja najal osetrovatelku pre svoju matku a ta sa tam potom ozierala... :mad: asi by som ju dal natriet dehtom a vyvalat v peri... :cry:
Doktori mi povedali, ze maximalne 1 pohar vina denne. Dokazem s tym zit...
04.03.2011 15:43
smaja
iconburgenlandman:
iconsmaja:
iconstrajana:

tak ja neviem ako to v tom vasom fachu chodi, ale keby som ja najal osetrovatelku pre svoju matku a ta sa tam potom ozierala... :mad: asi by som ju dal natriet dehtom a vyvalat v peri... :cry:

staci pozriet vo vlaku do restauracneho vozna, ako tam slopu cestou domov poniektore:rolleyes:
04.03.2011 15:46
strajana
:lol:
no ale ak by som ja najala pre svoju matku niekoho, tak si pis ze by som ako harpya chodila na caste kontroly a stacilo by raz aby som zacitila alkohol v povetri
B)
04.03.2011 15:46